Šta je novo?

SupremeFX S1220A vs Xonar DX

mitar1982

Znamenit
Učlanjen(a)
29.03.2004
Poruke
7,331
Poena
1,315
Rešio sam da osvežim računar, pa sam naručio između ostalog Asus Rog Strix B460-F ploču sa navedenim audio čipom. Trenutno imam staru dobru Xonar DX karticu, pa sam u dilemi šta koristiti. Brza Google pretraga nije dala rezultate, pa su svi saveti i informacije dobrodošli. Zvučnici su Edifier 1600 T3, znači prosečni, a koristim i Meizu slušalice preko prednjeg priključka.
 
Koristio SupremeFX S1220A na asus strix b350 ploci, u odnosu na obicnu integrusu je bolji, ali u poredjenju sa Sound Blaster Z karticom koju sam koristio pre, ni prineti. Mada u sustini ubodes obe, probas kako zvuci sa Xonarom, nakon toga u integrusu pa uporedis.
 
Ne verujem dovoljno svojim ušima, zato sam i pitao. Mada ako ne čujem razliku nema svrhe ni da se opterećujem puno. :unsure: Mislio sam da su ove high-end integrisane konačno došle u klasu DX-a.
 
Iz prve ruke drugar ima tog B460 Strixa, zvuk ni prineti njegovom starom Xonaru DS a kamoli DX-u. Uzeo je na kraju PCIe DSX zbog izmenjivih opamp-a. Ja sam u sličnoj dilemi. Imam Xonar D1 i Microlob Solo 7C ali sam u medjuvremenu uzeo ASRock B560 ploču i sad tražim rešenje ( 99% Topping E30😁) pošto je zvuk osetno lošiji i to me baš nervira.
 
Treba obratiti paznju i na drajvere, u ROG audio panelu za taj codec je bila opcija power gain ili slicno, gde se mogla povecavati izlazna snaga, sto mozda utice na percepciju "kvaliteta" zvuka, tj. da je pojacanje po defaultu manje od Xonara pa se zvuk cini losijim, mada kazem kod mene nije bio takav slucaj.
 
Moraću isprobati malo jednu, pa drugu. Mislio sam da 'penzionišem' DX-a, ali nema poente ako je primetno bolji. Bitno da ploča ima dovoljno priključaka i za mrežnu, i za zvučnu kartu, tako da nije problem da zadržim DX.
 
Slažem se sa obojicom. Probaj obavezno sve varijante, uostalom ti znaš najbolje šta ti godi, sve je individualno. Ja uglavnom slušam muziku na kompu, gotovo ritualno uz ispijanje espresa. Imao sam Xonar DS pa sam na kraju povoljno uzeo D1 sa modovanim OPA1612, nažalost on je PCI i ostao je u drugoj mašini ali ću ga koristiti sigurno čim smislim šta ću kačiti na njega. Navikao sam na taj zvuk, oseti se ta razlika u detaljnosti zvuka barem u mome slučaju.
 
Nazad
Vrh Dno