Šta je novo?

telefoni sa ekranom na dodir su PROMASAJ!

Skamer

Poštovan
Učlanjen(a)
24.02.2019
Poruke
481
Poena
80
lako je moglo da se desi da krene u drugom pravcu,da svi budu kao blueberry recimo. velik ekran+hardverska tastatura. nazalost,krenulo je u losijem pravcu. ne moze pipkanje po ekranu da bude dobro nikad. ekran je klizav,glatka i ravna povrsina,lako se gresi. "ubosti" na pravo mesto je ponekad izazov,nebitno koliki je ekran...dalje,prstima zaklanjamo ekran,ne vidimo zapravo sta pritiskamo. da ne pricam o potencijalu za igre,koja je ubijen nacisto. pipkamo virtuelne dugmice na ekranu,sto je katastrofa u svakom smislu. dalje,nema telefona koji moze trajati vise od jednog dana sa baterijom. dalje,vreme reakcije. uvek ce kasniti,nebitno koliko je dobar telefon. koliko vam se samo puta desilo da morate dvaput pritisnuti zato sto nije registrovao dodir na vreme? ma haos bre bezi...
 
LxWoxSE.png
 
Ajd, pre nego sto se obrise tema jer nema nekog smisla: da li si ikad probao te bb telefone koje spominjes?

...riding on 720p...
 
Duke, što da brišeš temu kad ima toliko potencijala da se pretvori u ludu zabavu :D
 
Blueberry mu dođe Blackberry sa AliExpresa :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da vidimo, ako me sećanje služi, od telefona sa ful tastaturom imao sam: Nokia E61i, E70, E90, SE P1i, M600i, X1, BB 8900, Palm Pre, HTC Desire Z...I, da, veoma mi nedostaju...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
jedino je slajd fazon sa prvih xperia vredeo,ostalo je bilo ništa manje smeće...što se tiće igara,uzmi teleskopski ipega kontroler od cca 2 i po hiljade i uživaj.

baterija je posebna priča,i nije tačno da ne može da se izvuče 2 dana upotrebe,ja na poku uz pristojno korišćenje jaaaako retko ne okrpim dva puna dana tj na drugu noć punim,a kad treba negde da idem i treba mi većina iste,nakačim na brzo punjenje 15tak min dopune i rešen problem.naravno,ovaj aspekt može i mora da bude bolji,ja lično jedva čekam da pređem na 60+ w brzo punjenje,ne verujem da bi tek tad imao i najmanji problem.ali stoji da treba paziti i uzeti fon sa min 4000mah i krštenim čipsetom po tom pitanju...
 
Brate ja nemam taj problem. Meni radi sve bruka zadnjih 5 god. U pocetku su bili slabiji telefoni, losiji ekrani i tacevi, hardver bio slab pa kocili i ne reagovali momentalno ali sada je to na boljim telefonima besprekorno odradjeno. To je samo neko malo losije iskustvo
 
Neko rece Xperia je imala ok fazon i htz u jednom modelu beše , ali sada su se ljudi navikli na tanje modele. Plus kada bi se u sve to spakovala ok baterija i fizička tastatura to bi bilo teško 250g. Kada bi tih 250g palo na neki tvrdu površinu dobili bi 2 telefon iz dva odvojena dela [emoji16].

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Jedina objektivna prednost telefona sa fizickom tastaturom (i to slajd tipa) - gaming. Silovao motorola milestone jos 2010-2011 uz psone/n64 emulatore i oc cpu do 1GHz - milina. Ali to se sad lako resava uz bluetooth gamepad'ove/tastature. A potencijalnih mana mnogo: manja baterija, veca tezina, debljina, upitna pouzdanost same tastature i mehanizma, veca cena.
 
Bas bio zagrejan za BB Priv, na mikron da ga uzmem spreman da predjem preko svih mana koje ima... dok nisam imao prilike da se poigram sa istim nekih pola sata u media markt. Zamorno i ne prakticno posle 10 - tak minuta koriscenja.
Nisam ljubitelj touch ekranaali je bolji od priv resenja.
Nokia E90 mi ostao u jako lepom secanju, ne znam ima li slican sa androidom?

...riding on 720p...
 
P1i/M600 su imali vrlo interesantno rešenu, kompaktnu tastaturu, koja je meni odlično radila. Ne znam zašto, ali meni je najjači utisak ostavio SE X1, vrlo kvalitetno urađen aparat...Takođe i Desire Z je imao finu tastaturicu, ali oba su se horizontalno koristila...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da, ali u to vreme niste koristili ove sadasnje telefone. Koji su svetlosnim godinama ispred tih simensa i nokia.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Da mogu sada da nađem Nokia E72 u mint stanju uzeo bih bez razmišljanja. Samo znam da baterija sigurno ne može više da se nađe iz originala.
 
M600i je ozbiljno dobar koncept bio, iako se slabo primio međ rajom. Najbrže kucanje ikad, bez predikcije, koje možete da zamislite. Jako čudno na prvu loptu, ali koncept šiljatih klackalica umesto nezavisnih dugmića za svako slovo je podiglo nivo osećaja pod prstima, iz prostog razloga jer prst lakše oseti oštru ivicu kakve su krajevi tastera imali. Imao sam i Desire Z, stvarno za svoje vreme apsolutno moćan uređaj. U to vreme sam mnogo putovao i čitao mejlove iz trka po čitavom svetu, zamenio je laptop samo tako.

E, sad, ruku na srce, iako mi ti stari uređaji pomalo nedostaju, koncept monoblok telefona, koji su čitavi u ekranu, je do dana današnjeg apsolutno supreioran. Dugo se to neće još promeniti.
 
Ja imao HTC Tytn i Tytn II, eh stara dobra vremena [emoji56]
 
A sada imamo trend:
6b08c2a9706073c231a91b918d5f6064.jpg
a80189a7109902cf0ad75ffdf60cd9d8.jpg


...riding on 720p...
 
Taj model (E72) je bio baš problematičan. Crkavale su im ploče samo tako.

Sve je to samo nostalgija. I meni su neki modeli ostali dragi, poput T20, K600, K800, P1i,... Ali kada se razmisli šta danas tehnologija pruža i koje sve mogućnosti poseduje uređaj koji imamo u džepu, naravno da ne želim da se vratim na neki dumb phone.
 
Vratio bih se uvek zbog baterije i kvaliteta u toku razgovora. Nikada mi se nije desilo da nešto zašušti itd. Znam da je E71 bio problem za ploču, za E72 iskreno nikada nisam imao problem a nosio sam je 4 godine.
 
Kapacitivni touchscreen je zakon, oni prvi rezistivni su bili losi (tipa Nokia 5800), cim su dosli kapacitivni bilo je jasno da ce zavladati i da tasteri vise (gotovo da) nece postojati.
 
Novembar 2007, upada moj kum u firmu, vadi kutiju i poklanja mi Iphone 1. (zapio se veče pre i neko uvalio 2 komada :D)

Zagledam ja čudo, on mi objašnjava kako sim kartica mora da se isecka da bi uopste mogla da uđe u ležište, još nešto je tu moralo da se odradi da bi fon radio na našoj mreži...LM sve to ja popodne i uradim, proradi fon, malo veliki za ruku...sutradan sednem u kola, krenem ka aerodromu, treba da pozovem nekoga ko nije u imeniku vec moram da ukucam broj jednom rukom (to je na Nokijama bilo normalno, bez gledanja)- nemoguća misija, zamalo se 2x nisam slupao, odustanem od pozivanja, taj dan nekako dogurah do kuće, izvadih karticu i vratih je u Nokiju, iP spakovah nazad u kutiju, posle 2 godine poklonih ga sestri koju je služio dobrih 4-5 godina.

Narednih 5 godina sam bio na Nokiji, na staklo pređoh tek 2012 sa S3. Ali danas ne bi mogao milom da se vratim na dumb.
 
Da softver nije problem, do kraja života bih koristio samo BlackBerry Passport.
 
Nazad
Vrh Dno