Šta je novo?

Supernova i no ip otvaranje porta 80

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,376
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ubih se pokusavajuci, da podesim daljinski pristup kameri hikvision ip... Treba da moze preko no ip da se zaobidje problem staticke adrese... Ali kad pokusam da otvorim port 80 nemam pojma sta da kucam u ona polja, sta god pokusao nakon provere sa portchecktool pise connection timeout kao neuspelo... Evo slike u technicolor ruteru sta ima, ata popuniti..
Ps kamera ima svoju aplikaciju za pregled ali nemam nista da mogu podesavam kao od kuce u mrezi, 100 podesavanja slike, kvaliteta itd...
 

Prilozi

  • IMG_20220226_193929.jpg
    IMG_20220226_193929.jpg
    323.4 KB · Pregleda: 77
  • IMG_20220226_193729.jpg
    IMG_20220226_193729.jpg
    228.1 KB · Pregleda: 77
Mislim da Supernova koristi NAT/CGNAT tako da nemas dinamicku javnu ip adresu, nego je (ukratko) jedna sherovana na gomilu koristnika. Sto znaci da ta 46.xx.x. nije tvoja licno. To povlaci i da ne mozes da koristis servise koji pristupaju tvojim portovima. Zovi podrsku ili doplati ako to traze.
 
Na prvom screenshot-u (DDNS podešavanja) se lepo vidi da ima IP adresu iz CG-NAT opsega. Prema tome otvaranja portova nema.

No-IP tj svaki DDNS provajder sve što radi je da vezuje WAN IP za taj DDNS hostname a tvoj problem nije static vs dynamic IP adresa već što si iza CG-NAT i deliš IP adresu sa gomilom drugih Supernova korisnika.
 
mozda mozes preko ipv6
 
Ubih se pokusavajuci, da podesim daljinski pristup kameri hikvision ip... Treba da moze preko no ip da se zaobidje problem staticke adrese... Ali kad pokusam da otvorim port 80 nemam pojma sta da kucam u ona polja, sta god pokusao nakon provere sa portchecktool pise connection timeout kao neuspelo... Evo slike u technicolor ruteru sta ima, ata popuniti..
Ps kamera ima svoju aplikaciju za pregled ali nemam nista da mogu podesavam kao od kuce u mrezi, 100 podesavanja slike, kvaliteta itd...
Potrebna ti je javna IP adresa. Statička ili dinamička, svejedno. Ako je dinamička skoro pa ti je neophodan neki servis kao NoIP. Za statičku možeš da pristupaš unosom IP adrese iz razloga da je uvek ista.
 
Znaci pusengija😢 nista dok se ne skine nat... Probacu ih napusim i zapretim raskidom, da mi onemogucavaju pristup racunaru i uredjajima i da me skinu sa nata...mozda se javi neki normalan pa izadje u susret...

PPs mislim da je razlog tog nata sto me precesto smaraju neki sajtovi, traze onu human verifikaciju i sl... Kebem li im seme
 
Dok im ne platiš statičku, 700 din mesečno, ništa nećeš uraditi, mislim na Supernovu. Statička, u okviru paketa, ide samo biznis korisnicima.A ti probaj da im zapretiš raskidom, možda uspeš, ja nisam...
 
Koja je procedura, vidim danima opcija create ipv6, izbacuje isti ekran za popunjavanje kao i 4ka?
ne znam, nisam na supernovi. koliko vidim mnogi su dobili ipv6, vidi u temi 'supernova', prvo proveri da li imas ipv6, mozes i na guglu.
onda proveri da li ta kamera podrzava ipv6. ako imas neki svoj ruter, vidi i da li on podrzava ipv6. velika je verovatnoca da ce raditi, vec dugo ga uredjaji podrzavaju.
 
jedino (polu)user friendly rešenje za CGNAT je ngrok; meni forvarduje plex poslednjih godinu+ bez ikakvih problema. princip je da tuneluje tvoj lokalni port preko njinog servera pa tvoj lokalni 127.0.0.1:1234 postaje njihov npr. 2.tcp.eu.ngrok.io:23425. za detalje srčuj ngrok cgnat.

svadžanje sa suportom je superzaludan posao, oni oćedu pare za fiksnu IP adresu i tvoje šizenje njih ne dotiče.
 
vredi probati prvo sa ipv6, jer sva ta vpn resenja unose neko kasnjenje a i obicno se placaju.
koliko vidim taj ngrok ima free/demo varijantu, ali oni to mogu sutra da ukinu, i nema ga u zvanicnom debian repo.
 
@whiskeytango Koliko se sećam ngrok za dž daje samo HTTP tunele (i njih na dynamic / random hostname) a za baš TCP tunele treba da se plati. Tako da baš i ne vidim logiku da neko plati za ngrok Pro umesto da provajderu plati za static IP...
 
negative, radi tcp na free tier; ngrok tcp --region=eu 1234 načini pravi tcp tunel.

ngrok.jpg

ja sam to tako metnuo pre godinu i više kao privremeno rešenje dok ne smislim nešto bolje (a to bolje nije da plaćam provajderu 50 EUR godišnje za ono što sam imao za dž na staroj lokaciji) i ostade ovako; plexamp na fonu pušta muziku od kuće kao da sam na LAN a imam korisnike koji puštaju sebi 1080p filmove sa drugih kontinenata.
 
Poslednja izmena:
Ok, pre par godina kad sam se ja igrao sa ngrok TCP je bio "paywalled" a HTTP dž. Ja sam koristio za HTTP... dok sam se zezao i na starom mobilnom koji je bio na mobilnom netu hostovao neki serverčić.
I ovih dana povremeno kad me ili mrzi da privremeno forward-ujem neki port ili kad ne želim da neko kome šalješ link ima uvid u kako glasi moj DDNS hostname zveknem ngrok tunel :)

p.s. Tuneluješ Plex? :p
 
Pise da podrzava u uputstvu u spisku protokola
 
A koji je taj lokalni port? Sorry ali o mrezama nemam veze s vezom... Na create ipv6 dobijam identicna polja kao na ipv4 sa desne slike gore...

Jel to kad udjem u kameru samu, pa tamo ima neka zasencena ipv6 adresa, kombinacija brojeva i slova... I neki port 64 ispod...
 
Poslednja izmena:
pa eto to je to, port 64 :D :D To je lokalni port na kom "sluša" kamera?
 
Ja se izvinjavam sto kvarim temu ali bas mi slucajno naletela kao da ste znali da imam problem sa cgnatom. Moj problem je sto u jednoj online igri zvanoj haxball koji sam davno igrao i ostala mi je uvek jedina igrica koju volim i igram, pc ne koristim, samo katkad za pomenuti haxball. Ali imam problem da se prikljucim sobama/serverima/mestu gde ima nas nekoliko pa igramo. Imam symetric nat iako je podeseno na cone u podesavanjima rutera, haxballdijagnostika ustanovi da imam symNAT. Imam huawei sim ruter od telenora. I sad ja mogu samo u par botovskih (headless, VPS, ne znam kako se tacno zovu ali samo one koje nije neko privatno napravio nego preko robota preko tog nekog stranog hosta ja se ne razumem oa ne umem bolje da objasnim ali ni u masu takvih soba/servera takodje ne mogu da udjem) soba od hiljadu na celom svetu. Da li neko moze da pomogne u ovako delikatnoj i ozbiljnoj situaciji :D?
Izvinjavam se otvaracu teme i zahvaljujem svakom ko izdvoji vremena za ikakav predlog. Hvala
 
@Nikollo Svi mobilni provajderi koriste CG-NAT. E sad, Telenor je nekad u prošlosti makar imao neki APN sa kojim kad se konektuješ na 3G signal (dakle ne na 4G / LTE) korisnik je dobijao javnu IP adresu , nije bio iza CG-NAT. Pa je bilo žrtvuješ veću brzinu i manji ping (jer to su prednosti 4G u odnosu na 3G, a ti u ovoj varijanti ne možeš da koristiš 4G i da dobiješ to što ti treba) za mogućnost otvaranja portova na ruteru.
Da li to još tako radi i koji od APN-ova koji su bili u opticaju beše ja se stvarno više ne sećam.. Čak sam evo probao i da uradim search mojih komentara ovde na forumu jer sam pre koju godinu nekome pisao tu informaciju kad je isto kukao za neke igrice ili nešto slično što zahteva otvaranje portova ali nisam uspeo da nađem... moguće da ta tema nije preživela kad je Benchmark forum migrirao na ovaj XenForo.

Probaj u podešavnjima tog Huawei rutera da vidiš APN podešavanja i vidi šta trenutno stoji za APN: "internet" ili "net" ili nešto treće.

Kod:
https://www.yettel.rs/sr/privatni/podrska/podesavanja-uredjaja/

(Pa vidi sekciju "Podešavanje internet uređaja" ima li tamo taj tvoj model u ponudi, ako ti trebaju uputstva kako se pristupa konfiguracionoj stranici)

Glavni problem tih 4G "kućnih" interneta naša 3 mobilna provajdera je da ni jedan provajder ne nudi mogućnost da zakupiš static IP adresu kao što je moguće kod pravih kućni net provajdera (SBB, Supernova, Telekom...) koji furaju CG-NAT tako da i ko je voljan da plati ~700 din mesečno za javnu IP adresu i mogućnost otvaranja portova nema taj izbor ako koriste Telenor, MTS, VIP/A1..
 
Poslednja izmena:
Ja sam otvorio tu temu mozda.
Jeste nekad je moglo na 3G. Mozda mogu i sad da probam samo da promenim APN.
Meni jedino nije jasno kako 90% drugih igraca moze a ja i jos nekolicina ne moze. Onda verovatno ipak nije taj cgnat nego nesto drugo. Dijagnostika os te igre kaze da imam simetrik nat i u tom slucaju nema pomoci nego samo mozes samo da se konektujes u sobe otvorene od strane igraca koji takodje imaju simetrik nat mada i to je pitanje jer ja mogu od stotina i stotina soba da udjem u 5 i tih svih 5 su robotski hostovane da se tako izrazim.
Sad vidim da si napisao mobilni, ja procitao da svi provajdeiu srbiji koriste cgnat. A telenorov opticki internet njega planiram da uzmem pred istek ovog home neta. Koji internet po mogucstvu samostalan tj bez kabovske tj onda jelte opticki sigurno nema probleme sa cgnatom
 
Heh, jeste ti si baš bio taj slučaj:


I šta bi u međuvremenu? Jesi menjao ruter ili?

Telenor optika sve korisnike trpa na CG-NAT. Navodno su najavili da će biti dodata mogućnost da platiš mesečni trošak za static IP adresu a da li je to stvarno dodato i dostupno sad nemam pojma.

Koji internet po mogucstvu samostalan tj bez kabovske
Samostalno uzimanje usluge interneta bez uvaljivanja fixnog ili TV usluge od većih/poznatijih provajdera nude Supernova (koja roka skoro pa svima CG-NAT za IPv4 adresu ali eto krenuli su da puštaju korisnicima i IPv6 adrese kao test) i Orion. Orion ima i prepaid optiku za one koji neće ugovornu obavezu i makar za sad "ZLOrion" (kako ih ja zovem i tepam im, iako sam njihov korisnik već 21 mesec :D ) ne trpa korisnike iza CG-NAT.
 
Stvarno ima za 1000 dinara do200mbs neogranicen doduse 6k prikljcuak jednokratno. Sok.
Evo sta sam video ozbiljnije
Net START
0.5Gb/s
Optički kućni Internet
Optički Internet
brzine do 0.5Gb/s/100 Mb/s
WiFi ruter za kućni HotSpot
Odlični uslovi za kupovinu Laki uređaja
din. 1.550
/ mesečno
Znaci uzmemnet start i nemam vise briga u zivotu. Kod telenora se ne olaca prikljucak, pretpostavljam ni kod oriona a i ne traze vlasnicke listove i te stvari posto sam podstanar. Kad se ugovor zavrsi normalno nema penala mozes odma obustaviti saradnju, to sam sve pitao, u telenoru pre mesec dana, sve je to podrazumevano ali nisam ja siguran nizasta sto oni kazu. I dobije se ruter i kod ovih i kod ovih. To je dobro.
Inace jel ti terenci gledaju da izburgijaju stokove vrata prozora i sl ili buse i zidove sa fasadom sta sad daju par soma za burgiju od 30ak santima i udri
 
Izmeša ti u to tvom komentaru Orion prepaid i postpaid ponudu.

Prepaid:

Kod:
https://oriontelekom.rs/budi-slobodan/

Tu se plaća uvođenje / povezivanje / setup... zato što nemaš ugovornu obavezu i možeš da prestaneš da plaćaš kad god. Ja sam uzeo 500/20 paket , dakle platio uvođenje 4.000 din.

Postpaid, sa ugovornom obaveznom 24 meseca ne plaćaš uvođenje:

Kod:
https://oriontelekom.rs/gigant-internet/#gigant-paketi

Dakle tu je "Start" koji spominješ i nije 1000 din mesečno kako si napisao :D PLus tu treba da obratiš pažnju na da svi ti paketi postoje u 2 varijante: "Gigant" i "GPON Light". Tamo gde postoji novija XG-PON oprema "Start" ima brzinu 500/100 a gde nema onda je 200/40 brzina. (stavi kursos miša ili tapni na mobilnom na tu upitnik ikonicu desno pored navedene brzine neta).

Plus da znaš da ZLOrion muljatori sad sve češće ljudima nude optiku bez optike :D :D Tj to što oni zovu "GPON Light" i spominju ti krov i antenu radi preko WiFi tehnologije: na kroc tvoje zgrade stavljaju WiFI antenu koja se kači na drugu antenu a ta druga antena je obično povezana na optičku mrežu. A od tvoje antene ti kroz terasu/prozor i slične "lepote" sprovode mrežni kabl u stan/sobu gde stave ruter.
Kod mene ima GPON optika (koja je zapravo optika, vlakno dolazi kod mene u sobu) pa mi nude "GPON Light" pod-verziju paketa ("Start" = 200/40, a ne 500/100) kad bih hteo postpaid optiku umesto prepaid koju koristim.

Dakle, pre pravljenja ikakvih planova popuni ti kontakt formular na Orion sajtu pa kad ti se jave (ako ti se i jave :D :D ) šta imaju dostupno na tvojoj adresi pa ćeš videćeš šta ti nude i nemoj da se iznenadiš ako ti budu nudili DSL ili WiFi ili tu "GPON Light" 'wifi optiku'.

p.s. I naravno da ti ni jedan domaći provajder ne garantuje javnu nedeljenu IP adresu u sklopu izabranog paketa... nema garancije da za XY meseci te neće zveknuti na CG-NAT. Za sad ZLOrion to ne koristi ali ne garantuju za budućnost.
 
Poslednja izmena:
Ja sam napisao da sam sokiran da ima tako jeftino. 1000 je taj pripejd a ja bi nesto ozbiljnije od pripejda pa sam okacio taj normalan paket sa ugovornom obavezom tj postpejd i on je 1500 sto je isto bas povoljno. Nekad je to bilo manje dostupno. Ok hvala ti provericu to svakako da necu najverovatnije jos nista uvoditi da ne olacam dupli internet nego negde pred isticanje tel home a to je negde na leto valjda 6. Mesec
 
Možeš ti da pitaš šta nude na adresi, nisi u obavezi sa uzimaš odmah nešto samo zato što si tražio proveru ;)
 
Digao ja ruke od svega i ipv6.. Nece radi pa nece, i ne mora... Imam pristup pregledu aplikaciji, sad sto ne moze da se podesava i briga me, dodjem povremeno nakacim se na lokalnu mrezu moju i podesim i cao...
 
Nazad
Vrh Dno