Šta je novo?

Tablet umesto Navigacije

gpetar

Cenjen
Učlanjen(a)
19.01.2011
Poruke
184
Poena
169
Zelim da zamenim moju 7inch mediatek navigaciju sa nekim android uredjajem. Hteo sam prestigio Geovision 7777 ali u poslednjem trenutku vidim da nema bluetooth ?!! Prosto neverovatno pored svih opcija koje ima pa me zanima ima li smisla koristiti neki tablet uredjaj sa naseg trzista kao navigaciju? Ono sto me brine jeste preciznost i brzina rada GPS-a kod tableta jer kaada uporedim telefon sa ravom navigacijom za kola, to jendostavno nije to,pa se plasim i da tablet ne bude isto takav.

hvala
 
Upravo sam odgovorio Nick79. Pogledaj Freelander PD100. Ako hoćeš, možemo se dogovoriti da pogledaš moj uređaj. Pa ako ti se svidi ono što vidiš naruči na Aliju. Sada se može naći i za 79.90 US$.
 
Neki freelander sam gledao pre kupovone ali posto sam telefon cekao metar dana nisam imao zelju da cekam navigsciju.gde si ga kupio i kolko brzo vata gps bez agps.hvala
 
Freelandere sam kupio preko Alija (prvi) i na Pandawill (drugi - bio je na akciji: sku40686 + tablet sa standardnom opremom - 79.99 US$).
Satelite je prvi put uhvatio za oko 1 min. Nakon toga, hvata vrlo brzo.
 
meni je prvobitna namena kao GPS za kola,a da bude dovoljno brz , tj da radi glatko kod IGO navigacije.
da li taj model ima bluettoth?
 
Kako Vam ne smeta toliki uređaj na šoferki?Pogotovo noću!
 
ah, da je jedini,imam 5 instumenata na a stubovima i uzecu DVR neki dobar. nema razloga da smeta. Stvar navike. 7 nije mnogo, telefon mi je 5.7 ,tako da i ne vidim ovo kao veliko.Nasao sam jedan freelander noviji,kod nas na oglasima, ali nema garanciju a cena mu je oko 20k dinara.
 
А Нексус 7?
 
bas ga gledao danas ima kod nas neki refurbished se prodaje sa garancijom. Nema FM transmiter (i sekundarnu kameru,al;i ajd kao boze pomozi). FM transmiter mozda moze da se zanemari ako se kablom poveze zvuk na ozvucenje u kolima,a bilo bi super ako je neko testirao kako hvata gps. Da li ga neko opvde ima?
 
Igo Primo ima auto day/night, tako da nocu ne smeta uopste.
Na zalost, nema bluetooth, kao ni HDMI. Poseduje WiFi, dve kamere (prednja 0.3 i zadnja 2MP) tako da moze da radi i kao recorder. RAM 512MB, ROM 8GB...
U stvari, ti to GPetre vec znas posto si ga gledao.
 
pa prilicno je skup, mada je quad core. Mozda je ovo prihvatljivije:

Aliexpress

Jeste dual core ali zadovoljava bukvalno sve sto ti u nekom trenutku moze pasti na pamet.
Mada, ja sam prvenstveno trazio GPS koji moze, kad zatreba, da bude i tablet. Mislim da je PD100 to i ispunio...
 
e pa to,..i meni je GPS. uzeo sam skoro klasican gps navigator za kola, 7 incha i on radi dobro sto se tice satelita,ali je spor u odnosu na staru navigaciju koju sam nazalost polomio. i zato menjam. pa reko kad vec bacam pare vise puta da uzmem ja lepo tablet i po potrebi mogu da pustam muziku sa neta i slicne fore i povexzem na pojacalo u kolima,ali je gps primarna namena,naravno.nudio si se gore da pogledma uredjaja. Jel si negde u BG,jednom prilikom nije mi hitno toliko.

Mislio sam d akod nas uzmem prestigio geovision 7777 ,i skoro bio siguran da idem po njega,kad ladno nema bluetooth.
 
bas ga gledao danas ima kod nas neki refurbished se prodaje sa garancijom. Nema FM transmiter (i sekundarnu kameru,al;i ajd kao boze pomozi). FM transmiter mozda moze da se zanemari ako se kablom poveze zvuk na ozvucenje u kolima,a bilo bi super ako je neko testirao kako hvata gps. Da li ga neko opvde ima?

Шта ће ти радио? Камера? Ако ти треба замена за навигацију мени он завршава посао и више него одлично. Има доста људи на бенчу, погледај у одговарајућим темама.
 
radio obavezna stvar. Vzoim sportski cabrio koji je bucan obican njegov speaker ne vredi nista. Zato na otvorenom prebacim na FM i na pojacalo koje mogu da gazim da bih cuo sta navigacija govori. OK., nije neophodan ako bih ga povezao kablom na sistem,ali u slucaj DVD-a koji korisitm,za to treba poseban adapter koji moram da narucim online. Ono sto je bitno jest i ekran da je dobar a verujem da jeste?

kamera nije neophodna sekundarna, reko kad pricam sa nekim video ,zezancija cisto.
 
Poslednja izmena:
e pa to,..i meni je GPS. uzeo sam skoro klasican gps navigator za kola, 7 incha i on radi dobro sto se tice satelita,ali je spor u odnosu na staru navigaciju koju sam nazalost polomio. i zato menjam. pa reko kad vec bacam pare vise puta da uzmem ja lepo tablet i po potrebi mogu da pustam muziku sa neta i slicne fore i povexzem na pojacalo u kolima,ali je gps primarna namena,naravno.nudio si se gore da pogledma uredjaja. Jel si negde u BG,jednom prilikom nije mi hitno toliko.

Mislio sam d akod nas uzmem prestigio geovision 7777 ,i skoro bio siguran da idem po njega,kad ladno nema bluetooth.

Ja sam u Zemunu. Inace, PD100 ima i FM transmitter. Aplikacija je vizuelno potpuno ista kao na WinCE GPS navigatorima.
 
hvala. da te ne cimam bezveze, kljucno pitanje je samo oko GPS-a/. jel to GPS ili a-gps kao na telefonu? Jel si koristio nekada pre toga neku klasicnu navigaciju za kola,pa da u poredjenju sa time napravis kolka je brzina hvatanja satelita?
 
radio obavezna stvar. Vzoim sportski cabrio koji je bucan obican njegov speaker ne vredi nista. Zato na otvorenom prebacim na FM i na pojacalo koje mogu da gazim da bih cuo sta navigacija govori. OK., nije neophodan ako bih ga povezao kablom na sistem,ali u slucaj DVD-a koji korisitm,za to treba poseban adapter koji moram da narucim online. Ono sto je bitno jest i ekran da je dobar a verujem da jeste?

kamera nije neophodna sekundarna, reko kad pricam sa nekim video ,zezancija cisto.

А ок у том случају ти треба. Пази камера је ок за скајп фронтална и то. Ништа спектакуларно, види specs. Нови Н7 који излази сада има позади 5mp Екран је ок али капирам да би требао да тестираш прво јер ипак је кабрио у питању. Значи светлост ће бити примарни проблем ако ти није затворен кров.
 
Nazalost, nisam. Ovo mi je prvi GPS uredjaj.
Evo sta sam nasao o GPS chipu:

Alibaba

"Yes, built in,GPS chip: Broadcom / Haiwei, baud rate: 15200MHZ"
 
А ок у том случају ти треба. Пази камера је ок за скајп фронтална и то. Ништа спектакуларно, види specs. Нови Н7 који излази сада има позади 5mp Екран је ок али капирам да би требао да тестираш прво јер ипак је кабрио у питању. Значи светлост ће бити примарни проблем ако ти није затворен кров.


tako je, svetlost je dodatno izrazen problem preko dana jer nema krova da stiti od sunca te mi je najbitnija stvar ekran kojim nisam zadovoljan sa navigacijoim koju sada imam (neki TFT),a ako to ne,razlog vise za FM predjanikom. MIslim,premosticu ja sa kablom,ali ako je moguce izbegao bih razvlacenje kablova. Sekundarna kamera bas to za skype i da snimim murkana kad uzima mito :)

Nazalost, nisam. Ovo mi je prvi GPS uredjaj.
Evo sta sam nasao o GPS chipu:

Alibaba

"Yes, built in,GPS chip: Broadcom / Haiwei, baud rate: 15200MHZ"

Ovo je ok,ali je hardwer los i minimum order 10 komada. Moracu da se oprostim od FM-a,ali sam sada nasao nesto interersantno a to je da na dx-u ,ima review i tip pita zasto kazu da nema FM transmiter kada ga ima. Doduse,ovo je stariji model (ako kapiram donbro):
http://dx.com/p/freelander-pd10-3g-...l-core-tablet-pc-w-sim-gps-wi-fi-brown-167126

Jos jedna stvar, meni je zapao za oko ovaj sto moze kod nas da se kupi,i GPS test i nije tako los, ovom ukrajinu je uhvatio posle nekih 30 i nesto sekundi. Sto nije bas kao regularna navigacija,ali je podnosljivo ako je signal stabilan. (8:57)

 
За**** те кинезе онако искрено.;)
 
mala digresija na ovu temu....
bio sam u Budimpesti par dana, i dosta vozio, sa jednog kraja grada u drugi...
imam Galaxy Nexus i Asus Nexus 7...na oba stavljen Igo...definitivno mislim da 7" nije veliki displej za navigaciju , tj mozda i pozeljno, pogotovo za velike gradove...
mnostvo ulica, velika putna mreza, guzve, prestrojavanja, sve se to mnogo bolje oucava i vidi na 7"...naravno, GNexus sa svojih 4,65" nije mali, ali nije to to...za put do mora, gde vecina mesta ima 3,4 ulice, sve je dobro, pa cak i stare 3,5" navigacije, ali velika mesta su nesto drugo...
 
ma naravno, jednom kad naviknes, sve malo izgleda kao igracka. Imam ovde staru 5.1 pored ove 7 koju koristim i nije mi jasno sta sma i gde gledao. Zamalo da uzmem Google nexus 7 , ali sma video da nema cak ni slot za memkorijsko prosirenje!?Opet su kinezi najbolja opcija izgleda.
 
jeste, nema slot, ali 32gb nije malo...moze se naci dovoljno mesta za karte...;)
a o brzini i kvalitetu slike u odnosu na kineze da ne govorim...
jedino cena...
 
brzina i kvalitet slike mog kineskog telefona sa 4 jezgra su impozantni i u poredjenju sa svim navigacijama koje sam koristio ili video, neuporedivo bolji. (gledma IGO primo na njoj i neverujem koliko je iskustvo dobro)Govorimo o predrasudama. Kada bi neko mogao da mi smao garantuje brzinu ponasanja navigacije i kvalitet prikaza slike kao telefon koji sam relativno skoro uzeo : Zopo zp950+, ne bih razmisljao ni trenutak. U pravusi, 32 gb nije malo, verovatno i vise nego sto mi treba i to dosta .

Ali ja sma gledoa ovaj model: http://www.gigatronshop.com/tablet_pc/asus_nexus_7_tablet_16gb_-_1b012a_-_refurbished-17098 on ima 16 gb,nema zadnju kameru (ajd nema veze za to).

Inace, mislio sam npr za ovog kineza: http://www.antelife.com/freelander-...uetooth-dual-camera-hdmi-tablet-pc-black.html . Jedino sto mu je slabija baterija nego nexus mada meni treba u kolima gde i ovako drzim napajanje stlano ukljuceno.
 
Ja ću da probam i ovo. Ako gps bude radio kao na Freelanderu, biće to odlična "navigacija sa bluetooth i 3g gsm".
 
Winglet
Nemoj kineze. Dodaj 5-7 hiljada uzmi neki samsung.
Pogledaj, uymu neki brand.


Sad Ima 7 inca za 15 hiljada... Kakav kinez ako ti treba navigacija svaki dan.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno