Šta je novo?

Sve za NOKIU N70

djsp

Čuven
Učlanjen(a)
07.04.2002
Poruke
1,016
Poena
650
Evo da otvorim novi topic koji sve govori.Gde ima software,koji software i sve za isti ....:banana:
 
Mislim da odmah mozes da preskocis ono:"gde ima software"jer ce zbog takvih linkova biti obrisan tred jer je skoro nemoguce naci neki forum ili sajt koji ima samo beslatan software bez krekovanog komercijalnog softvera,kakav nam uglavnom i treba jer sve sto je dobro kosta!!
Mislim da je bolje da se samo pise sta je dobro i cemu sluzi,uz poneki link iskljucivo ka besplatnom softveru,nista vise!!!
Za pocetak evo ti link ka besplatnom FExploreru,skini slobodno beta verziju,barata i zasticenim fajlovima,a jako je stabilna!!Link-> www.gosymbian.com
Pozdrav ,)
 
Mene najvise interesuje software znaci koji je najbolji mp3 pa zatim koji je najbolji msn messenger etc........U tom pravcu treba da ide ovaj thread,znaci preporuke za dobar software (game).....eto ....
 
Uf,sad je malo zeznuto za to jer neko preferira UltraMP3 zbog skinova,ali mislim da vecina preferira PowerMP3 jer je strava odradjen program,ima ekvilajzer,radi stabilno... mada sam primetio da kad mi stigne poruka dok slusam muziku,on prekine svirku ali NE nastavi posle zvuka za novu poruku,pa moram da rucno odpauziram,nece sam kao sto to radi sa pozivima cim se aktivni poziv zavrsi!
A za MSN sam koristio TurboMSN,nije los,uproscena verzija MSN-a,a ako hoces za vise klijenata ti probaj Agile Mesenger!
Sto se igrica tice tu ne znam sta da ti preporucim jer ja cepam samo Chess Master (sah jelte),3D Arts Total Air Mayhem 1942 (simpaticna pucacina sa americkim avioncicem protiv japanskih aviona,tenkova i brodova),Frozen Bubble (gadjas kugle da sklopis tri iste boje,slicno tetrisu) i to je to,ne volim bas neko eksperimentisanje niti zezanje sa budzenjem igrica za N-Gage,malo sam prerastao to!
Pozdrav ,)
 
Stizu problemi :) Ne svidja mi se zvuk sa slusalica koje sam dobio uz njega i autonomija baterije ....Gde i koje najbolje sluske ?Cuo sam da postoji pop adapter sa prelazom na 3.5 bananicu za obicne sluske.....I u vezi baterije da li je bolje uzeti jos 1 ili uzeti neku veceg kapaciteta (BL-6c) da li moze da stane?
 
Za BL-6C ljudi KAZU da pasuje,znaci ogradjujem se da nisam probao!A baterija je standardno slaba,cak dan manje traje nego sto mi je trajala na 6680 sa kojom deli 95% delova!
Sto se zvuka i slusalica tice... Imam Nokia AD-15 adapter i dok nisam nabavio HS-23 slusalice,koristio sam samo njega sa nekim Hama bubicama,ali sad je razlika nedovoljno velika da se smaram adapterom jer su HS-23 ODLICNE slusalice pa nadji negde njih i kupi,mislim da dolaze uz najnovije Nokie!
Pozdrav ,)
 
Posto sam i sam razmisljao da uzmem N70, koliko joj realno traje baterija, uz desetak kracih razgovora dnevno i 30-tak poruka?
 
Dva dana u proseku,retko vise!Tri dana izvucem ako bas imam po par poziva i par poruka dnevno i to nastelovanu da trosi manje baterije,a sa 6680 i moja devojka na 6630 smo imali za po citav dan duzu autonomiju!
Mozda nije lose i to da opisem,uz par podesavanja i malo manje koriscenje mozete izvuci i do 3 dana u proseku!
Kao prvo,ona je po defaultu,znaci cim je kupite novu,svaki put kad je flesujete ili uradite format,podesena na DUO rezim u podesavanjima mreze!
To nama nije potrebno i potrebno je prebaciti da stoji na GSM!!To se podesava u Alatke/Podesavanja/Mreza/Mrezni rezim!Time se telefonu iskljucuje opcija trazenje UMTS mreze,jer kod nas 3G i ne postoji,a produzava autonomiju za nekih pola dana otprilike!
Druga stvar se tice osvetljenja,a ono se moze podesiti tako sto ce te,takodje u Podesavanjima samo sada idete na Telefon pa u delu Ekran,podesite da osvetljenje bude na 4 (default je 3 a maksimalnih 5 je ionako prejako i ne prija ocima u mraku a danju nije ni potrebno),zatim odmah ispod smanjite Ustedu energije na 1 minut (defaul je,cini mi se,5 minuta) da se screen saver ranije aktivira i pocne da stedi bateriju,i jos za kraj smanjite i osvetljenje tastature nakon zadnjeg dodira na 10 sekundi (default je 15 sekundi) i time sto dobili jos oko pola dana!
Pozdrav ,)
 
Poslednja izmena:
Kao prvo,ona je po defaultu,znaci cim je kupite novu,svaki put kad je flesujete ili uradite format,podesena na DUO rezim u podesavanjima mreze!
To nama nije potrebno i potrebno je prebaciti da stoji na GSM!!To se podesava u Alatke/Podesavanja/Mreza/Mrezni rezim!Time se telefonu iskljucuje opcija trazenje UMTS mreze,jer kod nas 3G i ne postoji,a produzava autonomiju za nekih pola dana otprilike!
Druga stvar se tice osvetljenja,a ono se moze podesiti tako sto ce te,takodje u Podesavanjima samo sada idete na Telefon pa u delu Ekran,podesite da osvetljenje bude na 4 (default je 3 a maksimalnih 5 je ionako prejako i ne prija ocima u mraku a danju nije ni potrebno),zatim odmah ispod smanjite Ustedu energije na 1 minut (defaul je,cini mi se,5 minuta) da se screen saver ranije aktivira i pocne da stedi bateriju,i jos za kraj smanjite i osvetljenje tastature nakon zadnjeg dodira na 10 sekundi (default je 15 sekundi) i time sto dobili jos oko pola dana!
Pozdrav ,)
Odlicne sugestije, to sam sve odradio jos sa 6630 i zbilja baterija duze traje.
Ali ima jedna stvar, tice se osvetljenja ekrana i tastature nakon zadneg dodira - nakon podesenog vremena (5, 10, 15 sec, svejedno), intenzitet osvetljenja sa malo smanji nakon cega svetli jos 30 sekundi. Tako je bilo i na 6630, a tako je i na N70. Dok nije na 5500, tu ako je podeseno 15 sec toliko i svetli i gasi se.
Mozda znas zasto?
 
Nema na cemu,drago mi je da mogu da pomognem! ,) Provalio sam da neki stranci kukaju da im na UMTS mrezi traje slabo baterija,samim tim je logicno bilo da telefon trosi vise baterije tada jer trazi signal obe mreze i zato je prebacivanje na GSM ili GSM Only (ako je meni na engleskom) produzilo autonomiju a za osvetljenje je svima jasno da ce smanjenje trajanja osvetljenosti tastature i,ionako bolno svetlog ekrana,ustedeti jos dosta struje!
Ne bih znao zasto su stavili prvo zatamnjenje pa onda potpuno gasenje,ali nije neki problem,kad se zagasi se ionako jedva vidi i verovatno trosi neznatnu kolicinu struje pa nije ni mnogo bitno!
Pozdrav ,)
 
Opet da pitam....Da li da uzmem jos jednu BL-5C ili neku jacu BL-6C(da li moze da pasuje )?????
 
Sto ne bi sam probao ako nadjes neku radnju u svom gradu,ako stavis BL-6C i on se startuje i uhvati mrezu normalno,onda je sve OK i kupi je,imaces pola dana autonomije vise!!
Koliko ti to koristis telefon kad ti je malo 2 dana prosek,ipak je to Symbian fon i to je za njih normalna autonomija!?
Pozdrav ,)
 
Nazad
Vrh Dno