Šta je novo?

Mobilni telefon Telefon do 250e

Koji mobilni telefon kupiti

ale

Slavan
Učlanjen(a)
11.12.2010
Poruke
1,998
Poena
265
Drustvo, kao sto pise u naslovu, potreban mi je NOV telefon koji kosta maksimalno 200e. Sada koristim Huawei Honor 7 Lite, i odlicno me sluzi, medjutim moram da koristim neke aplikacije koje zahtevaju Android 8, sto moj telefon ne ispunjava. Samo zbog ovog moram da ga menjam...
U principu, koristi se za net, Instagram, Viber... Ne igraju se nikakve igrice, apsolutno nista zahtevno sem tih nekoliko standardnih aplikacija. Verujem da je kamera ista ili bolja na skoro svim novijim telefonima. Bitno je samo da nije neki Huawei koji nema podrsku za Play Store :)
I da, verovatno kupujem u nekoj radnji na rate, tako da KP ne dolazi u obzir.

Pisite predloge posto sam potpuno prestao sa pracenjem mobilnih telefona :(
 
Poslednja izmena:
U tom cenovnom rangu, Gigatron nudi sledeće: Mi 11 Lite, OnePlus Nord CE 6/128 i Samsung A32. Ovako bih ti rekao iz topa Redmi Note 10 Pro, ali znatno više košta kod većih igrača, a i pitanje je da li neka od ovih radnji ima POS terminal i vrši podelu na rate:
 
  • Like
Reagovanja: ale
Pa eto, možeš i na Mi 11 Lite. Mislio sam da je 4GB RAM, ali je 6. Da je nov u slobodnoj prodaji, najbolje bi ustvari išao Poco F3, pošto on već ima LPDDR5 RAM i to ja lično sad na Mi 9 SE sa LPDDR4x osećam kao nedostatak, da mi je brža memorija u radu preko potrebna za surf.
 
  • Like
Reagovanja: ale
Gledam ponudu u BC, i ove modele sam izdvojio:

XIAOMI Redmi Note 10 5G 4GB /128GB​

XIAOMI Poco X3 Pro 6GB/128GB​

XIAOMI Redmi NOTE 11 4/128GB​

HONOR 50 Lite 6GB/128GB​

ONEPLUS Nord N10 5G Midnight Ice 6GB/128GB​


Ovaj poslednji nije ni 200e.
Jel ima neku manu, ceste reklamacije?
 
Poslednja izmena:
Hvala!
Ne igram igrice, ali ga ubacujem u izbor.
U tom slucaju, moram da se odlucim izmedju X3, Nord i Mi 11 Lite.
 
Poslednja izmena:
Osim u lcd/amoled, čipsetu, razlike odlučuju i senzori kamera:
Nord ima Omnivision OV64B, koji je ugrađen u RN 10s, Poco X3 GT... Po mom mišljenju je poprilično zanimljiv, dinamički raspon i kontrasvetla su korektno rešena, ali kvalitet nije najbolji.
Međutim, može se porediti sa Samsung S5KGW3, koga ima Mi 11 Lite.
Prednost uvek dajem Sony-ju, jer je kod njega uvek i sve na mestu. No, kada se radi o kontrastnijim foto verzijama (IMX 682 iz X3 naspram 686 od Poco F2 ili IMX 582 iz Poco X3 Pro/F3 u odnosu na 586 od Mi 9 serije), prenaglašenost boja bude primetnija. Šestice su tehnički sposobne da snimaju 8K i otud ograničenje na dvojke.
 
Nazad
Vrh Dno