Šta je novo?

Telekom ADSL suptilne varijacije

dkdnt

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2008
Poruke
394
Poena
320
Razmišljao sam malo da li da otvorim novu temu, ili da dopišem svoje iskustvo na nekoj postojećoj, pa sam se odlučio za ovo, kako bi što više ljudi videlo i čulo za lopove koji nas već godinama maltretiraju.

Daklem ovako, od marta ove godine sam korisnik telekom open adsla, pošto sam se prebacio sa beotela, jer mi se činilo da je telekomova ponuda povoljnija.

U telekom sam otišao, prijavio se, dao kod, rekao da želim CLICK 4 ADSL paket (4mbps). Ubrzo posle toga otišao sam da potpišem ugovor i tom prilikom me je telekomov zaposleni pitao da koji paket želim na šta sam ja rekao: click 4. onda je on konstatovao i ugovor mi upisao da želim paket 4.

DObio sam net posle jednog dana. međutim, dobio sam brži net - 6mbps. Nazvao sam ih istog dana, i oni su mi rekli da je to neka greška i da uživam, pošto sam se prijavio za 4mbps i da ću to i plaćati, a da će mi brzina biti vraćena ko zna kad, zato što ih otprilike boli uvo.

Kako to obično biva sa telekomom, račun koji mi je stigao sa zakašnjenjem i na pogrešnu adresu (u istoj zgradi živi i moj stric koji se zove kao i ja) posle roka za reklamacije naravno. račun je bio za onaj paket koji nisam tražio - 6mbps. Posle žalbe i prepirke sa zaposlenim u njihovim službama (retko nestručan kadar), ispostavilo se da sam ja prevaren, ali suptilno, pošto sam sklopio ugovor na PAKET 4, za koji sam ja onovremeno opravdano mislio da je isto što i CLICK 4, koji sam i tražio. E sad, telekom u svojoj mudrosti ima neku lopovsku nomenklaturu, pa onda je CLICK 4 ustvari PAKET 3 itd. Paćenici. :S:

Znači, lopov do lopova. Jedino što je kul u priči je što ja nisam oštećen mnogo, pošto sam prva tri meseca plaćao po dinar račun (tj. nisam ga plaćao jer mi nije stizao), i samo sam jednom platio 6mbps, a od sad sam na paketu koji sam i tražio.

Naravoučenije: SITNA SLOVA SU NAJVAŽNIJI DEO UGOVORA SA LOPOVSKOM FIRMOM KAO ŠTO JE TELEKOM.:guitar:
 
Znači, lopov do lopova. Jedino što je kul u priči je što ja nisam oštećen mnogo, pošto sam prva tri meseca plaćao po dinar račun (tj. nisam ga plaćao jer mi nije stizao), i samo sam jednom platio 6mbps, a od sad sam na paketu koji sam i tražio.

znaci dok si ti 3 meseca 'krao' 6mbit to je OKet a kad su oni tebe 1mesec onda je @#$%^^^& :d
 
znaci dok si ti 3 meseca 'krao' 6mbit to je OKet a kad su oni tebe 1mesec onda je @#$%^^^& :d

Prvo i osnovno, ja nikome nisam ništa krao, pošto nisam ja nameštao koliku ću brzinu imati. Takođe, pošto sam mislio da se radi o grešci, odmah, istog dana kada sam dobio net, sam ih nazvao i tražio objašnjenje. Objašnjenje sam dobio, ali ono, jbga, nije istina.

Drugo, nije moj posao da doprinosim telekomu na bilo koji način, pa da proveravam sa njima što nisu uradili nešto što će meni štetiti. Prvog dana su od mene dobili obaveštenje, i ja smatram da sam obavio svoju dužnost time, iako nisam bio obavezan. Pitao sam ih o čemu se radi, oni rekli: "Greška, ispravićemo" ja bio u fazonu "tako your time" :-devil-: ALi nije bila greška, nego suptilna prevarica ili možda zabunica, ali nekako mi uvek te zabunice kod telekoma idu na štetu korisnika.
 
Takođe, pošto sam mislio da se radi o grešci, odmah, istog dana kada sam dobio net, sam ih nazvao i tražio objašnjenje.
...
Pitao sam ih o čemu se radi, oni rekli: "Greška, ispravićemo" ja bio u fazonu "tako your time" :-devil-: ALi nije bila greška, nego suptilna prevarica ili možda zabunica, ali nekako mi uvek te zabunice kod telekoma idu na štetu korisnika.

imao si 90 dana vecu brzinu nego sto si sklopio ugovor sto znaci da si skinuo vise 1.8tb (teoretski a ako nisi opet tvoja greska) nego sto si potpisao ugovor
90 dana se nisi smarao oko toga jer ti je islo u korist
30 dana si platio ono sto si dobio jer ti Telekom nije smanjio brzinu na 4mbit-a i naplatio 6mbit
imao si 6mbit i platio si 6mbit

nikakve tu suptilnosti nema nego je u pitanju samo nesporazum sluzbi i nista nije islo na tvoju stetu
 
imao si 90 dana vecu brzinu nego sto si sklopio ugovor sto znaci da si skinuo vise 1.8tb (teoretski a ako nisi opet tvoja greska) nego sto si potpisao ugovor
90 dana se nisi smarao oko toga jer ti je islo u korist
30 dana si platio ono sto si dobio jer ti Telekom nije smanjio brzinu na 4mbit-a i naplatio 6mbit
imao si 6mbit i platio si 6mbit

nikakve tu suptilnosti nema nego je u pitanju samo nesporazum sluzbi i nista nije islo na tvoju stetu

rekoh da šteta nije velika. Poenta i nije u tome koliko sam ja oštećen, nego koliko pažljivo treba da se pristupi bilo kakvom poslu sa telekomom. Kontaš? nisu oni mene ne znam ni ja koliko oštetili, koliko su me prevarili. dobio sam nešto što nisam tražio, i to mi je naplaćeno, iako sam ja to prijavio. Sad mi je majke mi krivo što nisam uzeo 16mbps, skinuo 1000 puta win7 i platio 6k to zadovoljstvo.
 
Poenta i nije u tome koliko sam ja oštećen, nego koliko pažljivo treba da se pristupi bilo kakvom poslu sa telekomom. Kontaš? nisu oni mene ne znam ni ja koliko oštetili, koliko su me prevarili. dobio sam nešto što nisam tražio, i to mi je naplaćeno, iako sam ja to prijavio. Sad mi je majke mi krivo što nisam uzeo 16mbps, skinuo 1000 puta win7 i platio 6k to zadovoljstvo.

Pa ni u Beotelu ti nekazu da su im adsl korisnici iza NAT-a pa nemogu da koriste ip changer na rapidu
na PTT ti nekazu da im "duzina IP zakupa" toliko dugacka da su tantalove muke da promenis IP, i nekazu ti da imaju "kaznjenicku" 82.x.x.x grupu

mislim jednostavno nisi nasao adekvatan primer, da dokazes suptilnu prevrtljivost Telekoma

Kad mi je trebalo 16mbit za SuperBowl jer mi se skupila neka ekipa koja to voli a hteli smo da gledamo direct u hd
ispostavilo se da zbog ukljucenog SpeedUP scripta (iako mi je brzina povecana na 16mbit ) brzina ostaje limitirana
trebalo mi je dva dana dok nisam nasao momka iz telekoma koji je otisao i sredio to sa SpeedUP sluzbom
obzirom da je naplatna sluzba dobila obavestenje o povecanju brzine naplatili su mi i ta 2 dana koja nisam imao 16mbit
i sad $#^& telekom se bavi suptilnim prevarama
ajde

samo su nesposobni kao i svi i treba biti uporan

a ti da si se javio na vreme verovatno bi naucio da u vreme "free" tarife na telekom promocijama treba uvek povecati brzinu na maximalnu i smanjiti u zadnjem free mesecu na onu koju ces da placas po ugovoru (jer je promena brzine jednostavna preko web strane)
telekom isuvise "velika" firma da bi pazila na takve sitnice :p
 
Pa ni u Beotelu ti nekazu da su im adsl korisnici iza NAT-a pa nemogu da koriste ip changer na rapidu

Izvini, ne mogu da izdrzim da ne prokomentarisem. To sto ne moze na Beotelu da se koristi IP changer nije zato sto su korisnici iza NAT-a, vec zbog toga sto je lease time 24h, tacnije jednom dodeljena IP adresa ostaje tvoja 24h, hteo ti ili ne. Inace praksa stavljanja korisnika iza NAT-a je ukinuta, a i ranije se prevazilazila time sto se logujes kao "korisnik/ip@beotel".
U svakom slucaju hvala za obavestenje o kaznjenickoj grupi na PTT ISP, dojadilo mi je da slusam samo kako ih hvale, a u pitanju je zlo koje je vece i od samog Telekoma(citaj jedna od krvopija zbog koje zivimo tako kako zivimo).
 
Poslednja izmena:
KOliko se ja sećam na beotelu si dobijao dinamički ip sa tim /ip na kraju username-a. I nije to nikakva prevrtljivost nego mera opreza, pošto tako izlaziš van beotelovog serverskog firewall, i drastično povećavaš mogućnost da se zaraziš. AKo si internet noob, a većina korisnika jeste.

krastavac, nisam znao da im je promena brzine na manju besplatna. A čak je i oko toga bilo problema, pošto ne znaju svi njihovi operateri da se to može izvršiti samo sa sajta, a ne i preko telfona (0800 100 100). ddddddddd
 
krastavac, nisam znao da im je promena brzine na manju besplatna. A čak je i oko toga bilo problema, pošto ne znaju svi njihovi operateri da se to može izvršiti samo sa sajta, a ne i preko telfona (0800 100 100). ddddddddd

https://www.telekom.nadlanu.com/secure/INTERNET/promenabrzine.aspx?ac=solo&br=2

sa ovim (bar za mene) Telekom je uveo novi standard u "eleganciju" poslovanja...
mozes sam da promenis brzinu, (kad god ti zatreba) nemoras da potpisujes novi ugovor, bez zvanja, cekanja u redu ili rasprave sa priucenom podrskom koja je na svim isp

ali sve je to daleko od brzina i cena u nemackoj...
 
https://www.telekom.nadlanu.com/secure/INTERNET/promenabrzine.aspx?ac=solo&br=2

sa ovim (bar za mene) Telekom je uveo novi standard u "eleganciju" poslovanja...
mozes sam da promenis brzinu, (kad god ti zatreba) nemoras da potpisujes novi ugovor, bez zvanja, cekanja u redu ili rasprave sa priucenom podrskom koja je na svim isp

ali sve je to daleko od brzina i cena u nemackoj...

Cemu zadnja konstatacija ? Sve si lepo napisao, a sa ovim si bas zastranio.
Kao da je samo net u Nemackoj jeftiniji ?
 
Nazad
Vrh Dno