Šta je novo?

Targo Telekom

U proslom postu sam se "odjavio" sa teme,al' ajd' jos ovo da napisem :)
Danas je konacno supruga odnela ONT u Targo,mada njihove usluge ne koristim vec nedelju dana od kako sam kod drugog provajdera.
Kada se cula sa njima sluzbenica joj je rekla da donese ONT,poslednji placeni racun i to je to i citiram: "ostale nedospele racune niste u obavezi da platite,niti cemo vam ih slati".
Na licu mesta sluzbenica koja je preuzela ONT je rekla da moze da se raskine ugovor uz poslednji racun i ONT,ali da ce imamo dugovanja za nedospele racune.
Onda joj je trebalo 15 min. uz konsultaciju sa ko zna kim da vidi za koji period tacno imamo dugovanja,ali ipak nije mogla da kaze tacan iznos zbog nekih umanjenja zbog prekida.
Uglavnom na kraju je rekla opet citiram:"vi racune koji budu stizali mozete,a i ne morate da platite,jer mi vise nemamo sluzbu koja se bavi potrazivanjima i nemamo nacin,a ni pravo da vas upozorimo na dugovanja,
jer smo u stecaju,ali ako neko kupi firmu,on ce ta dugovanja potrazivati."

A to umanjenje je samo na jednom od tih nedospelih racuna i to cini mi se za januar,kad na kraju decembra i pocetku januara (a i za Novu godinu) nije bilo neta nekoliko dana.
A realno..kod njih imam minimum mesec dana prekida u kontinuitetu kada bi se sabrali svi prekidi!
Tako da to bi bilo to sto se tice Targa,ja te racune necu platiti kad i ako stignu,sve do eventualne opomene pred utuzenje.

Inace kod novog sve provajdera sve o.k. i evo sta se dobija za iste pare,barem kada uporedim moje pakete.

-Net konstantno 50/4
-TV 165 dig. kanala,od toga 36 HD kanala.
-Gratis HBO paket
-12 meseci 50% pretplate

Taj paket je 3.200 din.,ali kada se umanji prvih 12 meseci za 50% i izvuce se prosek za 24 meseca ugovorne obaveza izadje 2.400 din. mesecno koliko sam placao i Targo za..

-Net sa cestim prekidima 32/16
-TV sa max. 100 kanala,od kojih su 30 Pink,a ovi ostali takodje totalno bezvredni.

O.K. kapiram da je ova tema sa naglaskom na net,ali ipak mislim da je vecina uzela njihove twin pakete,tako da je i ponuda TV kanala jako bitna stavka.
Godinama unazad mi je TV bio ukljucen i 90% vremena je bio MUTE,jer nije imalo sta da se gleda,a kao FULL HD TV,a samo smo SD kanale mogli da gledamo,
sem kad skinem HD sadrzaj sa neta pa prebacim sliku na TV.A sad kod ovako raznovrsnog i kvalitetnog HD sadrzaja prosto ne znas sta pre da pogledas..sport,filmovi,serije,dokumentarci itd.

I da zavrsim..nisam ja neko ko "mrzi" Targo i sad hejtuje po temi,kod njih sam od samog pocetka do danas,a sama ta cinjenica pokazuje da sam se i ja kao i vecina vas nadao da ce se nesto resiti,
da ce ih neko kupiti i da ce nam ostati ta optika i sve,samo drugo ime provajdera na racunu,ali to se nije desilo,a da li ce i kada ce niko ne zna,a ja vise nisam zeleo da cekam.
Isto sam kao i svi bio odusevljen optikom kada su se pojavili pre 5 godina,pogotovo jer sam pre njih bio kod bednog KDS-a,ali kako je vreme prolazilo bilo je sve losije,
kanali su polako nestajali,a prekidi su jako ucestali.Dodjes kuci sa posla...nema neta,nema tv-a.Petak vece..nema neta ima tv-a i tako ceo vikend. Nova godina nema neta danima,taman koliko ima neradnih dana.
Hocu da pogledam neku utakmicu i posto ne mogu na tv-u jer te kanale Targo nema,jurim stream neki i posle pola sata kliktanja pop-up reklama nadjem gledljiv stream..nestane net,pa idi na forum i gledaj ko sve nema,da li neko zna nesto.Pa onda onaj poslednji duzi prekid kod svih kad je bila prica "definitivno su gotovi",pa onda sutradan kao olaksanje."huuh...jos su zivi" i tako od prekida do prekida...
Svako od nas pravi svoj izbor,na vama je da li cete ostati kod njih ili necete!Moje je misljenje da ne treba biti mazohista i taoc firme u stecaju i usled nekakve nostalgicne vezanosti za opticki kabl i (prosecnom korisniku ne toliko bitan) UL,uskratiti sebe za mnogo bolju i kvalitetniju uslugu koju nude drugi provajderi za iste pare! A koliko vidim neki su pod Stokholmskim sindromom,pa su razvili emotivnu vezu sa "otmicarem",sta vise svaku kritiku na racun "otmicara" dozivljavaju kao napad na sebe i grcevito ga brane i pravdaju,zanemarujuci i vise nego ocigledno cinjenicno stanje.
Ali kako god...svako ima svoj izbor,ja sam samo sa vama podelio svoja iskustva,misljenje i odluku po pitanju bivseg provajdera.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Jel može neka lista tih 36 HD kanala?

Pazova Btw opet bez neta.

Sent from my Nexus 6P
 
Kad imas kao opciju nekog boljeg provajdera, onda biraj. Ako ti je opcija ADSL ili neki bezveze kablovski kome je jos gori internet, imas "mazohiste".

Tebi srecno sa novim i boljim operaterom...

Sent from my SM-A7100 using Tapatalk
 
Hmmmm... neki bi se mogli i ne sliziti s tobom iz kojekakvih razloga... :d
 
Hmmmm... neki bi se mogli i ne sliziti s tobom iz kojekakvih razloga... :d

Govorim o listi kanala, tamo koliko vidim ima sve. Ja sam uzeo nov tv skoro, i rado bih da imam veći HD sadržaj, ali kod kopernikusa sam limitiran na njihovih bednih 7 kanala.

Ovde ljudi barem imaju opciju. Sad, kako net radi i sl, ne znam.
 
To sto neki kritiku targa dozivljavaju kao napad na sebe ,to je ili fenomen svojstven ovim prostorima, ili neko iz targa sa svojim profilom brani neodbranjivo.
 
Poslednja izmena:
Jedino Kopernikus i Targo ne limitira broj televizora (za sada) Ovi sto hvale ostale provajdere ne govore da njihovi paketi se odnose na jedan TV, za ostalo treba da se doplati. Mislim ajde najbolje da se vratimo na pocetke 60-tih god, kada je jedan kanal i jedan TV gledala cela ulica. Danas svi u porodici hoce da gledaju svoj program , ili ADSL i ostali misle da treba ceka porodica da se okupi oko jednog TV-a, napredno nema sta, (nije mi namera da aludiram na SNS).
 
Нису ови једини, мој провајдер не закључава дигиталну па може да се гледа на свим телевизорима који то могу да прикажу.
 
Jedino Kopernikus i Targo ne limitira broj televizora (za sada) Ovi sto hvale ostale provajdere ne govore da njihovi paketi se odnose na jedan TV, za ostalo treba da se doplati. Mislim ajde najbolje da se vratimo na pocetke 60-tih god, kada je jedan kanal i jedan TV gledala cela ulica. Danas svi u porodici hoce da gledaju svoj program , ili ADSL i ostali misle da treba ceka porodica da se okupi oko jednog TV-a, napredno nema sta, (nije mi namera da aludiram na SNS).

Krece i kopernikus sa kodiranjem za koji mesec, samo da podele svima stb i cam module...ko ima smao tv dobija 2stb-a(treci se doplacuje 50% cene od pretplate, sto je skupo), a ko ima i net 3stb...
 
To u poredjenju sa nekim drugim kablovskim operaterima je izuzetno povoljno, cuj daju da se na 2 ili 3 tv gledaju placeni digitalni kanali...
Toga kod RV NEMA.
Plati bratac za svaki cam/stb i kod karticu pa gledaj koliko god hoces na koliko god tv aparata imas...
 
Нису ови једини, мој провајдер не закључава дигиталну па може да се гледа на свим телевизорима који то могу да прикажу.

A koji je to provajder? Sto skrivas? Zasto sluzi forum ? za trac? Kazi,da znamo koji to jos provajder ne ogranicava broj televizora.
 
Jel Targo i dalje na istoj adresi sa sajta? Đorđa Stanojevića 12/III

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Tnx.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mene opet zeza net, Pazova?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Eh da hoće neko taj Targo više da preuzme, da se okonča više ova agonija.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ja sam nedavno bio da potpišem raskid ugovora, tj prolongirao sam sve do kraja meseca do kada će me valjda priključiti na drugog provajdera.

Bilo je lepo dok je trajalo, ali mnogo me stvari smara, kvarovi postali učestali, a wifi me **** već mesecima, ima neke prekide i sl, sa čim me mrzi da se cimam.

Nekako mi zdrava logika nalaže da je neko hteo ili planirao da ih kupi već bi to uradio a da čekam još 3, 4 godine do razrešenja, ne pada mi na pamet.

Bilo je lepo dok je trajalo...
 
Ova situacija sa Targom je teško "silovanje" koje niko neće ili ne želi da prekine.
Ja sam im se nadao pre par godina,ali onda je bilo šta je bilo,a sad je tako kako je.
Srećom,ima još jedan operater kod koga sam prešao na optiku,a otarasio se nesposobnog IKOM-a.
 
Nego, jel još neko dobio dva računa ili su to poslali samo meni pošto sam bio za raskid?
 
I ja dobio 2 racuna u proteklih par dana. I sa tim racunom i dalje kasne... do sada su se uveliko platili racuni za mart mesec...

Sent from my SM-A7100 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno