Šta je novo?

svchost

int+

Cenjen
Učlanjen(a)
05.07.2011
Poruke
54
Poena
159
cao drugari,nadam se da nisam pogresio podforum,pa da predjem na stvar.

Juce tokom skeniranja komp-a sa Malwarebytes Anti-Malware programom nasao mi je dva ''Trojan.Agent'' -a i ja ih normalno obrisao a jedan od ta 2 je bio i gore navedeni svchost.exe.E sad pri svakom paljenju racunara,kad se sve ucita i desktop bude spreman izbaci mi malu porukicu ''Windows canont find :c\user\int\appdata\roaming\Adobe32\svchost.exe . Make sure you typed the name corectly,and then try again.''

e sad sve normalno radi i sve je ok,ali svaki put kad upalim komp mi iskoci poruka[posle sinocnog ciscenja sa malwarebytes-om] pa reko da pitam jel je to nesto ozbiljnije i kako da otklonim to sem da svaki put klikcem OK


Hvala i pozdrav :)
 
Vidi, svchost je deo windowsa, i sama cinjenica da se pokrece iz user foldera je doboljno da pretpostavis da to nije "windows"-ov svchost.exe vec deo virusa. Posto ga je AV obrisao, ostala je referenca negde u registryju da treba da se automatski pokrene sa windowsom, posto je fajl obrisan ti dobijes gresku...

idi u start, pa run, pa kucaj msconfig

idi na tab Startup pa vidi da li je tu. ako jeste, samo obrisi i neces vise dobijati tu poruku
 
proverio sad,tu ga nema.Znaci sve je ok,samo mi izbaci to na pocetku gde ja kliknem ok i sve sljaka samo sto ne zelim tu poruku da mi izbacuje.
 
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

proveri te kljuceve u registry ili skini ovaj program

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx

dobices spisak svih programa koji se pokrecu sa windowsom.
 
nema ga taj svchost nigde po registry-u a ni po ovom dole programu ili ja ne gledam dobro[slabije]..
 
evo prodjose ljudi 4 dana,svaki put kad upalim se pojavi da nije pronasao taj svchost u adobe32 nesto tamo.Zar je toliko komplikovano ? :/
 
Koji windows?
 
HKEY_CURRENT_USER\Software\adobe32 mozda?

Trebalo bi da je tu.. Ili stisni ctrl+f pa kucaj adobe32 i pusti neka trazi.

Inace, u Registry Editor ulazis ovako -> START -> RUN -> kucas regedit, udaris enter i tu si. Ako nemas RUN izbacen i ne znas kako da ga nadjes, drzi windows taster na tastaturi i stisni R.
 
obrisao u registry-u neki sumnjivi adobe updater sto se ispostavilo i da je resilo problem,hvala ljudi jos jednom !
 
Nazad
Vrh Dno