Šta je novo?

Telekom Srbija, sadasnjost i buducnost

Pa oni moraju ako ne ovde, onda u Austriji da plate porez na dobit. Ne znam da li je u Austriji manji nego ovde. Ipak više verujem da su u minusu jer su prosto morali više da investiraju u odnosu na Mts i Telenor.
Kako bi radila neka firma da je Telekom prodat, može samo da se nagađa.
Jedan primer je i Telenor, koji iako ima samo mobilnu telefoniju, po dobiti je odmah iza državnog Telekoma, tako da po pitanju poreza na dobit uplaćuje u budžet sličnu količinu novca kao i Telekom.
 
Odakle ti to?:) To sto je dobit nekog preduzeca X, ne znaci da on na sumu X placa porez na dobit :) Postoje poreske olaksice koje ne ulaze u troskove (ne umanjuju dobit), ali umanuju porez na dobit.

Sto se VIPa tice, slazem se, i ja mislim da su u vecem minus od TS/TN po pitanju investicija, a i manje prihode imaju. Ali to ne znaci da su ukupno u minusu stvarno. (mozda i jesu, mada ne verujem da vec 8-9 godina im je balans negativan)
Za placanje poreza na dobit nisam siguran kako bese, necu da pisem sada, mozda bas omasim. Sigurno imaju nacina da umanje taj porez doduse, tako da se isplati da se vadi novac sto pre, a ne da se cuva u dinarima, koji gube na vrednosti.
 
Ne znam ni ja detalje; nije ni bitno toliko za ovu priču. Olakšice, ukoliko postoje, svako će koristiti u meri koliko je to moguće. Generalno se plaća 15% poreza na dobit. A sa samom dobiti na šta će je i kako potrošiti, njihova je stvar.
 
Poslednja izmena:
Ovo sto "ne znam" za porez na dobit, se odnosilo na to da li ce platiti ovde ili u Austriji, nije cista situacija toliko, ali to mi nije trebalo za firmu, pa nisam pamtio.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2016&mm=01&dd=02&nav_id=1081177
Наслов није у складу с текстом а ви закључите о којој се години ради.Србија је бре то ...Углавном телекомуникације...Само да је Телеком на берзи(као у РС),процвјетао би,ал` не дају...
 
Ovo sto "ne znam" za porez na dobit, se odnosilo na to da li ce platiti ovde ili u Austriji, nije cista situacija toliko, ali to mi nije trebalo za firmu, pa nisam pamtio.
Porez na dobit se plaća u zemlji u kojoj je registrovana firma..logično :) (vip srbija plaća srbiji porez)
 
Pa vec je bio slican tekst na prosloj strani :D A sanse da se vec zna dobit firmi (tako velikih) iz 2015. je ravna nuli :)
 
Porez na dobit se plaća u zemlji u kojoj je registrovana firma..logično :) (vip srbija plaća srbiji porez)
Ne znam da li se:
- placa porez na dividende ako ta dobit iz VIP Mobile doo ode u A1 preko dobiti (znaci ovde se plati porez na dobit)
- placa porez na dobit A1, tj. razlika poreza na dobit izmedju Srbije i Austrije u slucaju kada se dobit dovede u A1 (isto kao gore slucaj, samo drugi porez je u pitanju da li se placa)
tj. kako ide to za povezana lica...
 
Ђее Алфа:D,тамо губиташи не добитници,слично јесте...
 
Ne znam da li se:
- placa porez na dividende ako ta dobit iz VIP Mobile doo ode u A1 preko dobiti (znaci ovde se plati porez na dobit)
- placa porez na dobit A1, tj. razlika poreza na dobit izmedju Srbije i Austrije u slucaju kada se dobit dovede u A1 (isto kao gore slucaj, samo drugi porez je u pitanju da li se placa)
tj. kako ide to za povezana lica...

Ne znam za to, ako ovde ima neko pravno lice koje poznaje medjunarodne finansije moze da pojasni..
 
WP_20160104_001.jpg

samo radno vreme nisam uhvatio steta 9-17.Oba radnika na pauzi poslovnica zakljucana .....
 
Хе,хе,па то ти је садашњост а будућност Телекома каква ће бити...више ме не интересује.
 
Jos malo cedjenja nasih para "za Kosovo".
 
Jos malo cedjenja nasih para "za Kosovo".
Ne razumem kako ćeš ti biti oštećen time što će Mts pokriti mrežom celu Srbiju? Ti ljudi će plaćati račune isto kao i ti. Do sada su morali da plaćaju višestruko skuplje zbog inostranih mreža koje tamo funkcionišu i konačno će moći da koriste mobilnu telefoniju pod istim uslovima kao i ti.
Komentar ti je zaista jadan.
 
Nije komentar na osnovu laickog misljenja, vec na osnovu toga sta se desava.
Novac ce ici na Kosovo, prvo ce biti placan "porez" Kosovu, drugo bice pran novac, ali Srbija ce biti u minusu zbog toga.

Ali to otvara previse politike oko Kosova, pa bolje da ne idemo tamo (iako na ovo gledam pragmaticno, a ne "kosovo je srbija" ili slicno)
 
Ne razumem kako ćeš ti biti oštećen time što će Mts pokriti mrežom celu Srbiju? Ti ljudi će plaćati račune isto kao i ti. Do sada su morali da plaćaju višestruko skuplje zbog inostranih mreža koje tamo funkcionišu i konačno će moći da koriste mobilnu telefoniju pod istim uslovima kao i ti.
Komentar ti je zaista jadan.

Ajde u 100 maraka da nece placati racune?
 
Naravno da će plaćati račune "obični" ljudi, koji i danas svakako plaćaju. Oni drugi, koji ni sada to ne rade, neće ni onda raditi.
 
Кад не плаћаш струју, евентуално искључе, ти прикључиш и ником ништа. Можеш и секирчетом да их спречиш да секу. Кад не плаћаш телефон, искључе га па се онда буни.
 
Da li mislis da bi procenat onih koji placaju bio 12-15% da su nekome zaista iskljucivali struju, pre nego sto su kosovske (tj. albanske) institucije preuzele kontrolu?
 
Најбоље рјешење је довести Карића и њему сличне:)(наравно уз финансијску надокнаду за државу),условити њихов рад и живот тиме што ће купити и улагати у одређена предузећа одређено вријеме,па можда и Телеком и на тај нови начин рјешавати проблеме.Ови стари,класични начини не дају резултате,судски процеси су спори и неефикасни а они раде и зарађују као и досад.Ни слободни ни осуђени.Укратко руски модел.
Тако је то у стварном животу.
Поздрав за Банаћанина:)
 
Poslednja izmena:
Misliš tako je to u Srbiji.
 
Стопке,та моја цитирана порука је стара око годину дана,вријеме прошло и дошло се на исто.Елем,једва чекам финансијски извјештај за 2016. а и будућност компаније ми није баш најјаснија,хоће ли бити све као досад или ће се тражити стратешки партнер,кад ће на берзу.Много неизвјесности што наравно није добро.
 
Profit oko 16 milijardi dinara.
Planira se pustanje MTS banke, kes krediti kroz mesečni račun.
 
Profit oko 16 milijardi dinara
Не знам одакле ти већ подаци али ако буде тако биће одлично,мада ја наравно сумњам у такве резултате.:)
 
Sumnjas da ima slicne rezultate kao prosle godine?
 
Nazad
Vrh Dno