Šta je novo?

Sve o putu na more autom

Nisam bio dovoljno jasan kad sam postavljao pitanja :)
Mislio sam na rutu zbog guzve oko Souluna ove sezone, da li postoji neka alternativa da se to izbegne...
 
Gužva oko Soluna je najmanji problem. Gužva na ulasku za halkidiki je uvek katastrofa, usko grlo. Drugi putevi ne postoje osim ako ne ideš helikopterom ili brodom

Meni se desilo da sam najbrže i najkraće putovao i prošao direktno kroz Solun, ali kada sam pošao dva dana nakon početka smene i bila je nedelja popodne :)
Od tada ne idem više u standardnim terminima.
 
Ne pratiš situaciju: na obilaznici oko Soluna (Ring Road) se izvode radovi, pa su gužve neuobičajeno velike. Usled toga, i gužve kroz grad su povećane. Pravog odgovora na pitanje kuda ići nema. Sve zavisi od konkretnog momenta putovanja.
Ko na putu za Sitoniju baš hoće da zaobiđe Solun, može da proba da ide rutom: MKD - Lagina - Apollonia - Paleokastro - Poligiros - Gerakini.
Može da se ide i preko Stavrosa, pa Olimpijade i Jerisosa - mada je to preveliko zaobilaženje.
Ruta preko Bugarske za Sitoniju nema neke prednosti.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
^^Iskustveno, rekao bih da tradicionalni koncept "smena" na "deseti" odavno ne postoji. Kada pričamo o odlasku u Grčku, najveće gužve u odlasku su početak vikenda, a u povratku kraj vikenda.

Najveće dnevne gužve na granicama su za rani noćni (posle ponoći) polazak iz Beograda i Novog Sada. I tu često igra pola sata razlike, da se prodje bez čekanja i da se zaglavi ohoho.
 
Pa lepo rekoh
Phe, zavisi od sezone tj termina.
Ko ide baš sada u Grčku na Halkidiki odmor... alal mu vera.

Ne mislim na klasične smene na deseti. Međutim, već negde više od 10-12 god praktikujem odlazak u nedelju a povrat u subotu, i uvek sam dobro prolazio. Dve sedmice letovanja. Ili neki presek u sred sedmice
 
Put kroz Bugarsku je skroz OK, Problem su granični prelazi koji nemaju alternativu. Na GP Gradina su legendarne gužve kada krene sezonska migracija zapad-Turska i obratno. Ni Bugarska nije u Šengenu, pa se i na Kulati zna čekati, to je jedini pravac bugarima i rumunima. Opet nema pravila...
 
Ma jednostavno nema pravila. Prolazio sam pre dve godine kraj jula planiski isao na dve alternative Prohor Pcinjski i Niki sve ukupno 20-30min. Sto je smesno.
 
Ja imam onaj EnPay tag uređaj koji sam kupio na NIS pumpi, vezao sam ga za platnu karticu i sada funkcioniše kao post paid, ne treba mi dopunjavanje kredita.

Da li sa ovim tagom mogu da prolazim kroz Makedoniju, Grčku i ostale zemlje u okruženju ili mora neka dodatna konfiguracija?

Hvala. :)
Jesi nosio tag fizički na rekonfiguraciju?
 
Cudno pitanje malo, da li ima igde da se kupi držač za enp uredjaj? Menjao auto, i ne vidim nacin kako bi odlepio drzac uredjaja, pa bih da kupim samo taj novi deo 😂
 
Zar ti nije lakše da ukucas u google.rs i dobiješ odmah gomilu rezultata nego da čekaš ovde odgovor?
Jeste, ali ovde možda dobijem odgovor iz prakse, sa detaljima koliko to traje, recimo da se ne ide u kancelariju već se radi odmah na portirnici i slični detalji...
 
Odgovor se odnosi na pitanje iznad tvog :)

Ono što tebe zanima, prizemlje je, gleda u autobusku stanicu, iza je parking od zgrada, ali uvek je solidno zauzeto :)
 
Jeste, ali ovde možda dobijem odgovor iz prakse, sa detaljima koliko to traje, recimo da se ne ide u kancelariju već se radi odmah na portirnici i slični detalji...
Druže post se nije odnosio na tvoje pitanje nego vezano za post pre tvog, za držač za tag
 
Cudno pitanje malo, da li ima igde da se kupi držač za enp uredjaj? Menjao auto, i ne vidim nacin kako bi odlepio drzac uredjaja, pa bih da kupim samo taj novi deo 😂
Avia pumpa kao i mnoge ostale.
 
Gde da nadjem verifikacioni kod za ENPay da bi registrovao na open balkan?

"Verifikacioni kod je registracija".

...
 
Broj registarskih tablica tvog automobila je verifikacioni kod...
 
Cudno pitanje malo, da li ima igde da se kupi držač za enp uredjaj? Menjao auto, i ne vidim nacin kako bi odlepio drzac uredjaja, pa bih da kupim samo taj novi deo 😂
Imao isti problem, menjao auto, a drzac nije bilo moguce ukloniti mirnim putem 🤣
Prvo sam svratio na par pumpi koje su mi bile usputne i cvonjak, nema. Zatim sam kucao u pretrazi i nasao da ima na KP, ali nisam hteo klosarima sa KP dam to zadovoljstvo i da kupim nesto sto je dzabe, a oni zacepili 500+ dinara(a sami dobili za dz) i dodaj postarinu na to.
A gde je dzabe? U Ustanickoj, cetvrti sprat i kancelarija Puteva Srbije. Dali mi dva komada 😎
 
Ima li neko višak jedan :) Ne verujem da imaju kancelariju u Nišu
 
Porucio sam Grcki TAG tj popunio online prijavu i dobio email potvrdu.
Da li sam dobro razumeo da sada cekam da mi posalju dokumenta tj ugovor na taj isti email, to potpisem, skeniram i vratim njima i onda ocekujem TAG u roku od cca 7 dana?
 
Mozes na sva 4 na ulici, nema 3 minuta posla unutra. Svakako imas i parking tu u bloku ako zatreba :)
Ne bih ja savetovao tamo sva 4 jer prolazi i Oko Sokolovo i komunalci su jako redovni, pogotovo u poslednje vreme... Ispred predstavnistva je zonirani parking gde cesto ima mesta, dok sa druge strane bulevara uvek ima mesta, dok iza u bloku je jako tesko naci mesto... Desava se da bude slobodno neko od mesta odmah iza rezervisano za osiguranje pa ako je spusten lanac moze se i tu na brzinu, ali svakako ne bih savetovao sva 4 nikako...
 
I ja preporučujem sa druge strane bulevara, ima otvoreni parking i trotoar gde niko ne kontroliše.
 
Nazad
Vrh Dno