Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Predhodni tvoji komentari iz gornjeg odgovora nemaju smisla, stvarno me ne zanimaju cifre, ratel, globalno poređenje, koliko ko ima pretplatnika.
Zanima me šta u ovom trenutku mogu da dobijem za svoj novac.
Onda nemoj da pricas kako nesto drugima odogovara ili ne, govori u prvom licu na dalje, ako ne zelis komentare kako nisi u pravu.

Ne, Fix mi i dalje nije potreban, bez obriza na neke ratel brojke i procnte. Zaista ne vidim valjan argument da ga imam, mogao si da napišeš nešto konkretno i korisno, a ne neke procente.
Meni ne treba ni fixni ni TV. Kod mojih, znaci bez OSI popusta, ja to gledam ovako: za 2000 dobiju 50/2 kod MTSa u proseku (jos prva 5 meseca samo fixni placaju), kod SBBa 2600 ali za 30/2. Prosta matematika, 600 din manje placaju.


Da, MTS ima centralu na svakih 250m po celoj Srbiji, kada toliko ljudi može da ga ima, tako ispada.
To sto oni forsiraju na 250m jeste problem. Ali fizicki mnogo vise njih moze, i sada lagano popustaju. Video si dvojicu koji su prilicno daleko od centrale, bez molbi su skoro dobili 50/2, a parice su prilicno lose, dalje od 700m su verovatno cak (60Mbps max. rate)

Šta je popust za OSI?
Popost za osobe sa invaliditetom, po bilo kom osnovu.


Evo javno ću da da izjavim za lososa na žaru, pristajem. Samo za početak daj link ka MTS sajtu da sve to vidim, gde su te cene koje pominjete? Nemoj neke procente i link ka ratelu, nemoj, daj link ka MTS sajtu gde su te cifre koje pominješ. Hvala
I nemoj da je neka fora sa ovim OSI, ne znam šta je to, niti se to pominje u ovih 5 meseci po 1 dinar.
Nema vracanja sada! Rekao si da vidis za 1400 50/2, videces i bolje. Lososa ocekujem, kod Dekija sa Dorcola :)
 
I kad se vidis i sa culibrkom, ajde kazi mu da ubaci neki istureni stepen u gospodar jevremovu... Da mogu da dobijem vise od 10 mb, blizu je centra... Zamoli ga lepo ili njega ili te iz top menadzmenta
 
I sta kazu prijatelji koliko decenija ce im trebati da dovuku optiku do 30 tj. 70m od kuca i zgrada?!
Pali brate, narodnjaci su zakon.... Mnogo si pametan ja kazem da imaju nesto sto je superiornije od optike samo trebaju da usavrse hardware ti ko klinac od 15 leta...
Q noc decace...
 
Hahaha pa sta je to superiornije od optike i hibrida optika-bakar??? I beskrajno ti hvala na tom decace,to nisam cuo preko 30 godina! I pitaj te iz top menadmenta oce biti neka nova akcija ili ova ostaje i sledece godine,moji strucni prijatelji kazu da ostaje ova posto je tek skoro pustena a i nije neki odziv.
 
Poslednja izmena:
@enraged, mozes li da me preporucis za testiranje vectoring-a kod mts kada nabave potreban HW za to ? Imam sve tehnicke mogucnosti, lezim na IPAN-u bukvalno. Da malo doprinesem sa utiscima kod brzina vecim od 100 Mb/s, a eto spreman sam zauzvrat da istrpim i po koji prekid ili anomaliju u funkcionisanju interneta, ako ih bude.
Ozbiljan sam.
Ako moze, poslao bih ti moj mail zarad daljeg kontakta.
 
I kad se vidis i sa culibrkom, ajde kazi mu da ubaci neki istureni stepen u gospodar jevremovu... Da mogu da dobijem vise od 10 mb, blizu je centra... Zamoli ga lepo ili njega ili te iz top menadzmenta
Polako bre, imaju oni mnogo bolju tehnologiju, bez tih isturenih stepena, šta će im to :)
 
Hahaha pa sta je to superiornije od optike i hibrida optika-bakar??? I beskrajno ti hvala na tom decace,to nisam cuo preko 30 godina! I pitaj te iz top menadmenta oce biti neka nova akcija ili ova ostaje i sledece godine,moji strucni prijatelji kazu da ostaje ova posto je tek skoro pustena a i nije neki odziv.
Nema na cemu.... Q noc.
 
Onda nemoj da pricas kako nesto drugima odogovara ili ne, govori u prvom licu na dalje, ako ne zelis komentare kako nisi u pravu.


Meni ne treba ni fixni ni TV. Kod mojih, znaci bez OSI popusta, ja to gledam ovako: za 2000 dobiju 50/2 kod MTSa u proseku (jos prva 5 meseca samo fixni placaju), kod SBBa 2600 ali za 30/2. Prosta matematika, 600 din manje placaju.



To sto oni forsiraju na 250m jeste problem. Ali fizicki mnogo vise njih moze, i sada lagano popustaju. Video si dvojicu koji su prilicno daleko od centrale, bez molbi su skoro dobili 50/2, a parice su prilicno lose, dalje od 700m su verovatno cak (60Mbps max. rate)


Popost za osobe sa invaliditetom, po bilo kom osnovu.



Nema vracanja sada! Rekao si da vidis za 1400 50/2, videces i bolje. Lososa ocekujem, kod Dekija sa Dorcola :)

1. Pričam za sebe i sve one za koje lično znam da im fix ne treba. Kao što ti pominješ neke cifre i procente, nešto što meni ili drugima ništa ne znači, MTS nije obezbedio infrastrukturu, procentima i ko šta može me ne zanima.
Fix i dalje smatram haračem, otimačim, ni jedan valjan argument nisi izneo da ga uvedem, da ne plaćam nešto što ne koristim 660din.

2. OSI je popust za osobe sa invaliditetom? AKo je tako, prekidam sa tobom bilo kakvu raspravu o cenama. Stvarno nisi realan, pričaš meni da ne govorim šta drugima odgovoara, a pozivaš se na cene koje si umanjio popustom osobom sa invaliditetom? Šta je sledeće? Neka ratel cifra koliko ljudi može da ih ostvari? Kakve veze taj popust ima sa celom ovom pričam i svima drugima? Trebao si da navedeš da ke to sa tim popustom. Ni jednog trenutka nisam pominjao ni pitao da li ima popust za osobe za invaliditetom.

Da se ponovom, za nas koji ne ostavrujemo popust kao osobe sa invaliditetom.
Fix nije gratis, mora da se stavi u računicu, kao što će MTS isti da stavi na račun da se plati. Prema tome, prvih 5 meseci nema ništa za 1 din kao u njihovoj reklami, već taj internet prvih 5 meseci košta 660din. Preostalih 19 meseci košta 1800din + 660din = 2460din.

Kraj o tome da na MTS ima 50/2 za 1400din. Nema. 5 meseci * 660din, plus 19 meseci * 2460 (osim ukoliko nemate popust kao osoba sa invaliditetom).
 
Polako bre, imaju oni mnogo bolju tehnologiju, bez tih isturenih stepena, šta će im to :)
Ma i on je neki bot ko alfaunits,frlja se tu nekim izrazima koje je nacuo ili procitao ali nije skapirao. Kao treba SAMO da usavrse hardver i to je to,stize svim pretplatnicima Telekoma. A ovi stranci usavrsili hardver (za HFC i FTTC G.fast a verovatno i za taj XG-FAST) pa nece jos 3-4 godine poceti sa primenom. Ne moze on da skonta da je akcija DO 5 meseci po dinar i da ne ukljucuje Net 100 paket a ne nesto drugo.
Nema na cemu.... Q noc.
Laku noc i tebi i nemoj se vise javljati sa gravitacionim motorima,HHO generatorima i bakarnim paricama koje mogu do 10Gbps i slicnim pronalascima!
 
Poslednja izmena:
@enraged, mozes li da me preporucis za testiranje vectoring-a kod mts kada nabave potreban HW za to ? Imam sve tehnicke mogucnosti, lezim na IPAN-u bukvalno. Da malo doprinesem sa utiscima kod brzina vecim od 100 Mb/s, a eto spreman sam zauzvrat da istrpim i po koji prekid ili anomaliju u funkcionisanju interneta, ako ih bude.
Ozbiljan sam.
Ako moze, poslao bih ti moj mail zarad daljeg kontakta.
Jos nista od toga za sada nece biti, dal ce kad ce sta ce niko ne zna sada.
Ali ce definitivno biti s obzirom da nisu prodati mora ce da ulazu sami dalje da bi dovukli jos klijenata i bili jos konkurentniji.

Sad za ostale vidite ljudi oni bakar imaju svugde rasiren i najjednostavnije i najjeftinije je kupiti novi HW i poboljsati malo infrastrukturu skracivati parice ipanovima gde je to isplativo.
Sta mislite koliko bi kostalo, kad bi se zavrsilo postavljanje optike do svakog stana sve iz pocetka pa narednih pitaj boga koliko godina da ne kazem deceniha da bi se sve prebacilo ba optiku, em skupo em sporo, zar nije bolje uloziti u HW i poboljsanje infrastrukture i dobiti jos vece brzine na jos vecim razdaljinama da bukvalno svako moze da ima bas bas brz net tipa 100Mbit i to da ste udaljeni par kilometara?
Kuku nama da neki od vas zajasu mts pa ne bi imali krsten net narednih 30 godina a ja sada mogu preko 100.
 
Kraj o tome da na MTS ima 50/2 za 1400din. Nema. 5 meseci * 660din, plus 19 meseci * 2460 (osim ukoliko nemate popust kao osoba sa invaliditetom).

Kad sve saberes i oduzmes, kod mts-a ti ukupan racun na 24 meseca dodje 2085 mesecno NET50 + fikna pretplata (u kojoj imas 150 minuta u fiksnoj telefoniji).
 
Sad za ostale vidite ljudi oni bakar imaju svugde rasiren i najjednostavnije i najjeftinije je kupiti novi HW i poboljsati malo infrastrukturu skracivati parice ipanovima gde je to isplativo.
Sta mislite koliko bi kostalo, kad bi se zavrsilo postavljanje optike do svakog stana sve iz pocetka pa narednih pitaj boga koliko godina da ne kazem deceniha da bi se sve prebacilo ba optiku, em skupo em sporo, zar nije bolje uloziti u HW i poboljsanje infrastrukture i dobiti jos vece brzine na jos vecim razdaljinama da bukvalno svako moze da ima bas bas brz net tipa 100Mbit i to da ste udaljeni par kilometara?
Ali 100Mbps nece biti dovoljno vec za 5-6 godina (kad kablovski odu preko i zazivi 4G i stigne i 5G) a ako hoces vise od 100 onda mora optika bar do tih IPANa ili kako se vec zovu! Evo od ovog plana http://forum.benchmark.rs/showthrea...-01-10-2012)&p=3059480&viewfull=1#post3059480 od pre 3 godine se nije mnogo odmaklo,dobro ja kazem da ce im trebati decenije.
 
Poslednja izmena:
Pa optika do IPAN-a je jeftina (obicno polaganje magistralnog optickog kabla, nikakva mudrost i filozofija). Ali last mile je ektremno zaheban i skup, jer trazi dosta radnih sati radnika na terenu, kao i last mile oprema za optiku, koja je daleko skuplja od ovo sadasnje koja je u opticaju.
 
Enraged kaze da u Telekomu razvijaju bolji hardver od optike koji moze 10Gbps! A i nije tako skupo i sporo za postavljanje! A ja nikad nisam pominjao last mile ni kod Telekoma ni kod SBBa.
 
Poslednja izmena:
On je mislio na vectoring i bonding, kako se vec pravilno kaze. To su sve tehnologije primenljive na vec postojece bakarne parice.
 
I s tim tehnologijama se sa 100Mbps moze povecati na 10Gbps??? Pa daj prodajte tu informaciju tj. resenje belosvetskim operaterima da ne bacaju ljudi desetine milijardi na uvodjenje optike!
 
1. Pričam za sebe i sve one za koje lično znam da im fix ne treba. Kao što ti pominješ neke cifre i procente, nešto što meni ili drugima ništa ne znači, MTS nije obezbedio infrastrukturu, procentima i ko šta može me ne zanima.
Fix i dalje smatram haračem, otimačim, ni jedan valjan argument nisi izneo da ga uvedem, da ne plaćam nešto što ne koristim 660din.
Tebi - nema argumenta, kad tebi treba TV vise od freeview kanala.
Meni - ne treba TV, tako je pitanje 2000 prosek naspram 2600 prosek za manju brzinu. No brainer there, tj.

2. OSI je popust za osobe sa invaliditetom? AKo je tako, prekidam sa tobom bilo kakvu raspravu o cenama. Stvarno nisi realan, pričaš meni da ne govorim šta drugima odgovoara, a pozivaš se na cene koje si umanjio popustom osobom sa invaliditetom? Šta je sledeće? Neka ratel cifra koliko ljudi može da ih ostvari? Kakve veze taj popust ima sa celom ovom pričam i svima drugima? Trebao si da navedeš da ke to sa tim popustom. Ni jednog trenutka nisam pominjao ni pitao da li ima popust za osobe za invaliditetom.
Tvrdio si da ne moze za 1400 50/2. Gotcha.

Kraj o tome da na MTS ima 50/2 za 1400din. Nema. 5 meseci * 660din, plus 19 meseci * 2460 (osim ukoliko nemate popust kao osoba sa invaliditetom).
Tu jesi u pravu.
Ali nisi taj deo tvrdio na pocetku, vec si se hvatao kako je 1900 a na 1400 50/2 :D Citirao sam te ;)
 
Enraged kaze da u Telekomu razvijaju bolji hardver od optike koji moze 10Gbps! A i nije tako skupo i sporo za postavljanje! A ja nikad nisam pominjao last mile ni kod Telekoma ni kod SBBa.

Kuku sinko, pa ne razvija mts to vidis da ne znas nista o temi o kojoj toliko zdusno pises/raspravljas sa nekim koji ipak zna nesto.
Jel tebi net sluzi samo za Face i da dodjes na Bench da nesto napises umes malo da pogledas i procitas nesto kad ti neko da smernice kao sto sam ti ja dao.
Recimo bonding pa procitas sta je to, vectoring pa naucis sta je to i koliko tom tehnikom izvlacis brzinu, pa onda kazes 10 Gbit over copper pa recimo u moru tekstova procitas i ovo http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2460682,00.asp
I tako ima svega ljudi uspese da provuku 10Gbit a ti si jos zastao sa svojim znanjem na vdsl2 i 100Mbit a ljudi vec standardizovali G.fast koji ide do 1Gbit preko bakra a sad jos noviju koja se zove XG-fast koja cepa do 10Gbit i koja radi na 500 MHz a da te podsetim vdsl2 radi na 17-30 MHz i tako cuj telekom razvija kralj si moram ti reci...

I s tim tehnologijama se sa 100Mbps moze povecati na 10Gbps??? Pa daj prodajte tu informaciju tj. resenje belosvetskim operaterima da ne bacaju ljudi desetine milijardi na uvodjenje optike!

Evo prodali smo im informaciju koju mozes procitati na linku koji sam ti ostavio.
Evo sad sam javio svetskim operaterima da je telekom izumeo nesto sto moze da fura 10Gbit i uzecu im pare oni to nisu znali kao ni ti.
E dobro si me nasmejao u ove kasne i sitne sate, nemoj pisati i tvrditi da nesto znas kad ne znas ispadas smesan u drustvu.
Postenije bi bilo da si rekao da ne znas nista sta je novo na polju bakra i brzine nego sto si lupio da telekom pravi nesto novo i da to prodamo svetu, a samo da ti kazem da niko ko ima bakar ne prelazi na optiku u svetu cak naprotiv sad me mrzi da kopam i tu vest ali i to cu uraditi za tebe posto vidim da tebi google i nije bas prijatelj.
Sledeci put ako ne znas pitaj i onda necu biti ovako ironican u odgovoru jer kad krenes sa tim stavom sa kojim si krenuo nalo ruzno izgleda a ne znas o cemu pises iskreno jel vidis sta se sve novo izdesavalo a ti i dalje pises o bakru i 100-ki?
Pozdrav shvati ove moje odgovore kao nesto novo i sad ces moci malo jasnije da vidis sliku sta moze bakar ali da te podsetim nije ni na 10Gbit kraj moze tu jos dosta da se izvuce, ALI samo je jedna stvar losa kod bakra sto ima gubitke na sto vecim razdaljinama ima sve vece gubitke recimo ovih 10Gbit su trenutno ostvarivi na 30m od dslama vec na 70 dobijas 1/1Gbit ali jel ti to malo? Koji kod nas operater daje toliko? Ok na 700,800 si m nije problem moci ces 400Mbit, malo? Tako da bakar nije za bacanje i nece biti a to ces videti.
E sad druga je stvar kad nemas infrastukturu pa kreces od 0 kao TT onda je ok optika, a sad da neko vadi bakar da polaze optiku, skupo bre.
 
Tebi - nema argumenta, kad tebi treba TV vise od freeview kanala.
Meni - ne treba TV, tako je pitanje 2000 prosek naspram 2600 prosek za manju brzinu. No brainer there, tj.


Tvrdio si da ne moze za 1400 50/2. Gotcha.


Tu jesi u pravu.
Ali nisi taj deo tvrdio na pocetku, vec si se hvatao kako je 1900 a na 1400 50/2 :D Citirao sam te ;)

Nisi realan. Pisao sam o novim ponudama i šta može da dobije novi korisnik, ono što vidim iz svog ugla i što piše na sajtu. Nigde nisam pominjao popust za osobe sa invaliditetom. Trebao si da naglasis da ti tako racunas, da to nije ponuda vezana za akciju o kojoj pričamo.
 
Boze kako ste svi iskompleksirani...citam 10 stranica unazad i nista korisno niste napisali. Samo se takmice ciji je veci. Ako imate zenu i decu, onda molim vas menjajte zenu jer vam ocigledno ne daje dovoljno.
Ako ste klinac i nemate devojku, molim vas platite neku malo da skine komplekse.
Nazalost svi koji se raspravljaju oko ne bitnih stvari i uopste ne pomazu ostalima sa konstruktivnim razgovorima, su verovatno moderatori ili admini, tako da nista od privremenih banova, koje ste realno zasluzili...
Ali, naravno da cu ja sada dobiti ban jer nisam pisao o temi.
Postavis jedno pitanje njih petorica te napadnu kako lupas, nemas pojma, setaj decko i te fore.
Molim vas da pricate na srpskom i da pisete nesto sto je zapravo korisno nama smrtnicima, a ne vama sto radite u Telekomu pa ih branite zivotom, a zapravo su monopolisti cisti.
Izvinjavam se, nadam se da nisam nikoga licno uvredio jer mi to nije bila namera.
 
Читао бих када бих знао где. ;) Видео сам да испод списка пише да може да се добије попуст од неколико месеци са линком на коме нема 100. Дај нешто конкретно.

Како беше могу да проверим шта могу да добијем, а да се не пријавим па сутра морам, хтео или не? Или код мене тога нема пошто сам на ИСДН-у?

Meni su u poslovnici rekli da ni ne nude 100 za privatne korisnike, već je najveći paket 50/2 i to sam i uzeo. Na licu mesta ti provere šta se u sistemu nudi za tvoj broj, tj. koliko si daleko od centrale.
 
Ti mislis da oni znaju sta nude?
90% tih u poslovnici ni ne zna cime im se firma bavi ne neke detalje. Ne mogu javno da pricam ali vam je jasno kako su beki dobili zaposlenje u mts.
Ovo drugo je delimicno tacno tj. mogu odmah da vide udaljenost od dslama.
 
Nisi realan. Pisao sam o novim ponudama i šta može da dobije novi korisnik, ono što vidim iz svog ugla i što piše na sajtu. Nigde nisam pominjao popust za osobe sa invaliditetom. Trebao si da naglasis da ti tako racunas, da to nije ponuda vezana za akciju o kojoj pričamo.
Ti si poceo sa nerealnoscu, kada na komentar kako je 1400+650 za fixni, ti se pitao kako 1400 kada pise 1900... a onda opet ubacio kako nije 1, vec se dodaje fixni... u nastavku iste diskusije, citirao sam tu diskusiju.

I na sve kako da te ne zezam da moze i jeftinije? :)
 
Meni su u poslovnici rekli da ni ne nude 100 za privatne korisnike, već je najveći paket 50/2 i to sam i uzeo. Na licu mesta ti provere šta se u sistemu nudi za tvoj broj, tj. koliko si daleko od centrale.
Imali su informaciju da 100/2 ide samo kroz cistu optiku, ali to nije slucaj. Moze 100/2, ali ne mogu u poslovnici kao obican paket da vam daju, vec morate da podnesete poseban zahtev za promenu brzine, oni pisu neku molbu u sistemu, jer se radi provera parice posebno.
Moze za fizicka lica, ja sam uzeo kao fizicko lice.
 
Odmah si mogao da kažeš kako si ostvario popust, dok pišem o mts promolcijama, ti tek posle par strana spomenes popus za osobe sa invaliditetom, što nema veze sa akcijom MTS, niko nije spomenuo takav vid popusta niti pitao za njega. Sada ovo sve izgleda kao preterana rekalama za MTS i osobe sa invaliditetom.


Da neko ne bude doveden u zabludu, MTS nema 50/2 za 1400din, odnosno ima za osobe sa invaliditetetom. Takve osobe imaju popust verovatno i kod ostalih provajdera.

Situacija je sledeća:
5 meseci * 660din, plus 19 meseci * 2460din. Toliko košta kod MTS 50/2.
 
Poslednja izmena:
Imali su informaciju da 100/2 ide samo kroz cistu optiku, ali to nije slucaj. Moze 100/2, ali ne mogu u poslovnici kao obican paket da vam daju, vec morate da podnesete poseban zahtev za promenu brzine, oni pisu neku molbu u sistemu, jer se radi provera parice posebno.
Moze za fizicka lica, ja sam uzeo kao fizicko lice.

Blah, već sam potpisao ugovor za 50/2, ne znam jel se može menjati brzina za vreme trajanja ugovora? Znam da u mobilnim paketima može... mada i nije mi toliko bitno, ionako je isti upload.
 
Blah, već sam potpisao ugovor za 50/2, ne znam jel se može menjati brzina za vreme trajanja ugovora? Znam da u mobilnim paketima može... mada i nije mi toliko bitno, ionako je isti upload.
Moze, ali ako si uzeo 5 meseci za dinar, ne znam da li mozes preci na 100, tj. da li mozes posle se vratiti na 50/2 i zadrzati pet meseci po dinar. Na manji paket ne mozes sigurno.

Odmah si mogao da kažeš kako si ostvario popust, dok pišem o mts promolcijama, ti tek posle par strana spomenes popus za osobe sa invaliditetom, što nema veze sa akcijom MTS, niko nije spomenuo takav vid popusta niti pitao za njega. Sada ovo sve izgleda kao preterana rekalama za MTS i osobe sa invaliditetom.
Ja sam OSI tek na pri kraju pomenuo :)
 
Da neko ne bude doveden u zabludu, MTS nema 50/2 za 1400din, odnosno ima za osobe sa invaliditetetom. Takve osobe imaju popust verovatno i kod ostalih provajdera.

Situacija je sledeća:
5 meseci * 660din, plus 19 meseci * 2460din. Toliko košta kod MTS 50/2.
 
Kod SBB-a moras da placas odrzavanje, ovde placas fiksni tako da mu na isto dodje. Jedino sto je povoljnije kod MTS-a
 
Nazad
Vrh Dno