Šta je novo?

Tablet za dete od 4.5 godina

Blackeyed

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2007
Poruke
522
Poena
330
Hoću da kupim nešto za ćerkicu koja ima 4,5 godina. Naravno, gledam kategoriju rock-bottom jer za nju mi treba Angry birs, Talking tom i sl. Da pogleda neki crtać sa YT i sl...

Ne treba mi BT, GPS, Kamera, dovolno mi je WiFi, znači bazični 7" android tablet.

Za oko mi je zapeo ovaj Prestigio 3670b, ima ga za 8k din.

Ima tu i ovaj Point of View P701 za jos manje para i Go Clever G70 za slične pare...

Šta vi mislite, ko u ovoj kategoriji odnosi prevagu...
 
E, krastavac...Ajmo odgovore na temu, savete za roditeljstvo ostavite za neku drugu temu.
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2413344,00.asp
Ovo je za decu Best buy ali ako si cerkicu prethodno slao na vrlo skupe casove ,pa razbija engleski?
Imas li covece pojma da dete nece znati sta ga je snaslo?
Sta ces joj kupiti sa 7? Fiat 500L da se ne blamira pred drugaricama?
Kad ti se rodi musko odma mu umesto dude daj sacmaru,i nemoj da te boli glava.
I naravno ,obavezno - GTA svi delovi!
 
Ja ne bih uzimao ništa ispod starog Memo Pad-a. Jeste dobrih 5 i više hiljada skuplji ali mislim da vredi, naravno ako ti nije problem da toliko izdvojiš za ćerkin prvi tablet. Plus je što ima bolju kamericu od tih krševa, što je jako bitno u svetu modnih blogerki predškolskog uzrasta :p
 
Postedite temu i coveka lekcija iz roditeljstva.
 
U tom cenovnom rangu (do 8 hiljada) izbor nije mnogo veliki i uvek ima kompromisa. Možeš uzeti GoClever R70 ili Prestigio 3670, razlike su male.
R70 ima dobar procesor u svom rangu, ali je baterija malo slabija (2800mAh).
Prestigio 3670 ima slabiji procesor, ali je baterija većeg kapaciteta (3200mAh).
 
Hvala svima na odgvorima! Ovo shvatite kao tehnicku diskusiju a ne kao za i protiv tableta za decu (ovu odluku ce svako od nas doneti za sopstveno deta po svom uverenju, tako da ne polemisemo oko toga).

U tom cenovnom rangu (do 8 hiljada) izbor nije mnogo veliki i uvek ima kompromisa. Možeš uzeti GoClever R70 ili Prestigio 3670, razlike su male.
R70 ima dobar procesor u svom rangu, ali je baterija malo slabija (2800mAh).
Prestigio 3670 ima slabiji procesor, ali je baterija većeg kapaciteta (3200mAh).

Tako sam i ja nešto rezonovao, da li se oseća u realnom redu ova razlika u procesoru ? Ima li neko iskustva iz prve ruke...
 
Gde to ima prvi iPad za male pare? Šta uopšte znači za male pare?
 
A ko je uopste spominjao ipad?
 
Hvala svima na odgvorima! Ovo shvatite kao tehnicku diskusiju a ne kao za i protiv tableta za decu (ovu odluku ce svako od nas doneti za sopstveno deta po svom uverenju, tako da ne polemisemo oko toga).



Tako sam i ja nešto rezonovao, da li se oseća u realnom redu ova razlika u procesoru ? Ima li neko iskustva iz prve ruke...

mozda ce biti offtopic ali ja podrzavam coveka da kupi cerkici nesto cime moze da se zanima napreduje i uci...ja sam detetu od 2.5 godine davno kupio ps2 i nije mu puno trebalo da sve nauci i predje puno igara...a sad eto zavoleo je i kompjutere... snalazi se...treba siriti svest detetu...nije covek rekao da hoce da joj kupi nexus novi ili galaxy s4...covek je skromno hteo do 50-80e...sta ste svi osuli paljbu...
 
Zalosno je s cim se deca igraju danas.
Kad se setim mog detinjstva i kad pogledam sad mog mladjeg brata dodje mi da placem koliko su se deca unazadila danas.
Sedi za kompjuterom ceo dan,sam k'o ker.
Ko god kaze da su gadgeti ok za malu decu smatram da nije imao najsrecnije detinjstvo.
Over and out.
 
ja sam se u pesku igrao sa kamencicima i skoljkama zamisljajuci da su autici, igrao klikere, penjao se po drvecu i nikad kuci nisam bio...nikad nista nisam imao...ni pistolje kao komsija. ni autice avioncice, rata smo se igrali sa puskom pravljenom spajjajuci dve daske samo da lici...ziveo sam na selu i uvek sam bio zeljan da imam ono sto druga deca imaju, pistolj na kapisle, pravi autic...detinjstvo bilo kakvo bilo sa crno belim ili bez televizora je proslo...i dalje mislim da deca treba da tehniku imaju od malena kako se ne bi navukli kao upravo ti sto su pusteni sa lanca pa po igraonicama i kompjuterima vise ceo dan. Dete kad sa 4 godine dobije tablet brzo izgustira i nije vise zavisno od toga. U mom detinjstvo masta je bila najveca zabava...ali to je bilo davno i proslo...menja se sve...
 
Al niste naučili da čitate, tema je u naslovu a zamolio vas je i kolega i kasnije i moderator da se držite teme. Otvorite drugu u Clubbingu.
 
Ja planiram ćerki od 3,5 godina da kupim hd7. Sasvim dobro se snalazi sa mobilnim telefonom, tako da mislim da neće da joj bude ništa komplikovano. Igrajući se naučila je skoro komplet latinicu, kao i brojeve. Na PC-u ume da pronađe bojanke, ili odgovarajuće dečije pesme na youtubeu, na iptvu pušta snimljeni sadržaj. Mislim da je ovo opis jednog prosečnog deteta u Srbiji. Nije baš ljubitelj tehnike, poigra se malo, pa izađe da vozi bicikl, skače, trči ili šta god deca treba da rade. Nemam nikakav problem da joj sugerišem da ne provodi vreme uz PC, tablet ili TV.
 
Ja sam klincima uzeo Vivax 7150, relativno jeftini kinez, a smernice su bile:

1. Sto bolji ekran (ovaj ima IPS)
2. barem neki dual core (zbog igrica)
3. rang cena 100e (lakse cu da prebolim padove i lomove)

Da kucnem u drvo, radi i dalje kao sat, cak kad bih mu zamenio zastitnu foliju na ekranu, bio bi kao nov. Jos jedna dobra stvar, baterija mu ne traje dugo, pa cesto "mora na punjenje" ,)
 
Poslednja izmena:
Ovo sa kratkim trajanjem baterije je veoma koristan roditeljski savet, hvala :)
 
"Must have" je IPS ekran, bar bi trebalo zbog ociju.
 
Druže pogledaj na Aliexpress-u. Imaš od 45-145$ (a bogami i više).
 
Na kraju sam se odlučio za Vivax TPC-7151, videćemo šta će vreme pokazati.
 
Dobar izbor. :)
 
Nazad
Vrh Dno