Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sta lupetam.. neke sajtove i dalje ne otvara.. al bolje je nego ranije..
 
Ma radi-ne radi, Facebook cas radi cas ne, drugi sajtovi isto.
Sto se tice ubrzanja covek koji mi je uvek davao pouzdane informacije ovaj put nema novosti. Kazu da se nista ni ne suska niti naslucuje od ubrzanja. Ono sto se trenutno radi je eliminisanje analognih delova gde god je to moguce i uvodjenje optike radi boljeg protoka (ovo moze biti jedan od razloga za ovo "stucanje", ili to trenutno rade ili se kapacitet koristi 100% pa se zato i uvodi optika). Takodje se radi na prosirenju kapaciteta ADSL-a, kod nas godinu dana ljudi cekaju na ADSL, ima 170 na cekanju a uvodi se prosirenje od 450 portova koje bi trebalo "uskoro" da krene. Svi mi znamo sta "uskoro" znaci u Srbiji ;)
 
Ja sam skoro uzeo Telekomov ADSL i do malopre sam bio prezadvoljan bez ikakvih problema...Mada sad vidim da su problemi bili zbog radova tako da im nista ne zameram..Prezadvoljan sam...Sto se tice ubraznja,kada sam uzimao net momak mi je napomenuo da ce biti povecanje brzine dl-a za oko 50% sigurno,a da li ce ga pratiti Up to ne znam... Ovo je informacija od momka sa saltera ako je on lagao mene,ja lazem vas
 
za mesec dana koliko imam telekom ADSL ovo je prvi prekid rada. inace odlicno funkcionise.
samo jos da smanje cenu ili povecaju brzinu:)))
 
Evo kod mene na poslu gde imam telekom net ne mogu posteno ni da skrolujem stranicu a da ne secka. Stranice otvara po 20 sekundi. U poslednjih 10 dana opasno zeza, ali ovo danas je katastrofa. Mail od 6,3 mb slao sam 37 min. Cak i ako izvode neke radove ovo je uzas.
 
ne rade google, facebook, i vecina drugih...
bench mi otvara besprekorno...
yahoo i gmail slabo otvara, ali prokine na kraju...

ispravka: evo sad otvori sve bez problema.... chachkali su ipak nesto...
 
Poslednja izmena:
Nije samo do telekoma i kod sezama je isto.

" Obavestenje o radovima na unapredjenju infrastrukture

Zbog radova na unapredjenju mreznih resursa SezamPro-a,dana
14.12.2009 godine u periodu od 06:00-07:00h moguce je otezano
funkcionisanje odredjenih servisa koje SezamPro pruza.


Izvinjavamo se zbog problema u toku trajanja radova."

"Zbog radova na unapredjenju serverskih resursa SezamPro-a,dana
16.12.2009 godine u periodu od 06:00-07:00h moguce je otezano
funkcionisanje odredjenih servisa koje SezamPro pruza."

Samo sto ih zeza sat nije samo od 6 do 7.
 
Postoji li mogucnost da pogledam koliko MB ili GB sam skinuo u poslednjih mesec dana?
 
to bi bilo lepo da znamo, i mene interesuje!

secam se samo nekada davno kad je stigao adsl, sedenja za kompom po ceo dan i noc i besprekidnog iskoriscavanja svake sekunde da se neshto skine, nebitno sta, od materijala charlie parkera do jenne jameson.....
a sad, pih, skinem mp3 album jednom nedeljno, ili neki 350mb mkv ruski film......
a provajderi nam i dalje naplacuju isto... brzina se 4x povecala a ja skidam 200x manje :)
 
Poslednja izmena:
Hvala vam. Mislio sam da ima neka opcija u ovim novim ruterima gde ima i to da se pogleda ali skinucu ovo sto ste mi predlozili
 
A da li net limiter mora non stop da bude upaljen da bi racunao?
 
ovde u novom sadu ista prica. vuce se kao slina. bench moze da otvori, google i ostatak slabo. inace, ne mogu nista da skinem, uzasno je spor.
 
Vi koji imate problema sa netom promenite DNS-ove, telekomovi zezaju. Promenite DNS u ruteru ili u podesavanjima lan konekcije. Imate ova dva DNS-a.

Google DNS
8.8.8.8
8.8.4.4

ili


OpenDNS
208.67.222.222
208.67.220.220
 
promenjeno i sve radi kako treba, za sada.

hvala, shexpir!
 
Ja sam iz Užica i imam slicne probleme u proteklih par dana. Imam ogroman lagg a ponekad nece da otvori ni google, mada kada testiram net brzina je 230 kb/s!!! Gledao sam po podesavanjima i uocio sam da mi je DNS 0.0.0.0, vrlo cudno.Pa me zanima jeli ovo podeseno po default-u ili su se podesavanja resetovala? Moj modem je Huawei MT822.
 
DNS koji koristis je ispod, tu gde su nule se samo menja... Kada kliknes na submit, trebalo bi da se ispod par linija promeni dns.
 
Promenio sam DNS u routeru na ove google-ove. Shljaka net ko lud sada.
 
max je 8mbits, znaci useri sa 1-2-4mbita mogu da imaju speedup [razlog je sto preostalih 8mbita koje teoretsku mogu da daju cuvaju za eventualnu IPTV pretplatu].
 
Hmm, mislim da ne može 4MBit, ja sam probao.

EDIT:

Da, evo sad sam probao i kaže:

ADSL paketima 4096/256, 6144/384, 8192/512 i 16384/768 nije omogucena ova usluga!
 
Poslednja izmena:
Malocas puk'o net na pola sata,ruter kao sinhronizovan,ali zelena lampica......
Nije mi se desavalo skoro to.Problem sa autentikacijom.
 
Malocas puk'o net na pola sata,ruter kao sinhronizovan,ali zelena lampica......
Nije mi se desavalo skoro to.Problem sa autentikacijom.

Imas srece ako imas net. Meni se to isto desilo i bio je problem u centrali, stim sto im je trebalo 7 dana da rese problem, praveci se ludi, tacnije pricajuci da je do mene problem,cak su mi zamenili i ruter koji je bio u redu. Sta reci?!?
Znaci sve lampice sem Internet svetle, tako se i meni desilo.
 
Hmm, mislim da ne može 4MBit, ja sam probao.

EDIT:

Da, evo sad sam probao i kaže:

ADSL paketima 4096/256, 6144/384, 8192/512 i 16384/768 nije omogucena ova usluga!

bzvz :(

Htedoh da se upgrejdujem sa 1MB. Ako odem na 2 imaću čistih 2 zbog SpeedUpa, a ako odem na 4 imaću otprilike 3.6 jer SpeedUp više nije moguć.

Tnx
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno