Šta je novo?

Tekući račun (dinarski i devizni) za maloletnike

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
727
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Interesuje me koja je dobra opcija za otvaranje računa maloletnom licu a koji bi mu služio kako da nešto kupuje tako da mu povremeno i legne neka lova na isti. Po našem zakonu maloletno lice od 15. godina ima pravo na rad pa prema tome i na zaradu. Mene interesuje kakov račun bi bilo dobro otvoriti koji bi služio da se vrši plaćanje tipa kupovine neke igrice ali i mogućnosti da maloletniku legne neka lova za obavljeni posao.
 
Erste nudi račune za od 16god samo što je potrebno da se otvori uz prisustvo roditelja.
 
15g ima klinac.
 
Moraće onda uz tvoju pomoć da otvori račun. Ti da budeš ovlašćeni, jer sve banke ili pišu "navršenih 15 godina" ili "minimum 16 godina".
 
@gmlale ono što je javno dostupno od informacija kao sigurna opcija je ProCredit
Postupak otvaranja računa maloletnim licima od 14 do 16 godina je isti kao i za decu mlađu od 14 godina, a takođe postoji mgućnost da se pored Dina debitne kartice naruči i Mastercard uz jednokratni trošak od 1200 RSD.

Od dokumentacije će vam biti potrebno:

  • Saglasnost roditelja ili kopija lične karte roditelja
  • Izvod iz matične knjige rođenih za dete
 
Da li neko ima iskustva sa tekućim računom za maloletnike 16<X<18god?
Koliko sam video postoje sledeće mogućnosti:
  • Erste Omladinski račun
  • Tekući račun za maloletnike u ProCredit banci
 
@Girese imam iskustva sa bivšom Credit Agricole. Kod mene je bio slučaj da kada sam otvorio Index paket, sistem je povezao maloletnički devizni, a moje kartice su bile samo dinarske i moralo je sve da se gasi, jer je to bio račun zastupnika (zahtev za gašenje tog deviznog smo potpisali majka i ja). Koliko sam upućen, Mobi banka takođe nudi ovu mogućnost, te je možda iz ovog aspekta Lite račun čak i najbolja opcija, s obzirom da kod njih se na desktop verziji sajta inicira gašenje u dva klika (pod uslovom da nema kartičnih rezervacija i drugih transakcija na čekanju).
 
Ja sam otvorio sinu u Unicredit banci. Dobio MC karticu, aplikaciju i to je to. Može da plaća i diže sa bankomata.
Poruke o dizanju sa bankomata stižu na moj telefon.
Besplatno je održavanje računa.
 
Hvala na informaciji, nisam obratio pažnju na to, a teta u banci mi nudila za sina od 17 godina da otvorimo taj račun...?
 
Ja sam otvorio sinu u Unicredit banci. Dobio MC karticu, aplikaciju i to je to. Može da plaća i diže sa bankomata.
Poruke o dizanju sa bankomata stižu na moj telefon.
Besplatno je održavanje računa.
Koliko je sin godina, manje od 18? I jel to dodatna kartica vezana za tvoj račun ili on ima svoj račun?
 
16 godina, nije vezano za moj račun,njegov je. Moja je greška što nisam pročitao ceo naslov teme, da se traži dinarski i devizni račun, nisam siguran da li ima devizni.
 
Vidi OTP banku i račun za mlade, treba i tvoja lična karta, ti ćeš biti ovlašćen za njegov račun i besplatno je održavanje. Mogu i dinarski i devizni da se otvore iz ličnog iskustva od pre godinu dana.
 
Lepo što sam naleteo na ovu temu.
Ja gledam da otvorim za dete dinarski račun, sa mastercard karticom (ili vizom) i mogućnošću da se koristi u inostranstvu.
Ali pri tome znam da neke banke imaju lud kurs prilikom plaćanja u inostranstvu, a to retko navode na sajtu.
Skoro sam plaćao dvojici drugova letovanje sa svog računa, jer je u mojoj banci jeftiniji kurs.
 
Gledam da otvorim za dete dinarski račun, sa mastercard karticom (ili vizom) i mogućnošću da se koristi u inostranstvu.
Zaboravio sam na UniCredit gde roditelj sa detetom uz đačku knjižicu može da otvori Standard paket uz koga ide MasterCard. Nema dodatne provizije za plaćanja u inostranstvu i potrošnja ide sa deviznog, a u Srbiji se koristi dinarski.
 
Vidi OTP banku i račun za mlade, treba i tvoja lična karta, ti ćeš biti ovlašćen za njegov račun i besplatno je održavanje. Mogu i dinarski i devizni da se otvore iz ličnog iskustva od pre godinu dana.
Mogu da se otvore računi, ali kartice dobija tek kada napuni 18god.
 
Pre godinu dana su odmah poslali, kao i za punoletne građane.
 
Brzo menjaju uslove.

Evo nove ponude, uslov je da ste klijent OTP:
Svi klijenti koji imaju otvoren račun u OTP banci mogu podneti zahtev za izdavanje dodatne OTP Mastercard Junior kartice.
OTP Junior kartica je jedinstvena debitna kartica na našem tržištu i ima niz pogodnosti za korišćenje kako za roditelje ili zakonske zastupnike, tako i za decu koja koriste ovu karticu. Ukoliko želite na vreme da pripremite svoju decu za odgovoran odnos prema ličnim finansijama i troškovima, OTP Junior kartica je pravi izbor za vas.

Predstavlja izuzetno praktično rešenje za svaki dan, u kom dete samostalno obavlja različita plaćanja neophodna za njegove potrebe kao što je džeparac, užina, knjižara, plaćanja tokom boravka na ekskurziji u zemlji ili inostranstvu, online plaćanja i podizanje novca sa bankomata.
 
Od 1. decembra sledi izmena za Raiffeisen iRačun, a to je da će se za mlade od 18 do 26 godina izdavati MasterCard Club digitalna i plastična, dok će ostalima i dalje ići Visa.
 
@vule534 u Rajfajzen filijalama tipa TC Merkator imaju blanko kartice i personalizatore pa se izdaju na licu mesta. iRačun/ostale filijale: 5 radnih dana, Mobi Dina poštom takođe, Master se valjda malo duže čeka, Poštanska štedionica: 10 kalendarskih dana, Inteza takođe, ponekad malo duže, Komercijalna dve nedelje i jače, itd. sve zavisi od banke do banke i da li kartice i pinovi kasne kao za ex mts Račun Plus ili Addiko mRačun kad se šalju poštom.
 
Nazad
Vrh Dno