Šta je novo?

Tablet/Pda

Rerna63

Slavan
Učlanjen(a)
20.01.2008
Poruke
663
Poena
330
Pozdrav svima,
Zanima me sada za praznike da kupim tablet ili pda, ali sam u dilemi. Treba mi prvenstveno radi citanja pdfa (pdf sa puno slika) i surfovanja. Svideo mi se mnogo Galaxy note 10.1, ali zelim da cujem misljenje ostalih jer ja sam tek danas malo cackao ovu oblast.
Jedini uslov je da bude brz i da ima dobar ekran.

Hvala
 
Poslednja izmena:
A koliko kinte?
Ako je do 250€, ja bih išao na nexus 7.
Ako je do 500€, uzeo bih ipad4. Em je 4:3, em ima vie kvalitetnijih aplikacija, em ima odličan ekran.
 
Upavu je ako imas para za Ipad to je to nemoj razmisljati o itunsu i ostalim prcama extra je.Ako ti se ne daju velike pare ima sad dosta tableta za 15-20k i koji rade dosta dobro.
 
Ja da pitam - Nexus 7 je definitivno best buy, ali zasto Nexus 10 ne dolazi u razmatranje .. ? podosta znam o N7, ali N10 nisam niti video, niti zapravo procitao specifikacije
 
Iako je h/w odličan, ekosistem je krš. Nema 50 kvalitetnih aplikacija za tablet. /bilo koji android tablet
Na 7" može i da prođe ako koristiš uveličanu telefonsku aplikaciju, ali na 10" nikako.
 
Ja sam lepo govorio da je onaj Flytouch2 genijalan 10 tablet. sve moguce zive portove je imao na sebi, i 10 incha u 16:9 odnosu. Kanta procesor i Eclair Android, ali ipak je forma bila savrsena. Pitam se dal ga jos koriste ljudi kojima sam prodao .. :)

elem, ne postoje 10ke sa wide formatom .. ? u takvom obliku bi sve android 4.x aplikacije radile besprekorno, sobzirom da android telefoni vuku ka full HD wide odnosu.
 
Iako je h/w odličan, ekosistem je krš. Nema 50 kvalitetnih aplikacija za tablet. /bilo koji android tablet
Na 7" može i da prođe ako koristiš uveličanu telefonsku aplikaciju, ali na 10" nikako.
Imao sam mesecima Samsung Galaxy Tab 10.1 (1280x800) i nisam imao problema tj. većina aplikacija se sasvim lepo skalira.

S obzirom na bolesno visoku rezoluciju Nexus 10 (kad se pojavi) je definitivno najbolji izbor za puno čitanja ili Asus Transformer TF700.
 
^^
Nema to veze bukvalno sa skaliranjem.
Ako developer ne ubaci podršku za novi layout, da se izrazim ovako, aplikacija će samo biti razvučena po dijagonali, ali bez povećanja rezolucije slika ikonica i slično, pa ćeš samo dobiti prazana prostor.
Samo treba pogledati facebook i twitter aplikacije na 10".
 
To si u pravu.
Na 7" je jos i nekako ali verujem da bi na 10" bio uzas.
Iako ne volim apple ipad je jos uvek neprikosnoven.
 
^^
Sve zavisi kako koristiš tablet.
JA bez aplikacija ne mogu, ali imam prijatelje koji smo cepaju iz browsera.

Ok, ja ne koristim tablet nego smartphone iskljucivo, ali moje iskustvo je sledece: ranije sam gotovo sve cepao iz Browsera, sto Tetsuo kaze, stavim bookmark i kao sta ce mi app, a sad... Da nema app-ova, koristio bih dumbphone, ili neki basic smartphone cisto da se nadje.

No - sto ljudi, dvesta guzova.
 
Nazad
Vrh Dno