Šta je novo?

Striming videa u lokalnoj mreži (plex, transcoding, problemi...)

Haha, pa da, to je i fora što ne prikazuje č i ć. Slova š, ž rade.
 
Ipak zavisi od samog prevoda
 

Prilozi

  • DSC_0126_1.JPG
    DSC_0126_1.JPG
    190.8 KB · Pregleda: 66
Meni konvertovanje u utf8 iz ANSI-a nije pomoglo.
 
Meni konvertovanje u utf8 iz ANSI-a nije pomoglo.
Moguće da ti neko setovanje na hostu gde je plex server kvari priču -možda tamo nemaš podršku ta naša slova...
Mada mi je to jako čudno - ja imam glavni plex server na windows platformi i jedan testni linuxu, i oba uredno prikazuju naša slova - a klijenti su mi svi mogući i iOS, i android, webos, windows...i svi redovno rade i slova su ok...
 
Meni su klijenti dva Andorid Boxa, tj. jedan je TV drugi Mi Box i sa onim sr dodavanjem mi proradilo bilo.
Jedino ako negde na Windowsu treba dodati nešto, pa da server prikazuje. Ja isto imam server na Windowsu.
 

Plex Media server 1.25.2.5319, na Linux-u - rade čć

 
Kod mene na istoj toj verziji u dockeru na OMV ne radi. Jel ti radi out-of-box ili si nesto podesavao?
 
Bukvalno sam sve probao i ne ide. Sada sam jedan titl konvertovao u utf8 na nekom sajtu i i dalje ne prikazuje. Instalirao sam i onaj agent za utf8, ali ne pomaže. Jel ima neka fora da se vidi da li je titl utf8 ili neki šesti?
 
Ne rade ni meni više prevodi, opet po starom. Č, ć ne rade.
 
Koji regional settings imate na mašini na kojoj se nalazi plex server? Kod mene i na win8 i na linuxu stoji serbian (na linuxu je slovenija, što mu dođe isto)...
Utf8 vidiš/setuješ npr kada sa notepadom ideš da snimiš file pa te pita koji encoding da primeni...
 
Konvertovanje u utf8 mi do sada nije pomagalo. Možda sada hoće otkad opet ne radi, ko zna.
 
Godinama koristim Serviio na više LG TV i provjereno radi savršeno. Instalira se Serviio na računalu, označiš folder koji hočeš streamati i na tv-u su odmah pod ulazi (source) pojavi ikona Serviia. Uredno čita i vanjske titlove u srt formatu ( Samsung i Sony to ne rade, isto provjereno), sa čćšž znakovima. Super program. Jednostavan, a sve radi. I da, tv i računalo moraju biti u istoj mreži.
 
Koji regional settings imate na mašini na kojoj se nalazi plex server? Kod mene i na win8 i na linuxu stoji serbian (na linuxu je slovenija, što mu dođe isto)...
Utf8 vidiš/setuješ npr kada sa notepadom ideš da snimiš file pa te pita koji encoding da primeni...
Meni je regional settings bio United States. Stavio sam na Serbia, pa ću probati tako.
 
Kada konvertujete u Utf8, probajte Utf8 sa BOM na početku.
 
Out of the box. Titlovi su UTF8, i nemaju sr u imenu fajla.
Ajde probaj da dodas .sr u subtitle cisto da vidimo da li i onda prikazuje kako treba. Inace to .sr je plex standard i treba da bude (prema ISO 639-1 standardu).
Po meni ovo je bag plexa od verzije 1.24.xxxx gde ne detektuje dobro na koju kondnu stranu trba da idu titlovi.
 
Meni uvek radi kad dodam .sr na kraj, bez toga ne radi nikad
 
Tako je i meni proradilo, ali izgleda posle update-a plex servera prestalo. Promenio sam region na Windows na Serbian i opalio restart. Probam i javljam
 
Istekao edit. Ne pomaže ni menjanje regiona.
 
Takođe sam se mučio, probao sve po sto puta što je navedeno.
Meni radi jedino tako što ih otvorim u Notepad++ i onda Encoding/Characters Set/Central European/Windows-1250 (pojave se tada u titlu čć).
Zatim može i Convert to UTF i .sr. zbog deljenja po familiji.

Win mi je oduvek na Serbian, 1250 kodni raspored.
 
Može li uputstvo šta od podešavanja za Windows treba da se stavi da bi Plex kontao ta naša slova?
Ali svakako je čudno da mi je radilo kada sam dodao sr na kraju titla i onda posle update servera prestalo.
 
Preostaje jedino da na plex forumu dizemo buku i da sto pre isprave
 
Kod mene titlovi rade normalno sa svim čćšđ karakrerima.

  • Windows 10 Pro 20H2
  • Regionalna podešavanja: United States
  • Plex Media Server 1.25.0.5282 (Verovatno nema veze ali imam lifetime PLEX PASS)
  • Za fech titlova sam ranije koristio SubZero plugin, ali kako je počeo da mi brljavi od nedavno prešao na Bazarr i sve radi savršeno. U podešavanjima bazarra podešeno kao na slici.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211227-104844_Chrome.jpg
    Screenshot_20211227-104844_Chrome.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 43
Može li pojašnjenje kako se instalira i podešava na Plexu? Nisam to koristio.
 
Nazad
Vrh Dno