Šta je novo?

Tackice na monitoru

Tackice na ekranu

Ne znam da li ima veze sa grafickom ili monitorom pa cu morati da postujem i ovde i na forumu za graficke karte.
Imam problem kada upalim kompjuter pa posle jedno sat vremena ako startujem neki video fajl ili igru pojave se zelene tackice ili pikseli na ekranu. Kao na slici koju sam prilozio, inace monitor nema mrtvih piksela i te tackice ili pikseli se pojavljuju samo prilikom startovanja video fajla ili igrice (posebno "dobro" se vide na crnom delu pozadine)...Ako neko zna sa cim to moze da ima veze bio bi mu zahvalan da to podeli samnom. Inace graficka karta je Ati HD4870 (Msi) monitor je Benq 24" G2411HDA.

P.S. Slikao sam sa mobilnim tako da su te tackica na ekranu sitnije u stvarnosti nego na slici :)
 

Prilozi

  • Ekran.jpg
    Ekran.jpg
    385.6 KB · Pregleda: 623
verovatno memorija na grafickoj je otisla.

imao sam isti problem sa gainward 7900gs.
 
i ja mislim da je problem do grafe a ne do monitora, probaj neku drugu graficku.
 
krastavac graficka je nova, a nisam napomenuo da kada restartujem komp tackice se izgube i onda ako startujem video ili neku igru tackice se vise ne pojavljuju...znaci na prvo paljenje se pojave kad startujem neki video ili igru, kada restartujem komp nestanu...
 
verovatno cim se malo optereti memorija na grafickoj,pojave se tackice.

imas par solucija:

1.ubodi graficku kod druga i prati sta se desava

2.promeni monitor

ako se tackice pojavljuju i kod druga i na novom monitoru,neispravna je i to je to,resen problem.

uvazis garanciju i eto.
 
Pa to cu na kraju i uraditi nego reko mozda je neko imao slicne probleme pa da ustedim na vremenu i prenosenju komponenti kod nekog drugog na komp...dobio sam informaciju da moze da bude do Dvi kabla...inace monitor mi je full HD ali mi je kabl obican nije Dvi..mozda i tu ima neki konflikt
 
greota da ne stavish dvi kabl ako vec imash na monitoru, ali to sto ti nije dvi kabl ne bi trebalo da smeta.
 
Nemam krastavac, imam onaj obican 15-pinski kabl..nema Dvi prikljucak...To sam se zaleteo kupio sam na snizenju posto je bio 24" ali nisam video da nema Dvi prikljucak :)
 
kod mene je neki cudan problem:

u gornjem levom i desnom uglu su dve 'zone' lenjih piksela.

lenjih ,- jer kad okrenem monitor naopako , oni prorade normalno,
ali se te dve zone pojave u
suprotna dva ugla / donji levom desnom :D /.

Obzirom da svi pikseli rade odlicno, jedino da se 'gase' kad su 'gore'
imam dve ideje :

ili da je oslabela elektronika u monitoru , ili da je eventualno zbog VGA kabla, na koji je trenutno monitor nakacen / mada je ovo drugo manje verovatno /.

ima li ko neku ideju u vezi ovog, ili eventualno nekog majstora koji moze da otkloni ovaj iritirajuci kvar ?
 
Nazad
Vrh Dno