Šta je novo?
Postoji li neka banka koja ima dvovalutni račun uz koji naravno ide kartica sa koje se, kada su plaćanja dinarska, skidaju dinari, ako ih ima, a ako ne onda se skidaju devize? Naravno, ako su plaćanja devizna onda da skida devize. Isto kao Mobi banka samo da nije Mobi banka :)
 
@Predrag_ mts i ako sam dobro razumeo Sber, tj. sada Račun Plus Poštanske štedionice i Naša Aik banka. Ako ti isti broj računa za dinarsku i deviznu partiju nije bitan, već potrošnja po kartici u evrima ka inostranstvu, a dinarima u Srbiji, izbor banaka je veći.
 
U Euro banci tako radi ali tu imaš proviziju na ino plaćanja.
 
@Predrag_ mts i ako sam dobro razumeo Sber, tj. sada Račun Plus Poštanske štedionice i Naša Aik banka. Ako ti isti broj računa za dinarsku i deviznu partiju nije bitan, već potrošnja po kartici u evrima ka inostranstvu, a dinarima u Srbiji, izbor banaka je veći.
Sto se tice SBER (NasaAIK), u pitanju su ipak dva odvojena racuna (EUR + RSD) povezana na jednu karticu, bar je tako na Elite paketu, ali moguce da je na nizim paketima drugacije, tj. ovako kako je @uji napisao.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nije bas vezano za tekuci racun al mislim se uzet i kreditnu karticu kod AIK, ako nema nekih skrivenih fora. Ovo sto procitah na sajtu zvuci ok, e sad jedino ne znam koliko ce odobriti na osnovu plate, mozda neko ima ideju pa primjera radi ako jeplata 500, 1000e, koliko dozvole? Moze i kod drugih banaka primjer pa da otprilike dobijem sliku.

Po ovome sto citam 2 stvari mi zvuce interesantno, da ako vratis novac do kraja tog mjeseca ne naplacuje ti se nista, to mi moze biti korisno izmedju drugih priliva mimo plate koje imam ako nekad zatreba novac, ili imam dio na racunu druge banke ili u kesu kuci pa da se ne cimam sve odma da kombinujem nego samo provucem i posle natenane sredim. Takodje druga opcija da se podijeli na rate neko placanje, tipa 1200e stavim na 3 rate i po 400. Na sajtu pise ako se izmiruje nece biti kamate samo 5% na prvu ratu, sto i nije lose ako nema bolje opcije.
 
Nije bas vezano za tekuci racun al mislim se uzet i kreditnu karticu kod AIK, ako nema nekih skrivenih fora. Ovo sto procitah na sajtu zvuci ok, e sad jedino ne znam koliko ce odobriti na osnovu plate, mozda neko ima ideju pa primjera radi ako jeplata 500, 1000e, koliko dozvole? Moze i kod drugih banaka primjer pa da otprilike dobijem sliku.

Po ovome sto citam 2 stvari mi zvuce interesantno, da ako vratis novac do kraja tog mjeseca ne naplacuje ti se nista, to mi moze biti korisno izmedju drugih priliva mimo plate koje imam ako nekad zatreba novac, ili imam dio na racunu druge banke ili u kesu kuci pa da se ne cimam sve odma da kombinujem nego samo provucem i posle natenane sredim. Takodje druga opcija da se podijeli na rate neko placanje, tipa 1200e stavim na 3 rate i po 400. Na sajtu pise ako se izmiruje nece biti kamate samo 5% na prvu ratu, sto i nije lose ako nema bolje opcije.
Obrati paznju da:
-mozes da apliciras za kreditnu karticu u dinarima i u evrima. Ja sam se zeznuo pa aplicirao u evrima.
-Ako delis na rate ima dosta velika jednokratna naknada koja zavisi od velicine kupovine - obavezno pogledaj tarife. Osim ako aik banka ima ugovor sa tom radnjom a nema ni sa jednom. I nemoj da se nerviras kad ne radi sistem sa sms-om deljenja na rate, uvek moras da ih zoves. Ali nije uopste povoljno deljenje na rate.
 
Jel, to nigdje ne napisu, ja sam mislio da je 5% ta naknada i to je to. Kad odem u poslovnicu raspitacu se jer ni u tarifnik ne nadjoh nista na tu temu
Edit: zapravo sad cu da im pustim mail ako mogu da mi dadnu ponudu ili vise informacija da ne cekam dok odem

Ne znam ima li koja banka goru korisnicku, sta god ih pitam ne znaju idi u poslovnicu hahahahha al su posle 2 minuta odgovorili makar. Lako im kad svima govore idite u poslovnicu hahahahaha
 
Poslednja izmena od urednika:
5% je u najboljem slucaju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220421_151634_com.microsoft.office.officehubrow.png
    Screenshot_20220421_151634_com.microsoft.office.officehubrow.png
    291 KB · Pregleda: 29
Pa i po tome je 5% sem ako uzimam nesto gdje je 5% ispod tih minimalnih iznosa, ne? Svakako ne bih koristio za manje stvari, vec 500-1000e
Jes da je to 50e na 1000e al opet, bolje nego kamata cini mi se a i lakse kad ocu nesto da razvucem a ne placam odma

Edit: Zaboravih, jos jedan biser s korisnickom podrskom aika, drug ih zove juros da mu posalju novi lib, tj. poruku jer ima novi tel sad. Ispitase ga 100 pitanja da verifikuju da je on i na kraju mu ni ne poslase, evo 5 sati proslo od tad hahahahha
 
Pa i po tome je 5% sem ako uzimam nesto gdje je 5% ispod tih minimalnih iznosa, ne? Svakako ne bih koristio za manje stvari, vec 500-1000e
Ja nisam znao, pa se zeznuo, pa uzeo patike od 10k na 6rata i u radnji pored jos nesto tako i oni mi uzeli dve crvene, to je 20% godisnja kamata.
Ne isplati se ispod 20000 pa podeliti na 12meseci, a meni je to smaranje deliti na 12rata i otplacivati.
Na 3 rate je 500, al ne mogu da se setim kad dospeva prva rata, dal bese odma?
 
Opet ja s pitanjem :D
Sad placao u maxiju nesto i da platim deviznom (imam 10.16e trenutno na njoj) a racun 1013 dinara i odbije mi 2 puta. Ja se kroz maglu nesto sjecam da sam procitao da mozda mora da ostane na racunu x eura al ne znam u kojem kontekstu je to bilo i jel to ovo mozda. Ne znam kako da proguglam ovo jer mi bas random stvari izbaca
Platio sam zatim karticom druge banke i proslo, 8 i nesto eura hm
 
@No_LiMiT osim te rezervacije od 6-7%, problem je i preračunavanje po Hit kursu za transakcije u Srbiji.
 
Znam da je off topic, ali da li ste ikad videli (procitali) jadniju bankarsku reklamu od ove:

 
Katastrofa! Poslednji trzaji ionako užasnog menadžmenta... Sreća njihova pa ih vadi korporativni ebanking.
 
@Zekovic jel ti je omogucena dostava sms poruka sa kratkog koda? koji si operater i da li je taj mobilni broj koji si prijavio kod istog mobilnog operatera kao u trenutku kada si prijavio broj u banci?
 
Da ovaj broj sam prijavio u banci , evo uplatio sam kredit poslao poruku , 8 dinara mi je skinulo za dzabe pise da pin kod nije pronadjen da zovem banku a banka ne radi do utorka.
 
Znam da je off topic, ali da li ste ikad videli (procitali) jadniju bankarsku reklamu od ove:

Dno. Ne znam ko im smišlja marketng... Pogotovo što imam karticu i stvarno je odlična (za onog ko je disciplinovan i korsti je samo na rate).
 
Ja imam dinarsku štednju i tu je iznos malo veći, do milion dinara je dobra kamata, preko milion tek da postoji.
 
Ti si milioner? Ne zaboravi Netflix tatka🤣🤣🤣
 
Milioner sam u grčkim drahmama 🙃
A i ti si mogao da me častiš zbog rođendana koji je bio juče 😆
 
Jel ima neko da koristi OTP banku? Planiram da kod njih otvorim TR? i prenesem paltu kod njih. Konacno napustam Intesu,.
 
Ja imam racun u OTP banci , dace ti 2 koda i reci ce ti kako da aktiviras racun u banci posle otvaranja , samo ti treba internet i ta njihova aplikacija jako je jednostavno. A kartica za bankomat se preko SMS-a aktivira ako ne znas pitaj da ti objasne , meni nesto nece zvacu ih u utorak.
 
Nećeš se usrećiti, iako su za nijansu bolji od krš inteze.
Firma u kojoj radim ima račun u OTP-u (nasledili smo kad je OTP progutao Sosijete), nikad ne može da prođe glatko, uvek se jurimo sa njima, lenji su i uglavnom par ljudi zna posao, ostali pojma nemaju.
 
Ja imam racun u OTP banci , dace ti 2 koda i reci ce ti kako da aktiviras racun u banci posle otvaranja , samo ti treba internet i ta njihova aplikacija jako je jednostavno. A kartica za bankomat se preko SMS-a aktivira ako ne znas pitaj da ti objasne , meni nesto nece zvacu ih u utorak.
Ja sam dobio pinove standardno uz kartice pa nisam imao tu proceduru sa sms aktivacijom.
Jel ima neko da koristi OTP banku? Planiram da kod njih otvorim TR? i prenesem paltu kod njih. Konacno napustam Intesu,.
Koristim uz iRačun. Skroz korektno, imaju uplatne bankomate samo za dinare, a isplaćuju i dinare i evre. Aplikacija je okej, u odnosu na novu intesinu definitivno lošija sa opcijama (ali je zato stabilna). Nema mnogo opcija za kontrolu karticama, ako ti je to važno, ali za ostale stvari je skroz korektna. Jedino što je malo konfuzno i loše dizajnirana.
 
Nazad
Vrh Dno