Šta je novo?

Tecnost za ciscenje kertridza

nexilion

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2007
Poruke
403
Poena
319
Prosli put kad sam kod coveka koji puni kertridze punio crni kertridz, on je pre stavljanja boje prvo sipao neku tecnost koja ce kao procistiti kertridz posto je stajao tako par dana bez boje...
U medjuvremenu mi je color kertridz zapekao malo (ide pomalo boja ali dosta slabiji protok i ima dosta belih "crtica" gde nema boje). Pa me sad interesuje koja je to tecnost i gde ima da se nabavi, da sipem malo u color kertridz?
 
nemoj se cimati sa time. ranije sam je kupovao al sam skapirao da se previse trosi, a kosta. efekat je da moze do 5% da pomogne.
 
ne treba koristiti "medicinski" alkohol (etanol), nego propanol. (izopropil alkohol).
(ali ako su bas zapekli, bez ultrazvucne kadice nece biti mnogo efekta)
 
alkohol nikakav nemojte koristiti za inkjet kertridže, propanol se koristi prilikom reciklaže laserskih printera za čišćenje OPC-a a ne za inkjet kertridže. Cleaning fluid, tako se zove a blage veze nemam šta je stvarno, jednom smo htjeli da nosimo na institut da utvrdimo sadržaj ali nismo, je tečnost koju prodaju proizvođači mastila i vrlo pomaže pogotovo u kombinaciji sa ultrazvučnom kadicom. Doduše, nije za zanemariti i vrela destilovana voda (bolja je od česmovače jer nema kamenca ili čega li već).
 
propanol se koristi prilikom reciklaže laserskih printera za čišćenje OPC-a a ne za inkjet kertridže.

ipak, potpisujem da je propanol pravi izbor za inkjet glave, kako termoelektricne, tako i piezoelektricne. da ne pominjem da se problemi sa novijim pigmentnim mastilima nevidjeno efikasno resavaju upravo s njim.

ovo nije babski recept.
 
Ben dover aj dodjes kod mene na posao pa da mi pokazesh kako propanol resava. Pre nedelju dana sam bacio dve pune kutije inkjet kertridza jel ne modu da se otpuse. Ostalo mi je var jos tridesetak pa ti dodjesh i propanolom im otpusish. Dobijes ovacije odmah.
Ljudi nemojte se zavarivari. Kad zapeknu od stajanja tipa 6 meseci- 2 godine pomaze im samo brz put do kontejnera.
 
Ben dover aj dodjes kod mene na posao pa da mi pokazesh kako propanol resava. Pre nedelju dana sam bacio dve pune kutije inkjet kertridza jel ne modu da se otpuse. Ostalo mi je var jos tridesetak pa ti dodjesh i propanolom im otpusish. Dobijes ovacije odmah.
Ljudi nemojte se zavarivari. Kad zapeknu od stajanja tipa 6 meseci- 2 godine pomaze im samo brz put do kontejnera.

ko je pominjao 6meseci-2godine? o cemu tozo pričaš? pa takvi naravno da se bacaju.
 
Inace koju ecnost da stavim u ultrazvucnu kadicu da bi ocistio ketridze i otpusio ih?

Drugar ima servis mobilnih telefona i ultrazvucnu kadicu i rekao je da samo donesem tecnost za ciscenje i moci ce to da se odradi. I da koliko dugo ketridzi moraju da stoje unutra?
 
uf to nisam siguran pitanje je dal je na 50 il na 100 mhz kadica.
stavish vodu unutra.kertridze tipa hp 15 ne stavljati u istu. Jednom prilikom kolega stavio i samo je kertridz blopnuo.
E al shvati jedno. Ako ti je kertridz stajao preko 2-3 meseca prazan, i zapekao nece ti ni jedna kadica pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno