Šta je novo?

td.doubleclick.net u Chrome istoriji

Grumpy

Zapažen
Učlanjen(a)
24.09.2023
Poruke
6
Poena
2
Dobar dan... Imam jedno pitanje, možda malo paranoišem, ali sam ako ništa radoznao.

Naime, u istoriji pregledanja u Chrome-u su registrovani td.doubleclick.net URL-ovi koji ne vode nigde, i uvek se registruju kada posetim par određenih, proverenih sajtova, recimo Ikea Srbija ili Emmezeta. Dakle, oni se upisuju samo dok skrolujem recimo njima.

Ako sam dobro istražio DoubleClick je Google domen, odnosno njihova platforma za reklame, praćenje ili šta već.

Istripovao sam da je neki malware, ali otkud malware na klot novom i otpakovanom telefonu na kojem sam prvo otišao na net da tražim nameštaj... 😁

Radoznalosti radi, pogledam kod mame na njenom telefonu, i ona ima dosta upisa tih td.doubleclick.net urlova, isto i kad je ona pre mesec dana skrolovala nameštaj.... Kod devojke isto...

Jel to neki bag ili šta već? Bitno mi da nije ništa opasno, mada opet računam ne može biti jer je domen Google vlasništvo i svima nama je u Chrome-u na različitim telefonima.
 
Da li ga imaš u history u vreme kada znaš da sigurno nisi koristio Chrome?
Imaš li nekih čudnih ekstenzija u Chrome-u?
Taj domen koriste za reklame i analitiku, možda instaliraj ABP eksenziju?
 
Nemam ništa... Koliko znam na Androidu ni ne mogu ekstenzije na Chrome. 😀

Samo je u istoriji među ostalim stranicama kada sam konkretno na tim sajtovima, i nigde više... Doduše kažem bukvalno nov telefon i tek sam posetio samo par stranica tipa Ikea, Jysk, Emmezeta...

I baš sad gledam, kada koristim sajt u desktop modu, onda ne registruje taj domen. Mora onda da je neki bag na relaciji Chrome, taj doubleclick i konkretne stranice.
 
Ne bih pridavao tome mnogo značaja, verovatno se radi o lošoj implementaciji google ads/analytics nekog od tih sajtova.
 
Nazad
Vrh Dno