Šta je novo?

Telefon na KP od 180-230€

petraLe

Poštovan
Učlanjen(a)
18.03.2017
Poruke
26
Poena
54
Već sam postavljao sličan post ali sam u međuvremenu dobio na poklon polovan telefon koji je crkao, pa sam u međuvremenu potrosio deo novca koji sam odvojio za telefon, i sada sam smanjio budzet, moji predlozi su J7(2016), J7 Prime, A5(2016), p9lite, honor 8 lite(p8 lite 2017), moto g4/g4plus..Ne bih uzimao nexus 5x(jeste da ima ekstra kameru, ali baterija i s808 i 2gb rama i plasticnost mi smetaju, tako da mi ga ne preporucujte).
Najbitnije su mi 3-4 stvari:
Kamera(koji ima najbolju?), baterija(da ima SOT 3.5-4.5H, mislim da to moze svaki od ovih navedenih), brzina(nisam zahtevan, odigram neku igru ali to su one 2d igre ili 3d low zahtevnost..ovako koristim za whatsapp, insta, fb, internet, i da ne zaboravim, bitna mi je BRZINA Interneta, ko je najbolji i najbrzi u otvaranju internet stranica?) voleo bih da prođem sto jeftinije, ali najvise mogu da platim do 220-230€, pa koji je za mene najbolji ? :)
 
Ako hoćeš najjeftinije onda mozda honor 7 lite. Isti je hardware kao na p9 lite, a jeftiniji je plus ih ima sa domaćom garancijom.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dobro je sto nisi uzeo Nexus 5x, u vremenu izmedju postavljanja ove i prethodne teme je veliki broj njih pocrkao. Ima tuzba protiv LG-ja za to.

Kompletnu J seriju od Samsunga bih zaobisao. J5/J7 su osakaceni, bez auto-brightnessa, bez led lampica, bez fp senzora.

J7 prime nema Amoled, sto ubija celu poentu uzimanja Samsung telefona, a i skup je za ono sto nudi.

A5 2016 je dobar telefon.
Njega ili Honor 8 lite izaberi.
 
Dobro je sto nisi uzeo Nexus 5x, u vremenu izmedju postavljanja ove i prethodne teme je veliki broj njih pocrkao. Ima tuzba protiv LG-ja za to.

Kompletnu J seriju od Samsunga bih zaobisao. J5/J7 su osakaceni, bez auto-brightnessa, bez led lampica, bez fp senzora.

J7 prime nema Amoled, sto ubija celu poentu uzimanja Samsung telefona, a i skup je za ono sto nudi.

A5 2016 je dobar telefon.
Njega ili Honor 8 lite izaberi.

Pa i ja mislim da je najbolje tako, džabe 5x-u brutalna kamera kada je sve ostalo haos..Bice ili honor 8 lite ili a5 2016. Reci mi razliku između p9l i h8l?Sto se tice j7, meni on nije osakacen, nije mi potreban auto brightness i led notifikacija, koristim lumiu tako da to već nemam a navikao sam da nemam to. Meni se j7 prime sviđa zato sto je metalan pitati i ima dobru bateriju i sto je 5,5 inca, e sada reci mi razliku između j7 i j7 ptrime u brzini i kameri, zato sto mogu da uporedim sa j7 koji ima moj drugar. Ako se nađu jos 40-50€ možda uzmem i mi5s, sta misliš o tome? Ali to ako budem imao, mada teško da ce se desiti :)
 
Poslednja izmena:
Mi5s je telefoncina, ali dati tolike pare na telefon bez garancije, to bi morao sam da odlucis.

P9l i H8l jedina bitna razlika je ram memorija, 3GB na H8l.
 
Mi5s je telefoncina, ali dati tolike pare na telefon bez garancije, to bi morao sam da odlucis.

P9l i H8l jedina bitna razlika je ram memorija, 3GB na H8l.

Pa to je to onda, a ko ima bolju kameru, ovako p otebi, a5 2016 ili h8l?
I gledao sam review od onog Damira Franca za h8l, uopste ga nije nahvalio, i rekao je da je p9l mnogo bolja kupovina..sada ne znam da li je to istina?
 
Mislim da je na A5 bolja kamera, najbolje da proveris kakve slike prave.

Pogledao sam review od Franca.
Oleo premaz nema ni na P10 ja mislim. Ako stavljas staklo/foliju ne vidim kako bi to predstavljalo problem.
Sto se stucanja tice, moze samo bolje iki isto kao P9 lite jer je sad Emui Nougat ispeglan, ja ga na P9 lite koristim vec neko vreme, radi bolje od MM-a.

1GB rama vise znaci na Androidu. Za displej i zvucnik ne znam, na ostalim review-ovima koje sam citao ne pominju probleme.
 
Baci oko i na P8 lite 2017 model, trenutno mislim da nema boljeg telefona za te pare.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Okej hvala vam, znači to je to, do 230€ a5 2016 ili p8 lite 2017(to ću u nekoj prodavnici uživo da pogledam pa koji mi se vise dopadne), ako budu pale neke parice, uzimam mi5s ili p9 polovan..
Nego samo još jedno pitanje: Video sam na review-u da p8 lite-u 2017 je ptrebno 3h i 20minuta da se napuni, da li može da se do vreme skrati nekim fast charger-om? I koliko bi se otprilike smanjilo?
 
Ne moze.

To je punjenje 0-100%. Isto tako je i za P9 lite.
Poslednjih 10-15% punjenja traje kao i prethodnih 60%(od 20 do 80).
 
Baci oko i na P8 lite 2017 model, trenutno mislim da nema boljeg telefona za te pare.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Tesko da je bolji do Xiaomi modela.
@petraLe
Sta znam, ja bih uzeo za 240e Mi5, garancija nije "legalna" sto je apsolutno nebitno, ako prodavac postuje dogovor ili ono sto je napisao, a takvih je dvoje 100% sto ja znam iz licnog iskustva plus daju 1 godinu.
Ako te iz nekog razloga odbija Xiaomi, onda P10 Lite, odlican fon. Ako nadjes za gorepomenuti novac, ja koliko vidim ispod 270e nema nijedan...
 
Poslednja izmena:
Iskreno Xiaomi ni ne razmatram kao opciju. Not my cup of Chinese tea.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Za P10l vredi doplatiti max 40-50e u odnosu na P9l.

Jedina osetna razlika je 3/32GB ram/storage. Dobijas i nesto brze punjenje, malo lepsi dizajn i mozda za nijansu bolju kameru.

Mislim da je 50e plafon koliko vredi doplatiti.
 
Mnogo mi je skup p10l, troumim se između h8l, a5 2016 i j7 prime...
a5 2016 ima ekstra kameru, ekstra izradu, ekstra bateriju, ekstra ekran, ali...2gb rama i exynos 7580, koji mi zvuče "slabo", ne razumem se u performanse mnogo, pa ako moze neko da mi kaze da gresim..
h8l ima ekstra izradu, dobur kameru, 3gb rama i kirin 655 sto mi se vise sviđa nego kod a5-ice, ima i dobar ekran i dobru bateriju, ali 3,5 sata punjena mi je mnogooo..
j7 prime ima isto dobru izradu, dobru kameru, dobar ekran(neki kazu da je tft los, ali meni bi vršio posao), 3gb rama exynos 7870, sto mi se takođe vise sviđa nego specs kod a5-ice, ima dobru bateriju, oko 2 i 15 min punjenja sto nije lose..
teško ću se ja odlučiti..
 
Za a5 evo ja cu da ti kazem da gresis. Ima ga drugarica i mogu da ti kazem da mu je jedino izrada ekstra. Kamera baguje, telefon baguje, vrti ko globus kad ga malo nagazis, baterija nikako nije ekstra, slike i video zapis jedva iznad proseka.... Placas samo samsung logo. Pre bih isao na h8l

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Za a5 evo ja cu da ti kazem da gresis. Ima ga drugarica i mogu da ti kazem da mu je jedino izrada ekstra. Kamera baguje, telefon baguje, vrti ko globus kad ga malo nagazis, baterija nikako nije ekstra, slike i video zapis jedva iznad proseka.... Placas samo samsung logo. Pre bih isao na h8l

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Nadam se da si upravu, izbacujem a5 2016 iz konkurencije, a da li mi moze neko reći iskustva od j7 prime-a, znam da je baterija dobra, a kamera i brzina u odnosu na h8l?
 
J7 prime je skup za ono sto nudi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
A5 svakako mora da radi bolje od J3/J5.

Ko zna sta mu je drugarica radila pa da zabada toliko.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Samo da se nadovezem, ja imam stariji model a5 2015, tel je odlican, brz, fluidan, ne zabada, lepo lezi u ruci, kamera dobra....jednostavno nemam zamerki.
Sad sto nije u tom cenovnom rangu...krastavac

Samsung A5
 
Odeš lepo negde procackas telefone i gotovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno