Šta je novo?
Slican kurs kao kod postanske,razlika 10 para.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Potvrdjujem, i na obicnom racunu je isti taj kurs, upravo je djevojka provjerila u mBank aplikaciji.
 
Imam stednju Addiko, nekada sam imao neki racun koji sam zatvorio, ali mi nisu ugasili e-banking, probao sam kredencijale i vidim i dalje mogu da udjem.
Hteo sam da vidim kursnu listu u onlajn menjacnici i imam sta da vidim, kurs 117.31, najbolji od svih banaka.
E sad ne znam dal to vide i stvarni korisnici, posto ja zapravo nemam nijedan paket ni racun osim deviznog gde je stednja, tako da zapravo ni ne mogu da kupim ili prodam evra.
20240415_18h37m42s_grim.png
 
Mislim da je to taj kurs za svaki njihov paket. Nemam racun ali kada se instalira app i ode u menjacnicu moze da se vidi isto to.
 
To je to, kurs je takav za sve korisnike. Koristio sam mRačun tokom pandemije u promotivnom periodu i menjačnica im je jedina prednost. Posle su podigli proviziju na eksterne naloge za prenos sa 30 na 50 dinara.
 
To je to, kurs je takav za sve korisnike. Koristio sam mRačun tokom pandemije u promotivnom periodu i menjačnica im je jedina prednost. Posle su podigli proviziju na eksterne naloge za prenos sa 30 na 50 dinara.
Da, vidim u tarifniku 50 din provizija za placanje, deru, ne znam sta misle, ali rasterace sve korisnike. Doduse ja cu verovatno otvoriti osnovni racun, cisto da koristim kao menjacnicu.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da, vidim u tarifniku 50 din provizija za placanje, deru, ne znam sta misle, ali rasterace sve korisnike. Doduse ja cu verovatno otvoriti osnovni racun, cisto da koristim kao menjacnicu.
To je u principu to, održavanje za mRačun je 150 dinara mesečno kao za platni račun sa osnovnim uslugama, s tom razlikom što se kartice šalju poštom, ide MasterCard i devizni (za potrošnju u evrima moraš do banke da ti je povežu na deviznom, inače je vezana samo za tekući, isto kao kod RF iRačuna). Pinovi se traže preko broja povezanog sa bankom slanjem poruka na četvorocifreni broj i onda stignu sms-om.
 
Hteo sam da vidim kursnu listu u onlajn menjacnici i imam sta da vidim, kurs 117.31, najbolji od svih banaka.
Apropo kursa, skoro sam nešto plaćao online (račun u evrima) visa gold karticom i računali mi kurs 117.1354 što je odličan kurs. Doduše Euro Direktna ima naknadu za korišćenje kartice u inostranstvu od 1.5% za Visu i 1.25 za MC.
 
Od 1. juna sve banke počinju sa izdavanjem beskontaktnih Dina kartica. Meni VISA i DINA od i-računa u RF-u ističu u avgustu, tako da bi trebalo da dobijem beskontaktnu DINU. Baš me interesuje kako će funkcionisati, jer kucanje PIN-a joj je bio najveći nedostatak. Ako sve bude ok, ne vidim više nijedan razlog da pri korišćenju na dnevnom nivou ne koristim skoro stalno DINU, osim u slučaju nekih promocija sa MC i VISA karticama. Čak je bila neka priča da će NBS pokrenuti akciju da se i oni mali trgovci koji su zbog velikih naknada bankama primali samo keš - uvedu opciju da primaju samo DINU, pošto su za nju provizije od svega par dinara. To bi već bio level kad bih mogao da kažem da je NBS konačno nešto i uradila umesto konstantnog palamuđenja.
 
Jel zna neko šta se desilo sa temom za NLB Komercijalnu banku? Pre par sati stiglo obaveštenje da ima novih postova i sad kad sam hteo da pogledam ne mogu da nađem temu uopšte.
 
Ne znam da li je prava tema. Ima li neku ideju ili zna provereno, sta se desava ako imate racune u vise banaka i hocete da aktivirate onu uslugu Prenesi(na mobilni broj), sta ce se desiti? Gde ce otici pare? Da li ce doci do implozije?😂
 
Kada kod jedne banke registruješ broj, nećeš moći isti broj da registruješ kod druge banke, pre nego što ga odjaviš sa prenesi usluge kod prve.
 
Ne znam da li je prava tema. Ima li neku ideju ili zna provereno, sta se desava ako imate racune u vise banaka i hocete da aktivirate onu uslugu Prenesi(na mobilni broj), sta ce se desiti? Gde ce otici pare? Da li ce doci do implozije?😂
Za uslugu Plati na mobilni u Mobi će ići interno, a kod ostalih banaka tamo gde si se opredelio da ti bude vezan broj. Ukoliko ti je Mobi jedina i glavna banka, moći ćeš samo da primiš, ali ne i da šalješ, što se uskoro menja postankom Yettel banke.
 
Da li je dovoljno samo imati novca na računu da bi se ugasio dozvoljeni minus u Poštanskoj ili se mora pisati i zahtev za gašenje? I posle koliko vremena se vidi u Kreditnom birou da je dozvoljeni minus ugašen?
 
Nazad
Vrh Dno