Šta je novo?

[Telenor] POSKUPLJENJE usluga (nema veze sa novim porezom!)

djuice

Slavan
Učlanjen(a)
21.07.2007
Poruke
98
Poena
309
Nove cene - promena cena međunarodnog saobraćaja, pripejd Telenor Interneta i uspostavljanja veze za paket „Tako lako“

29. maj 2009. – Od prvog juna za Telenorove korisnike važiće nove cene određenih usluga.

Za sve korisnike međunarodna SMS poruka (važi i za korisnike paketa „Kombinuj“) koštaće 15 dinara bez PDV-a i Poreza na upotrebu mobilnog telefona.

Za postpejd korisnike važiće nove cene međunarodnih poziva. LINK

Nove cene međunarodnog saobraćaja biće primenjene i na postpejd pakete Vlasina, Pešter i Nišava.

Za pripejd korisnike u okviru paketa „Tako lako“ cena uspostavljanja veze iznosiće 3,9 dinara bez PDV-a i Poreza na upotrebu mobilnog telefona.

U pripejd ponudi za Telenor Internet biće promenjena samo cena Srednje dopune (250 MB) i Srednjeg tarifnog dodatka (250 MB) i iznosiće 690 dinara sa PDV-om i Porezom na upotrebu mobilnog telefona. Cene Male i Velike dopune i Malog i Velikog tarifnog dodatka neće se menjati, ali će u njih biti uračunat i Porez na upotrebu mobilnog telefona od 10 odsto.

http://www.telenor.rs/?section=about&page=6617&pn=1
 
Poslednja izmena od urednika:
Svi uzese ovu uspostavu od 3.9 i posle kazu sa Vipom dosla konkurencija. Zar nema neki zakon protiv oligopola.
 
KAd mogu MTS i VIP sto ne bi Telenor.

A i mts daje popust u mrezi i jeftiniji sms u KUL tarifi
telenor besplatan svaki 3.min

A vip najvece cene i 3.9din uspostavu
 
Stvar je u tome sto operateri koriste situaciju da povecaju cene u paketu sa pocetkom novog drzavnog oporezivanja.

Ima ona izreka: "Udri magare dok je u blatu"


.
 
Poslednja izmena:
MTS je debelo iskoristio ovaj porez i povecao cenu sms-a na TIPI sa 0.9 na 1 din
a onda tek uracunat pdv pa tek porez sto je poskupljenje ogromno.
SMS sada isto kosta na TIPI i PORUKE telenor, sto nije bio slucaj predhodne dve godine.
Takodje su podigli cenu omiljenog broja, bas koriste ovu nesrecnu krizu i porez da profitiraju.
 
Pa nema ko da ih natera na to.


A ovako im cene usluga izgledaju lepse (jeftinije).
 
Meni nije jasno sto na Telenor sajtu ne stoje cena sa PDV-om, da li bi to neko mogao da objasni? Ja placam i PDV, tako da ne vidim razlog da pisu cenu bez PDV-a! To je bezobrazno prema nama korsnicima!
U USA su u radnjama cene potrepstina izlozene bez njihove takse, zamisli tek tu glupost...
 
cene potrepstina izlozene bez njihove takse, ...

Nisam bio USA, ali kontaktiram sa ljudima koji su bili tamo, ovo prvi put cujem. Sta ti podrazumevas pod potrepstine, i kakva taksa (mislis na porez) tj. kolika je ta taksa. Znaci udjes u njihov "merkator", "rodic"... i kada dodjes na kasu oni ti kazu moras da platis i taksu?
 
Da, oni porez zovu tax, state, federal nebitno...udjes u radnju ili kupujes neku tehniku, nebitno, imas cenu na rafu bez takse. Taksa varira od drzave do drzave, kad platis na kasi sve ti na racunu lepo ispise. Vidis kako su okrugle cene, a taksa obicno ispadne neki bzvz broj.
 

Prilozi

  • Image0009.jpg
    Image0009.jpg
    50 KB · Pregleda: 141
Poslednja izmena:
cena bez takse je jako pozeljna jer ljudi postaju svesni koliko poreza daju drzavi.. kod nas mogu da lupe i 50% porez i ti ce da platis kilo jabuka 250 dinara misleci da je to zapravo cena jabuga.. al jebaga

zamisli da odes na pumpu i vidis litar 45 dinara. onda natocis 10l i racun ti iznese 1000 dinara... prvo logicno pitanje je WTF, de mi ode 550 dinara ??!?!?!
odgovor je drzavi.. e tad ce da razmislis malo i kazes alo bre, ne moze to tako.. ovako oni ti lepo sve upakuju i kazu,, izvolte litar za 100 dinara.. a sto je unutra 100% porez to nikom nista
 
Poslednja izmena:
Skupe te Rey Ban naocare, ima to i jeftinije. :D Nego sto se tice poskupljenja nicim izazvanog, kada bi ljudi jedno sedam dana ostavili mobilne u fioci ugasene, da vidite kako bi se cene cas posla vratile. Srpski sindrom je da se bez kola i mobilnog ne moze pa makar se namalo za gace na dup*tu, niko odjednom ne moze da zivi bez mobilnog kao da se rodio sa njim i sa tim racunaju i operateri i draga nam vlada.
 
Meni nije jasno sto na Telenor sajtu ne stoje cena sa PDV-om, da li bi to neko mogao da objasni? Ja placam i PDV, tako da ne vidim razlog da pisu cenu bez PDV-a! To je bezobrazno prema nama korsnicima!

zato sto cena zavisi od njih a PDV ne (vec od drzave), tako da oni profesionalono isticu samo cenu koju oni daju a ono sto ti drzava uzima to imas u Sluzbenom glasniku :D
 
U USA su u radnjama cene potrepstina izlozene bez njihove takse, zamisli tek tu glupost...
Ovo bih delimicno i mogao da razumem, jer se u USA ne placa porez na internet porudzbine barem ako nisi iz iste drzave.
Tako da cesto cena bez PDV-a i jeste cena koja se placa (+postage).

Ovo kod nas - samo se pitam odakle ljudima novac da plate sva ova poskupljenja...
"Ja zaradim 100 EUR u dinarima, potrosim 200EUR. Odakle mi onih 100E i odakle meni uopste evri, ne znam!"
 
Posle ovog novog poreza na mobilne, stvarno ne znam koliki je porez na mobilnu telefoniju. Tako da bi bilo korektno prema nama korisnicima da u jednoj koloni daju cenu sa PDV-om a u drugoj bez. Sad treba i kalkulator da palim kada otvorim Telenor sajt i da zovem poresko da pitam koliki je porez tj. da li se sta menjalo poslednjih dana.
 
Skupe te Rey Ban naocare, ima to i jeftinije. :D Nego sto se tice poskupljenja nicim izazvanog, kada bi ljudi jedno sedam dana ostavili mobilne u fioci ugasene, da vidite kako bi se cene cas posla vratile. Srpski sindrom je da se bez kola i mobilnog ne moze pa makar se namalo za gace na dup*tu, niko odjednom ne moze da zivi bez mobilnog kao da se rodio sa njim i sa tim racunaju i operateri i draga nam vlada.

Za auto i ajde, ko ga ima, bio to i krs od 300e uvek ce se imati za gorivo, makar da se ode i do radnje na cosku. Za mobilni bas i nisam siguran, vidim milion njih imaju telefone od par stotina eura, naravno svi prepaid i cimaju, kao nemaju kredita, ovo ono, kad mu kazes imas na postpaidu paket s kojim ces pricati za 600 dinara nekoliko puta vise nego za 600 dinara kredita, onda kazu, jao pa to je meni puno, ne mogu da se kontrolisem, i slicne nebuloze...a onda izadje u grad i stuce za jedno vece soma i po + dinara. Logika je stvarno...:trust:
 
Srpski sindrom je da se bez kola i mobilnog ne moze pa makar se namalo za gace na dup*tu, niko odjednom ne moze da zivi bez mobilnog kao da se rodio sa njim ...

Iliti - mala elastičnost tražnje ... posledično - veliki prostor za mahinacije ... :)

A što je to tako (jer, da se ja pitam, ne bi trebalo da bude tako)? Eee ... pa zato što smo siromašna zemlja sa iščašenim sistemom vrednosti i što je bitno da imaš Air MAX 16, a kad si zadnji put jeo nešto osim parizera - koga je briga ...

Ne vredi ... nikad se to neće promeniti ... nemojte da gledate Srbiju kroz ljude koji se okupljaju na Bench-u ... to nema veze jedno sa drugim ...
 
vanjad u pravu si za to. Medjutim mnogo je malo takvih ljudi, znam i ljude koji mesecno trose 200-300 na prepaidu ali ne sto ne zle nego MORAJU. Kakve nesrecne hiljade u gradu kada moji imaju platu mali iznad 120e...

Ova poskupljenja operatera su jako surova i mobilni je zaista postao luxuz, mozda to u BG ne osecate ali po ostatku SR i u siromasnijim gradovima ce osetiti gradjani jako.
Sreca pa ima promocija pa se neko moze povaditi...
 
Aj još neko posle ovoga da mi kaže da odem na postpaid pa da me šklepaju ko kretena a da ne znam ni za šta.

Ovako uzmem 200din dopunu i štenja, tarifa poruke a pozive obavljam sa telefona na poslu. UA I TELENOR I MTS I SVI!

Mislim da treba da se organizuje masovni bojkot, da se poruke i pozivi svedu na minimum pa nek zarađuju na kevama svojim.
 
Nesto sa ovim porukama za inostranstvo na Telenoru smrdi, jer mu skoro dodje na isto sa cenom kada sa 064 karticom odem u roming u prvu zonu i saljem poruke. Pa zar ne teba da bude mnogo jeftinije slanje iz Srbije?

Ovo je apsurd, da bi slao jeftine poruke jos malo cu pa cu se truditi da hvatam signale mobilnih operatera u okruzenju kako bi slao jeftinije poruke.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    71.8 KB · Pregleda: 46
Kako ce da obracunavaju ovaj novi porez od 10% tj. shta je glavnica. Cena razgovora+PDV pa na to 10% ili samo na cenu razgorova. Ako je u pitanju prvi sluchaj to je porez na porez. :mad:

Naravno ako znate da shto je glavnica veca, veci je i tih 10%
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno