Šta je novo?

Sve o putu na more autom

Prica se da ce se moci sa Open Balkan ETC/Toll4All od juna prelaziti putarine u Grckoj, za sad je samo SRB, CG i Severna Makedonija omoguceno. Verujem da ce do jula to biti uspostavljeno, ja se nadam tome, zato ni ne uzimam grcki tag.
Veruješ dokazanim lažovima?
Slobodno naruči grčki tag. Ionako je besplatan, a trebaće ti....
 
Prica se da ce se moci sa Open Balkan ETC/Toll4All od juna prelaziti putarine u Grckoj, za sad je samo SRB, CG i Severna Makedonija omoguceno. Verujem da ce do jula to biti uspostavljeno, ja se nadam tome, zato ni ne uzimam grcki tag.
Trebalo je dosad da srpski tag radi u CG ali ne radi… Svaki rok probiju.

“Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić izjavio je da zajednički tag sa Crnom Gorom nije u potpunosti profunkcionisao 15. aprila, kako su najavili "Putevi Srbije".
Kako je dodao, ukoliko se to ne desi ni do kraja maja, za probijanje rokova neko ko je nadležan za ovaj posao u "Putevima Srbije" moraće da snosi odgovornost.”
 
Kupio sam tag preko Enpay u okviru mastercard akcije ali nikako ne mogu da ga registrujem na toll4all. U čemu je caka?
 
Kome konkretno? Podršci na toll4all ili EnPay? Napiši mi konkretan mail ako znaš.
 
Ako si kod njih( ENpay) kupio tag, onda pratis uputstvo dole.
Ja sam malopre moj registrovao i za makedoniju.

Od sada možete aktivirati pristup
OPEN BALKAN platformi
Na sledećem linku pristupate Open Balkan portalu i povezujete vašu platnu karticu:
https://toll4all.com/distributeri/tag-registracija
1. Otvorite nalog
2. Povežete platnu karticu
Na vašem Open Balkan nalogu pristupate i kontrolišete promete u inostranstvu.
U ovom trenutku je aktivirana samo Severna Makedonija a uskoro će biti i ostale zemlje iz regiona – za svaku zamlju ćete morati da povežete vašu karticu dodatno.
 
Probao sam to. Kaže da ne postoji tag sa tim serijskim brojem. Možda treba da prođe neko vreme od kupovine?
 
Kada uneseš broj registarske tablice, trebalo bi automatski da se prikaže serijski broj taga. Ako si to već pokušao i naišao na problem, možda postoji neka greška negde.
 
@Zarkusi

Treba da napravis nalog i registrujes taj tag u ENPay aplikaciji, jer si ga tu i kupio.
ENPay i Toll4All su 2 razlicite firme i imaju svoje tagove, preko ENpay-a mozes da se registrujes za OpenBalkan, tj. za Toll4All za S. Makedoniju, Crnu Goru i Grcku kada udje u sistem, ali za Srbiju ostaje preko ENPay-a, a da bi sve islo preko Toll4All, mora da se radi prekonfiguracija taga.
I ja nisam znao kad sam kupio, ali tako je... :)
 
Imam nalog u EnPay aplikaciji i tamo mi je tag aktivan i radi na našem autoputu. Problem nastaje kada hoću da ga registrujem za Severnu Makedoniju na linku koji je Ghostface okačio.
Kada uneseš broj registarske tablice, trebalo bi automatski da se prikaže serijski broj taga. Ako si to već pokušao i naišao na problem, možda postoji neka greška negde.
Ne izbacuje serijski kad unesem tablice. Probao sam da kucam broj koji je odštampan na tagu sa strane.

Takođe mi nisu dodali 600din kredita pa moram i za to da ih cimam očigledno.
 
Poslednja izmena:
^
Pominjes kredit, tag je prepaid?
Za OpenBalkan tag mora biti postpaid, to je jedan od razloga zasto ga ne mozes aktivirati na Toll4All.
Svakako ces ih morati kontaktirati.
 
Postpaid je tj. vezan za karticu i skida sa nje. Ovaj kredit se dobija u okviru mastercard akcije.
Da li se serijski broj taga nalazi na samom tagu, ili moze da se nadje u enpay aplikaciji? Ako je na samom tagu onda bi morao da skidam tag
EDIT: popunio je sam kako si rekao, ne citam
Zadnja 11 broja u sekciji pregled i dodavanje Tag-ova u EnPay aplikaciji. Tih 11 brojeva su odštampani na tagu.
 
Pozdrav imam TAG koji je prepaid sada bih hteo da ga prebacim na postpaid i prekonfigurisem da radi u Makedoniji. Da li novac koji mi je uplaćen na Tag dobijam nazad kada ga prebacim sa prepaid na postpaid?
 
Da, kod JPPS.
 
@Zarkusi
Imam isto EnPay tag već duže vreme i upravo sam ga registrovao za Makedoniju preko linka iz par postova iznad, kao što rekoše čim uneseš tablice pojavi se sam serijiski broj taga. Probaj ovih dana ponovo jer možda neće jer je nov tag...
 
@Zarkusi
Imam isto EnPay tag već duže vreme i upravo sam ga registrovao za Makedoniju preko linka iz par postova iznad, kao što rekoše čim uneseš tablice pojavi se sam serijiski broj taga. Probaj ovih dana ponovo jer možda neće jer je nov tag...
Uspeo i ja sada. Pisao sam im mail prekjuče. Nisu odgovorili ali su možda pročitali. U svakom slučaju uspešno registrovan EnPay tag na toll4all za Severnu Makedoniju. Što se tiče Srbije to ostaje na EnPay.
 
Porebno je da prodje par dana od dobijanja tag-a do mogucnosti registracije. Kad sam ih zvao rekli su da jednom nedeljno salju podatke i da posle 7 dana moze da se izvrsi registracija.
 
Nazad
Vrh Dno