Šta je novo?

Telekom, raskid ugovora, dug, kamata, izvrsitelji...

Pozovi kancelariju izvršitelja i pitaj ih sta se desva sa tim predmetom.
 
Nije prvi put da cujem da se posle raskida ugovora, zatvaranja racuna i slicno,.... pojavi dug za koji zna samo poverioc, a duzniku se javi izvrsitelj sa enormno uvecanom cifrom, blokiranim racunima i slicno?

Zato lepo treba čuvati sve račune, pa im ih opušteno staviti pod nos kad pokušaju da ponovo naplate posle x meseci ili godina.
 
Dovoljno je čuvati dva poslednja gde lepo pise stanje duga.
 
Čuvajte račune.

Ako se sećate za vreme prošle vlasti bila je neka caka da su svima slali neke kamate za infostan kao i da nisu platili račune koje su građani platili pa je bila pobuna pa nije bilo ništa od toga na kraju.

Ova se vlast razlikuje toliko što ne šalje račune već samo capne sa računa koliko im odgovara (tj. koliko ima treba).

Toga je bilo i biće u budućnosti sve dok jednog dana ne dođe strana obaveštajna služba, strane sudije, strana policija, strana vojska...
 
Е онда ћемо тек да проходамо боси по трњу. Код њих нема одлагања, не платиш рачун, готово. Питај неког Немца или Данца колико година не плаћа струју или грејање.
 
Pa bolje ti je da znaš na čemu si, a ne ovako.

Godinama plaćaš struju, pojavi se neko ko ne plaća godinama i kažu mu plati 10% ostatak ti je oprošten.

Ili plaćaš pa ti za 10 godina kažu nisi ništa platio daj račune, ti kažeš nemaš a oni ti skinu svaki mesec pola plate.

Bolje ti je da znaš kao kod evropljana: račun ti je 5.000,00 dinara i to je to, platiš ili ne platiš.
 
Ја увек знам, платим на време колико буде на рачуну и никада ме нико није јурио, прозивао или кажњавао. Ко не плаћа годинама па га после појуре, увек тражи кривца на другој страни.
 
Ma ova država je u rasulu odavno i zato kažem da bi trebalo da dođe neko sa strane.

Evo ti kod mene imaš ljude koji godinama ne plaćaju račune za struju, priključe se posle podne, ujutru se isključe (zaobiđu blombu).

Caka je što imaju državni stanovi u zgradi i stanovi nisu ni na koga (ne postoji edb broj) pa tako i radnici državne službe koji su se mimo konkursa tu uselili ne plaćaju struju a troše punom parom.

Ja na primer sve račune izmirujem na vreme ali zato sa druge strane kada vidim da mesečno platim preko 200 evra na struju, tel, infostan, adsl, iptv, održavanje zgrade, mobilne... da ne plaćam kao ti radnici mogao bih da plaćam ratu za nov automobil.
 
Tako je. Ja sam dugovao nesto (greskom, nebitno za pricu). I stiglo to za izvrsitelja bla bla bla sve isto. Platis racun, pa platis sudske troskove, i onda ti salju novi "racun" sa kamatom za protekli period. Kad to poslednje platis trebalo bi da bude to. Mozes na sajtu suda proveriti da li je predmet resen ili ne, bar sam ja mogao.

Evo dela mejla od MTS-a

"Dana 09.07.2014. godine izvršili ste plaćanje pomenute tužbe, sudskih troškova i kamate koja je obračunata do dana utuženja i iste su proknjižene dana 10.07.2014. godine.Budući da je kompletno dugovanje izmireno na kućnu adresu stićiće Vam obračun kamate za period od utuženja do datuma plaćanja utuženog duga.

Nakon izmirenja i pomenute kamate, a po pristizanju uplate na naš račun, povlači se tužba i bićete u mogućnosti da podnesete zahtev za željene usluge.

Po pitanju sudskog izvršitelja nažalost ne posedujemo informacije o istom budući da sudskog izvršitelja dodeljuje Sud."
 
Taj predlog je podnet pre 1 juna 2012 godine dok je sud imao nadleznost.
Od 1 juna 2012 godine iskljucivo nadleznost imaju izvrsitelji, a za njih ne postoji tok predmeta na sajtu.

Razlicite su stvari. Predmet ako je u sudu pored 2 miliona drugih docice na red za 244 godina.
Dok ako je kod izvrsitelja , blokirace platu/penziju/racuna/registraciju vozila... u rekordnom roku

A Telekom obracunava K1 (kamata do utuzenja ) i K2 (kamata od utuzenja do isplate), i K2 je Telekomu nepoznat sve do dok se ne isplati dug, kao ne mogu da vide iznos dok se ne isplati dug.
Ustvari je k1+k2 = obicna zakonska kamata i moze da se obracuna odma ako se zna dan uplate.
 
Ја увек знам, платим на време колико буде на рачуну и никада ме нико није јурио, прозивао или кажњавао. Ко не плаћа годинама па га после појуре, увек тражи кривца на другој страни.

Nacicu ti temu gde sam kukao... Placam godinama sve uvek uredno. Sve racune pre vremena itd.
I dobio sam da platim 350e tudjih komunalija, jer mi niko nije rekao da je obaveza da prebacim komunalije na kupca kad prodam stan MOJA (formalno zajednicka, ali njega niko ne vija).
 
Niko ga ne vija verovatno jer nije još upisao pravo svojine na svoje ime.
 
I da jeste potupuno bi isto bilo
 
Mene jedno jutro sacekali iz elektro vojvodine da seku struju, reko sta, kaze da secemo struju, kao imam dva meseca neplaceno sve ukupno dug 6000 (mislim dug mos misliti), nazvao mamu da vidim gde stoje racuni, pokazao i oni otisli. E sada da nisam cuvao pitanje je sta bi bilo. Zato sam kod babe nasao racune za struju od pre 30 godine.

I dobio sam da platim 350e tudjih komunalija, jer mi niko nije rekao da je obaveza da prebacim komunalije na kupca kad prodam stan MOJA (formalno zajednicka, ali njega niko ne vija).

Trebao si da se raspitas, odes u informatiku odnes kp ugovor, oni tebe odjave prijave novog vlasnika i gotovo.
 
Poslednja izmena:
Trebao je gosn advokat koji se ugradio 3% i koji to radi svaki dan da mi kaze. Za novi stan sam lepo otisao i prijavio se, i u ev i u poresku. Nije mi palo napamet da se kupac nece prijaviti, a jos manje da cu ja biti kriv.
 
krastavac, kod nas se svaka skola placa. Inace ne bi ni ja znao da nije bio neki gari na tvu u bgu koji je imao slucaj kao ti samo mislim za mnogo vecu sumu.
 
Molim vas da ne mesamo komunalije, struju i slicno u temu o Telekomu. Sistem koji je napravljen za ove sto otimaju je prakticno isti, nema potrebe da se bavimo svakim JKP.
 
Zasto bi bila tema samo o telekomu, realno je tema o izvrsiocima :)
Zena je u NS zbog duga od 26 din ostala bez 19000, sistem je odlican... kad si sa druge strane istog.
 
Zakon je takav. Nema veze sa sistemima.
 
@danijel: Zato sto nema smisla da mesamo bas sve sfere zivota u IT forum. :)

I ako krene posle "babi za komunalije uzeli 19000 zbog duga od 26din" do .... "qq a onom dedi su uzeli licnu pa napravili laznu, pa otvorili ko zna koliko firmi...." onda moram da delim opomene. Mnogo ljudi je ogorceno na zloupotrebu sistema, ali ovaj forum nije mesto da se to promeni.
 
Све ове приче о суровости се углавном односе на оне који не плаћају обавезе (које су прихватили) па када то оде на суд и крену таксе, онда иде оно ... ала ови деру. Да ли је боље из политичких разлога учити људе да не плаћају рачуне за струју или им објаснити да то мора да се плати и да ни најбогатије земље то не праштају? На шта би личила Немачка када би народ дуговао милијарде за струју и телефон (да останем у теми)?

Посебан случај су грешке али се зато рачуни чувају. Па ја имам рачуне ко зна колико година уназад, чак и неке који одавно нису битни али не једу леба па их нисам (још) бацио. Да се не љуте они који имају огромне дугове али смо ми који плаћамо те паре већ дали ономе коме су они сада дужни па ја не видим неки разлог да будем на њиховој страни.
 
ne radi se ovde o neplatisama, vec o sistemu koji smatra da si u 21. veku obavesten o dugu ako na svojoj oglasnoj tabli okace 15 dana obavestenje. Ne radi se o zelji da zavrnes sistem, vec o *****skim sistemskim greskama koje niko ne ispravlja, pa si tako prinudjen da dokazujes da si ziv jer se a priori pretpostavlja da si mrtav dok ne dokazes suprotno, uverk se pretpostavlja da si kriv pa dokazujes nevinost. a trebalo bi obrnuto.
 
Dug je najbolji drug :p
 
ne radi se ovde o neplatisama, vec o sistemu koji smatra da si u 21. veku obavesten o dugu ako na svojoj oglasnoj tabli okace 15 dana obavestenje. Ne radi se o zelji da zavrnes sistem, vec o *****skim sistemskim greskama koje niko ne ispravlja, pa si tako prinudjen da dokazujes da si ziv jer se a priori pretpostavlja da si mrtav dok ne dokazes suprotno, uverk se pretpostavlja da si kriv pa dokazujes nevinost. a trebalo bi obrnuto.

jesi delimicno u pravu..ali bi bez toga bilo prevelikih zloupotreba...i tako znam ljude koji su se izvlacila da ne plate porez, saobracajne kazne...bas na taj nacin, nisam dobio, nisam obavesten, nisam kuci...a kuci odbijas da primis poziv koji ti uruce..i da nije ovog sa oglasnom tablom bilo bi tek zloupotreba...
 
Oglasna tabla je vrhunac zloupotrebe.

Ne mozes ti da se izvlacis da ne platis porez, mozes samo da ga ne platis i da budes duzan drzavi. Postoji vrlo jasna procedura za slanje dokumenata u plavoj koverti. Problem je sto se kod nas svi prave pametni i znaju da "kada ne uzmes kovertu ne moze nista da ti bude". Postari ostave poruku, umesto da pokusaju licnu dostavu, policiji bez problema mozes reci da si ujak onoga koga traze (a nece ti traziti licnu kartu).

Kada bi posle 3 pokusaja urucenja, policija odvela tog sto nije kuci na utvrdjivanje identiteta u PS, pa kod sudije zbog laznog predstavljanja i ometanja rada policije, pa mu sudija usput procita sta je sve duzan i da ima tri dana da plati (+ troskovi suda i policije)... da vidis red i mir. Ali niko u toj gomili birokratije ne radi svoj posao.

Problem je sto je Zakonom "komunalnim" preduzecima dodeljena batina uz mudre reci "evo, ali nemojte da bijete narod jako"...
 
Dva pokusaja dostave na adresu iz licne karte , u razmaku od minimum 23 dana su neophodna pre oglasne table ako je verodostjna isprava,a ako je izvrsna jedna pokusaj dostave
Ko ne zeli 2 puta da podigne posiljku od drzavnog organa ili lica sa javnim ovlascenjima zasluzuje OT.
Da nema OT svako bi mogo da duguje milione svima i samo ne prima posiljke i miran je za zivota
Zakon za dostavu je isti za sve , i kad mika duguje peri i kad pera duguje komunalnom preduzecu.
OT sluzi za sve
 
Poslednja izmena:
Šta je OT?
 
Nazad
Vrh Dno