Šta je novo?

Sui Generis

BooQy

Čuven
Učlanjen(a)
02.02.2004
Poruke
1,033
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7600 + Cooler Master MA824
Matična ploča
Gigabyte B650M
RAM
32gb
GPU
Sapphire Radeon 7900XTX
Storage
KINGSTON 2TB M.2 NVMe
PSU
Cooler Master V850 Gold I Multi 850W
Kućište
NZXT H5 Flow
Monitor
LG 5k2k 40WP95C-W
Miš & tastatura
8bit Retro Keyboard & Logitech MX Master 3
Ostale periferije
Steam Deck
Laptop
M2 MacBook Pro 16
Mobilni telefon
Pixel 4A
Steam
stojanb
Poslednja izmena:
Fino deluje ova tech prezentacija, pogotovo fokus na neskriptovane animacije borbe i fiziku, a inace, stvarno bi bila steta da se ovaj projekat ne pokrene.
 
Olična grafa, ali fizika kolko jeste dobra nekako bi trebali to da utegnu još nekako previše klimavo sve.I fali krv u borbama.
 
Poslednja izmena:
Izgleda lepo, jos da dodaju bloodbath u borbi :d
Nagrade za backere su "cudne".... za 10k - Day with the team... trebali su da obrate paznju sta drugi nude za najjace backere. Svakako ne dan sa timom :trust:
 
Super ideja ali nece poleteti sto je velika steta. Kada vidim kakve su sve gluposti podrzane (onaj Homestuck i kojekakvi Minecraft klonovi) ove godine i koliko je dobrih projekata ispusilo u zadnja dva meseca dodje mi da zaplacem...

Mada glupi Ameri nemaju problem da iskesiraju pola miliona za retardiranu stonu igru sa kartama tako da... nista ni od ovoga ni Gloria Victis koji je isto dobar projekat.
 
Olična grafa, ali fizika kolko jeste dobra nekako bi trebali to da utegnu još nekako previše klimavo sve.I fali krv u borbama.

Ovo mu dodje samo kao najosnovnija prezentacija, a dalje ako bi se potrudili moglo bi da bude odlicno, verovatno u rangu sa euphoria animacijama. Meni se recimo vise dopada pristup next gen fizici i neskriptovanoj animaciji nego forsiranje grafickih elemenata jer same igre postaju neverovatno raznovrsnije i dopadljivije, za razliku od ultra staticnih igara kakve trenutno postoje i kakvih ce nazalost biti i u buducnosti.

Izgleda lepo, jos da dodaju bloodbath u borbi :d
Nagrade za backere su "cudne".... za 10k - Day with the team... trebali su da obrate paznju sta drugi nude za najjace backere. Svakako ne dan sa timom :trust:

Da su Kickstarter projekti zasnovani i na zaradi za ulagace, drugacije bi se gledalo na njih. Ovako su tu samo de se zgrne novac za projekat (crowdfunding), a poslednji "tier-i" po obicaju su cisti hangout sa developerima na koji god nacin im se cefne.

Super ideja ali nece poleteti sto je velika steta. Kada vidim kakve su sve gluposti podrzane (onaj Homestuck i kojekakvi Minecraft klonovi) ove godine i koliko je dobrih projekata ispusilo u zadnja dva meseca dodje mi da zaplacem...

Mada glupi Ameri nemaju problem da iskesiraju pola miliona za retardiranu stonu igru sa kartama tako da... nista ni od ovoga ni Gloria Victis koji je isto dobar projekat.

Pa Kicksterter je sada neverovatno In, tako da nista ne cudi bacanje para na kojekakve projekte.
 
Poslednja izmena:
Dodje mi da otvorim temu posvecenu Kickstarter igrama, onima koje su funded i onima koje su dobri projekti ali nisu funded da vidis sta je sve propalo... Homestuck je dobio 2.5 miliona a jedino sto su prikazali je nekakav epilepticni video, nacrtan u paintu (kompanija koja pravi igru se zove MS Paint Adventures). Naravno privukli su citavu 9gag zajednicu i ostale internet retarde cija kreativnost se svodi na pravljenje sto bizarnijeg trol meme-a i slicne gluposti. Nista gore nego kada teen generacija trosi pare koje nisu zaradili nego im dali roditelji...

Izvinjavam se na rant-u ali me *****i ovih dana nerviraju vise nego ikada, valjda zato sto se mnoze neverovatnom brzinom plus su borg tipa, svi su isti. Brains, brains...
 
U nekoj od tema sam jos odavno pisao o tome da je Kickstarter najvise novi "kul" nacin finansiranja igara (sourcing), a ne neki simbol i vesnik buducnosti i kvaliteta igara kako vecina misli. Neki od projekata garant mogu da nadju i finansiranje regularnim nacinom investiranja, ali sto bi oni to radili kada je bitno napraviti sto bolju reklamu i gejming zajednica ce sama isfinansirati tvoj projekat, neki dajuci i do 10k evra a ti im zauzvrat platis ruckove i obilaske kancelarije i naravno sav profit zadrzis za sebe. O kvalitetu projekta i tome koliko zaista neko od investitora moze da ima uticaja na finalni proizvod tek necu da govorim jer i to se dosta kosi sa ovim projektima i uglavnom je lutrija sta ce na kraju biti. U svakom slucaju videcemo kada ove finansirane igre krenu da izlaze i kakvo ce se misljenje tada stvoriti za ovaj crowdsourcing model.
 
Not bad. Ima dosta potenciala!
 
me like it a lot! :)

inace vi kojima fali krv i otkinuti delovi tela... strpljenja , ovo je samo tech demo.
sta tek da se kaze o muzici , UI ...
 
Ova igra nece proci na kickstarteru, dzabe se palite.

Ali je zato Dejvid Brejben na lepe oci za par sati dobio 200000 funti...

U svakom slucaju videcemo kada ove finansirane igre krenu da izlaze i kakvo ce se misljenje tada stvoriti za ovaj crowdsourcing model.

Izasao je FTL i u svom zanru je izuzetna igra iako se tebi mozda ne dopada.
 
maceha je onima koji nemaju pojma kako se sprema kickstarter projekat a nije da nisu imali na koga da se ugledaju

losa reklama, losa priprema, nigde se ne spominju, zaista neverovatno... trebali su da se ugledaju na uspesne projekte, koliko su truda ulozili u svoju kampanju

koliko komunikacije, preko same kickstarter strane, foruma, sajta, blogova etc etc

kako god, fizika i koncept deluju zaista interesantno, ona borba je koliko videh pre-alpha i ponekad deluje bangavo, ali opet isto toliko deluje i sjajno
 
Bice tragedija ako ovaj kickstarter ne uspe.



Inace, ovo sto je prikazano u dva demo skimka je uradjeno od nule za nekih godinu dana od strane par ljudi koji su radili u slobodno vreme, posle posla i tako to. Ne smem da zamislim sta bi uradili kada bi se posvetili projektu i unajmili par profesionalaca za neke stvari.
 
Izgleda prilicno usko. Sta se tice Funding-a.
I stvarno tragedia ako ne upali.
 
Za sad deluje obecavajuce, ima tu jos dosta toga da se odradi, ali gledajuci ova dva snimka imaju savim korektnu podlogu za dalje.
 
Novi video:



Mozda se i izdobri. Jos 50tak sati do kraja ali su u poslednjih 20tak sati dobri skoro 16 hiljada funti tako da nada polako prerasta u realnu mogucnost da skupe pare.

Inace i ovo je jedna od ovih novih "proceduralnih" Kickstarter igara samo sto su ovi momci malo smotani pa to nisu dovoljno nagovestili.

Animacije su proceduralne da tako kazem, tj. rezultat su fizickog endzina kao sto je vecini jasno. Drugi dobar primer takvih animacija je Overgrowth (tabacina sa zecevima, mozda se secate).

Teren je isto proceduralno generisan, jer da nije ne bi mogli da ga deformisu kao sto su prikazali u pitch videu.

Igra ce po najavama biti nesto slicno drugom projektu koji sam predstavio (Limit Theory), open world igra sa izuzetno dobro napisanim AI-jem sa mogucnoscu multiplejera. Sve akcije koje napravite ostavice traga. Prica mozda bude klasicna a mozda dinamicna, za to nisam siguran. Kada kazem dinamicna, mislim na pricu koja se generise u hodu, kao u upravljackim simulacijama sto se menja stanje stvari samo sto bi to moglo primeniti na kvestove. Da, to je moguce samo sto trenutne igre nemaju genijalce za programere pa takve stvari ne vidjamo.

Zahvaljujuci kickstarteru razni poluozbiljni genijalci su dosli na zelju da prave igre i zato ima toliko puno zanimljivih indie projekata u najavi.

Zajednicka im je teznja ka proceduralnom generisanju asset-a, jer time prevazilaze jaz koji postoje izmedju njih i klasicnih, velikih studija koji imaju na desetine dizajnera koji rucno modeluju sadrzaj igre.

Jos jedna stvar koju su pomenuli. U igri nema inventara u klasicnom smislu. Zapravo tu je inventar ali je realistican. Nema slotova za opremu, nosite ono sto pasuje vasem liku. Zbog nacina generisanja sadrzaja verujem da ce crafting biti revolucionarno izveden ako mu posvete paznju (bukvalno krojenje opreme po zelji a ne doneses recept koji postoji u igri da bi ti neko napravio taj item).

Sve u svemu, bice ovo izuzetan projekat. Samo da dobiju sredstva da mogu da se posvete ovoj igri.

Edit: Eh da, zaboravio sam da pomenem dijaloge u igri. Pokazali su par primera i mogu vam reci da je to daleko iznad svega sto se moze naci u danasnjim RPGovima. Valja procitati, imate medju updates na kickstarter strani.
 
Poslednja izmena:
Šta bi sa ovim? Jesu li uspeli? Izgleda da jesu koliko vidim po komentarima na YT.
 
Poslednja izmena:
Odlicno, isfinansiran je projekat.
 
Development update

Prvi apdejt od zavrsetka kickstartera. Mnogo mi se dopada sistem koji odredjuje gradju lika kojeg vodimo, takodje tu je neka kvazi TressFX tehnologija ;)
 
stvarno je uzivancija gledati ovako nesto.
kontam da je uzivancija i koristiti taj njihov game editor.
 
U, jbt ovo ima potencijal iako nisam sklon ovakvim igrama...
 
Prvi put danas vidim ovu igru. Dobro izgleda ovo sto su za sada uradili i prikazali. Nego koliko sad ima ljudi tim koji razvija igru?
 
Ja sam na slici prebrojao 4 momka i jednu devojku :D Tako pise i na njihovom sajtu.
 
Evo izašao je Pre-Alpha Gameplay. Fino izgleda. Ono što meni izgleda zanimljivo jeste combat, koji nije generisan.
Znači sam odrađuješ kako i kada ćeš napasti ili blokirati - slično kao u Mount and Blade, s tim da ovdje ima i inercije.

 
 
Odlicno se razvija za sada, enterijer je mnogo lepo odradjen (art stil i grafika).
 
Nadam se da nece biti toliko prazna igra, inace cini mi se da ce biti opasna igra u pitanju.
 
Vrh Dno