Šta je novo?

Tabanje TFT monitora

Chupo

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2007
Poruke
2,872
Poena
380
Kad god ćale (a ponekad i jedan drugar) hoće da mi pokaže nešto prstom, uvek udari u površinu monitora i malo se razliju boje. Šteti li to monitoru i kako, tj. treba li da reagujem ako nastave to da rade?
 
Kad god ćale (a ponekad i jedan drugar) hoće da mi pokaže nešto prstom, uvek udari u površinu monitora i malo se razliju boje. Šteti li to monitoru i kako, tj. treba li da reagujem ako nastave to da rade?
Do sada nisam cuo da se nekom pokvario monitor ili pojavio bad pixel posle pipanja monitora,nije panel toliko osetljiv koliko deluje,mada ja i pored toga ne zelim da experimentisem pa strogo zabranjujem da mi se pipa panel monitora.Ortak macka prstima po svom monitoru stalno i zna nekad i da ga blago udari/gurne po panelu (u trenutku nervoze),i do sada nisam primetio da mu se pojavio bad pixel niti neka anomalija,sem sto se monitor isprljao :D.Verovatno mu necje biti nista ako ga prtiskas prstom ali opet bolje nemoj da istrazujes granicu izdrzljivosti;)
 
Ne daj da pipaju monitor! Jedna od najomrazenijih stvari koje moze neko da uradi je da krene da pipa monitor kada pokazuje na njemu neshto - ako sam nauchio svog klinca koji ima 2 godine da ne dira monitor, onda i ovi stariji ne bi trebali da imaju problem s tim. Morash biti odluchan u zashtiti svog monitora, chak iako ti ga je cale kupio.
 
Ekrani se nikada ne dodiruju. Osim ako nisu touch screen. Ni od mobilnog telefona, monitora za PC, televizora.

Uvek sam to čačkanje ekrana doživljavao kao ne-emancipovanost i nekulturu. Sećam se da mi je jedan profesor rekao da je i pointerom nepristojno "kopati" po slici projektora, mapi sveta i slično.

P.S. LCD TFT monitori nisu predviđeni da se dodiruju/pritiskaju. Dakle, može doći do oštećenja.
 
Poslednja izmena:
Kad god ćale (a ponekad i jedan drugar) hoće da mi pokaže nešto prstom, uvek udari u površinu monitora i malo se razliju boje. Šteti li to monitoru i kako, tj. treba li da reagujem ako nastave to da rade?

chupo92 je napisao(la):
Pa jednoj mojoj drugarici je Samsung počeo neravnomerno da prikazuje boje posle silnog gnječenja ...

Ti postavis pitanje, pa sam sebi odgovoris posle manje od 20 minuta... :S: ovakve teme treba da se brisu odmah nije ovo chat.
 
Poslednja izmena:
Bastenske makaze pored monitora su resenje.
 
Bastenske makaze pored monitora su resenje.

Definitivno, tada ce neki ljudi konachno nauchiti da se na monitoru gleda slika, a ne pipa.

Shto se tiche gnjechenja monitora, sa istim nemam iskustva, ali imam iskustva sa nechim slicnim pa reko' da podelim sa vama.
Imao sam MP4(Blueberry CAT), i razbio sam mu zashtitu za display(zashtitno staklo). Posle toga sam imao nezasticen display(radio je prefektno), i nakon nekoliko nagnjechenja u dzepu, pojavili su se neki mrtvi pikseli.

Daljim gnjechenjem mrtvi pikseli su nestali, medjutim mesta koja su bila nagnjechena, ostala su dosta svetlija, tako da sada na displeju imam nekoliko svetlih tufni(slika se vidi, ali je na tim mestima mnogo belja).

Zakljuchak: Najverovatnije je za monitor potrebna mnogo veca sila da bi se dobili ovakvi efekti(nezeljeni), ali moguce je.

NE DIRAJTE MONITORE PRSTIMA!!! :D
 
Ko tebi prstom u monitor, ti njemu prstom u oko.
See how he likes the taste of his own medicine...
 
Nazad
Vrh Dno