Šta je novo?

Mobilni telefon Telefon, pomoć koji da uzmem?

Koji mobilni telefon kupiti

Andrejee

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2019
Poruke
137
Poena
60
Cao. Ne razumem se puno u androide, bitno je da ima dobar touchscreen, ne baguje, kamera sto bolja. Igre ne igram nikad, ali ne skode aplikacije ako hendluje office, pdf, drustvene.
Iskustva iz prve ruke su najpozeljnija.

Ovo mi je prvi android, koristio sam tudje Alcatel Pop 4 i Lenovo2010. Prvi cesto ima problem sa touch-om i bagovanjem, ali sam ga dobio ostecenog. Lenovo ima problem sa teskim touchom. Ne bih da bodem prste na telefonu.Koristio sam Samsung J3 2017, odličan je, kamera je čudna i na Alcatel Pop 4 cak bolja.
Ne znam sta je zahtevan korisnik (gejmer ili business?), ne pricam puno, volim dobru bateriju i brzo punjenje i da osetim da mi prija ruci a dimenzije nisu bitne, sg a41 je fin, samo nema dizajn kao j3 nego kao Alcatel pop touch.
Proizvodjači, pa Samsung je nekako najsigurniji, ali ne bežim od drugih. Huawei ima bypass za Google apps, pricao je Peca na recenzijama. Xiaomi neki imaju mios OS, ali valjda i tu postoji bypass da se instalira android. Ne volim zagrevanje i volim dobru clean junk optimozaciju i podrsku, rezim svetla adaptivnog ako moze.
Idem na vise godina.

Iz MTSa su, pa i cena ima uticaj.

Galaxy a41 10800 din.
TCL Plex 8400 din.
Honor 9x 7200.
Huawei P30 lite 4/128 6000 din.
Xiaomi Redmi Note 9 5400.
Honor 9x lite 3600 din.
Galaxy a21 isto.
Huawei p40 lite 3000.
Honor 20e
Xiaomi RedmiNote 8t i svi sledeci 1 rsd. Alcatel 3x pro 2020.
Alcatel 3x pro 2019.
Alcatel 3l 2020.
Honor 8s.

Otprilike to. Pa su saveti dobrodošli.
Hvala unapred. Stavite i mane tih koje preporucujete slobodno. Ponavljam, idem na vise godina, bar 2.
Pozdrav ljudi.
 
Poslednja izmena:
Cao. Ne razumem se puno u androide, bitno je da ima dobar touchscreen, ne baguje, kamera sto bolja. Igre ne igram nikad, ali ne skode aplikacije ako hendluje office, pdf, drustvene.
Iskustva iz prve ruke su najpozeljnija.

Ovo mi je prvi android, koristio sam tudje Alcatel Pop 4 i Lenovo2010. Prvi cesto ima problem sa touch-om i bagovanjem, ali sam ga dobio ostecenog. Lenovo ima problem sa teskim touchom. Ne bih da bodem prste na telefonu.Koristio sam Samsung J3 2017, odličan je, kamera je čudna i na Alcatel Pop 4 cak bolja.
Ne znam sta je zahtevan korisnik (gejmer ili business?), ne pricam puno, volim dobru bateriju i brzo punjenje i da osetim da mi prija ruci a dimenzije nisu bitne, sg a41 je fin, samo nema dizajn kao j3 nego kao Alcatel pop touch.
Proizvodjači, pa Samsung je nekako najsigurniji, ali ne bežim od drugih. Huawei ima bypass za Google apps, pricao je Peca na recenzijama. Xiaomi neki imaju mios OS, ali valjda i tu postoji bypass da se instalira android. Ne volim zagrevanje i volim dobru clean junk optimozaciju i podrsku, rezim svetla adaptivnog ako moze.
Idem na vise godina.

Iz MTSa su, pa i cena ima uticaj.

Galaxy a41 10800 din.
TCL Plex 8400 din.
Honor 9x 7200.
Huawei P30 lite 4/128 6000 din.
Xiaomi Redmi Note 9 5400.
Honor 9x lite 3600 din.
Galaxy a21 isto.
Huawei p40 lite 3000.
Honor 20e
Xiaomi RedmiNote 8t i svi sledeci 1 rsd. Alcatel 3x pro 2020.
Alcatel 3x pro 2019.
Alcatel 3l 2020.
Honor 8s.

Otprilike to. Pa su saveti dobrodošli.
Hvala unapred. Stavite i mane tih koje preporucujete slobodno. Ponavljam, idem na vise godina, bar 2.
Pozdrav ljudi.

p40 lite.
 
Pozdrav svima.
Uzimam preko firme telefon (a1 provajder) pa mi je potrebna pomoć.
Dvoumim se izmedju poco f3 i mi 11 lite 5g.
Prioriteti (prvo,drugo...mesto):
1.Kamera, pogotovo video zapisi 1080p/60fps, fotke nebitne.
2. Dugotrajnost baterije
3. Veličina ekrana, što veći ekran to bolje.
4. Kvalitet ekrana

Pošto mi je kamera u video zapisima bitna, da li je senzor samsung gw3 kvalitetniji od starog sony imx582, kojeg već imam u telefonu mi 9t? Vidim da mi 11 lite 5g ima i stabilizaciju video zapisa na 1080p/60fps, a poco f3 nema. Ne vidim da poco f3 ima stabilizaciju preko bilo koje google camere koja je do sada izašla, iako ima jači procesor od mi 11 lite 5g, pa me to čudi...

Ono što me brine je trajanje baterije na mi 11 lite 5g jer vidim da se neki vlasnici žale na forumu za trajanje iste.
Za nijansu je i veći ekran kod poco f3, što sam uživo i video. Možda deluje zanemarljiva razlika, ali za mene posle još manjeg ekrana na mi 9t nije.

Pa eto, ako je neko imao iskustva sa ovim telefonima, svako mišljenje je dobrodošlo.
 
Nazad
Vrh Dno