Šta je novo?

Striming videa u lokalnoj mreži (plex, transcoding, problemi...)

Jesi probao onaj Samsung Smart View?
 
Evo, uspeo sam. Sad cu da objasnim kako sam ja uspeo pa mozda ovo jos nekome pomogne.
U Region podesavanjima ima neka opcija Change locale, cini mi se... Tu sam stavio Serbian Latin pa sam onda ponovo sam titl u Notepadu prebacio iz ANSI u UTF-8 i evo ga radi - PLEX cita sve nase karaktere normalno :)

spotpala

Kada pokrenem Samsung Smart View i kada hocu da se nakacim na TV izbacuje mi neku gresku. Ne znam koji mu je... Nece pa nece.
 
Ako ti nije teško, napiši malo detaljnije gde si našao tu opciju za Serbian Latin. Kod mene na serveru ne postoji, nema je takođe ni na plejeru.
 
Ja koristim Win 10. Udjes u Control Panel - Clock and Region - Region - Administrative - Change system locale... - i onda iz padajuce liste Current system locale izaberes Serbian Latin.

Meni je ovo resilo problem.
 
Mislio sam da si plex podešavao, windows bi trebalo da je već tako podešen. Proveriću kasnije kada budem kući.
Jellyfin i vlc mi ok rade ali navikli se omladinci na plex.
Hvala
 
Instalirao sam plex na mi box i pc. Pronalazi box, pise da je povezan ali kad pustim nesto ono samo vrti i vrti. Na tv-u se nista ne desava. Jel treba nesto da podesim or? :(

I evo posle 5min mi izbaci An error occurred trying to play this item.
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam plex na mi box i pc. Pronalazi box, pise da je povezan ali kad pustim nesto ono samo vrti i vrti. Na tv-u se nista ne desava. Jel treba nesto da podesim or? :(

I evo posle 5min mi izbaci An error occurred trying to play this item.
Restartovanje svega je resilo problem. Sljaka extra
 
Mislio sam da si plex podešavao, windows bi trebalo da je već tako podešen. Proveriću kasnije kada budem kući.
Jellyfin i vlc mi ok rade ali navikli se omladinci na plex.
Hvala
Ne, u PLEX-u nisam nista podesavao po ovom pitanju. Samo u Win-u i sada mi titlovi rade kako treba.
Mada, imam jos jedan problem... Da li neko zna kako u PLEX-u da iskljucim one "ugradjene" ili "nalepljene" titlove? Recimo obicno kad hocu da gledam neku seriju istovremeno mi ide ovaj eksterni titl na srpskom i onaj "nalepljeni" titl na engleskom.
 
Probam malo Plex na HTPC-u, čisto iz radoznalosti. Nigde ne uspevam da nađem kako da promenim plejer u kome se pušta video. Jel puštanje u browseru jedina opcija?! Ako jeste, brže će biti obrisan nego instaliran. 🤣
 
Probam malo Plex na HTPC-u, čisto iz radoznalosti. Nigde ne uspevam da nađem kako da promenim plejer u kome se pušta video. Jel puštanje u browseru jedina opcija?! Ako jeste, brže će biti obrisan nego instaliran. 🤣
Imaš i aplikaciju, plejer njihov na njihovom sajtu...
 
Ali da li može da se podesi kada kliknem play da mi film startuje u npr Mpc plejeru ili vlc-u?
 
Uh, baš bezveze. Sviđa mi se eventualno da ga koristim kao browser za video biblioteku, ali da se odreknem kontrole i mogućnosti koje imam sa nekim ozbiljnim plejerom mi je ipak suludo. Lepo izgleda, ali je po meni više kao gimmick nego što ima neku poentu.
 
Zna se kad se koristi Plex : kad se kad se isti sadržaj gleda na više od jednog uređaja (dnevna, spavaća, posao, mobilni, vikend na selu...)

I naravno da koristim Kodi kao Plex klijent ;)
 
Da,s obzirom da ja u dve sobe imam HTPC, ovo bi mi bas bilo step down. Ali lepo izgleda svakako, svidjaju mi se informacije koje nudi o filmovima. Probacu da nadjem nesto slicno.

Ali probao sam malopre Plex plejer preko Xbox-a, pustim film, i koci dosta. 1080p. Mozda je razlog sto idem preko Wifi-a?
 
ali da se odreknem kontrole i mogućnosti koje imam sa nekim ozbiljnim plejerom mi je ipak suludo

Koje su to konkretno "must have" opcije ozbiljnog player-a koje ti fale? MadVR i njegov fenseraj?

Ne znam koliko si informisan da postoje "Kodi DSPlayer" built-ovi (doduše to je bazirano na Kodi v17) za fanove tih splitera i renderera koje koristi između ostalog i MPC HC?

Kod:
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=222576

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=351534
 
Pa npr. Madvr, mnogo veca kontrola titlova preko vsfiltera, i sto mi je bitnije mnogo veca kontrola zvuka, s obzirom da imam malo ozbiljniji audio sistem. Kapiram privlacnosti lepih omota i tome slicno, ali mislim da je sve to ipak za nekog drugog. ;)

Sto se Kodija tice, imam ga na jednom satelitskom risiveru i jednom HTPC-u vec par godina, i mislim da sam ga dva puta ukupno startovao. Preglomazno mi sve to deluje i previse tromo za ono sto mene zanima.
 
Kodi na satelitskom boksu ima sasiju Kodija i 1/3 funkcionalnosti.
 
Plex ima DLNA server, i trebalo bi da može da ga pušta svaki plejer koji je DLNA kompatibilan, recimo VLC.
Međutim, tako gubiš Plex browser, pošto ti je onda browsing ide preko DLNA direktno iz VLC.
 
Aj kad pričamo o strimingu u lokalnoj mreži... Da li bih išta dobio zamenom 100mbps sviča koji trenutno koristim gigabitnim? Na taj svič mi je povezan iptv, konzola i HTPC. Puštam uglavnom 1080p fajlove.
 
Ja bih ga zamenio. Ako nije neki high end switch to je ulaganje od cca 1000 rsd.
 
Ma nije problem da kupim, nije to skupo, nego me zanima ima li poente da menjam postojeći. Vidim svi kada pominju gigabitne mreže prvi i glavni razlog im je kopiranje velikih fajlova unutar mreže. Ja to nikad ne radim.
 
Što se Plex-a tiče, danas sam i dalje testirao i ono što sam zaključio je da je izuzetno bagovit i trom, barem što se tiče Windows aplikacije. Kada pokušam da maksimizujem prozor desi se ono kao na slici. Ništa ne ponaže, uvek tako.
Ono što mi je suludo je da ako mi je net trenutno zauzet nekim npr torrent skidanjem ili tako nečim, ja ne mogu da pristupim lokalnoj biblioteci, što je presmešno. To su fajlovi na lokalnoj mreži, ne treba pristup netu.
Treće, ako idem na resume watching, neće nikako da pokrene film, okreće do besvesti i na kraju izbaci neku grešku. Moram da, startujem od početka film i da premotam.
Vidim da se mnogo ljudi žali online na bagove.
Dok ja startujem Plex, dok se učita, dok učitam film, ja sam preko total commandera startovao film i odgledao 15 minuta 😂
Lepo izgleda ono sa glumcima, radnjom filma, ocenama, ali realno ako sam već skinuo film, sve sam to video pre samog skidanja, ne trebaju mi te informacije više 😁

Eto, my 2c.
 

Prilozi

  • IMG_20211107_232822.jpg
    IMG_20211107_232822.jpg
    210.9 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20211107_155216.jpg
    IMG_20211107_155216.jpg
    227.9 KB · Pregleda: 32
Pa plex za upotrebu na kompu i nema baš smisla. S druge strane, za upotrebu na TV-u je top. Bukvalno ne mogu da zamislim drugačije sad da gledam filmove ili serije na TV-u. Ono što bih najviše voleo je da neko napravi integraciju sa Netflix-om, pa da ne moram da koristim dve odvojene aplikacije na TV-u, nego da mogu da gledam i Netflix serije kroz Plex app. Takođe, ako se koristi na više uređaja različitih, plex je odlična stvar, za svaku platformu postoji aplikacija.

Što se tiče povezivanja i brzine switch-a, tv-ovi uglavnom imaju 100mbps mrežu, tako da ako imaju 5ghz wifi uglavnom je wifi brži.
 
Aj kad pričamo o strimingu u lokalnoj mreži... Da li bih išta dobio zamenom 100mbps sviča koji trenutno koristim gigabitnim? Na taj svič mi je povezan iptv, konzola i HTPC. Puštam uglavnom 1080p fajlove.
Ako se taj switch koristi samo za potrebe tog HTPC onda on nije usko grlo, ali ako je istovremeno jos neki racunar tu sa njim onda moze biti usko grlo.
Ja sam do skoro koristio 100mbit switch (dok nije crkao) ali je sve bilo povezano preko kabla i nikakvih problema nije bilo, problemi nastaju jedino na wifi 2.4ghz

sad kapiram da je to windows masina, plex je vise za smartTV (webos, tizen) i tamo nema neku alternativu.

Kodi je najkomfornije resenje, jedino je malo muka podesiti, ali vredi.

I ne znam zasto windows HTPC?
Ranije sam koristio HTPC i to ni malo nije prakticno, pre svega zbog nezgodnog interfejsa za TV i daljinskog upravljaca (kad hoces da gledas film ne zelis mis i tastaturu)
btw, meni je taj setup podrazumevao da se po butovanju HTPC ulazi u XBMC (sadasnji kodi)

Sve sam to zamenio za klasican android box (ne android TV) tu imas sve mogucnosti desktop racunara sa funkcionalnoscu klasicnog mreznog media playera, moze da pusti bukvalno sve na klik daljinskog upravljaca, plus ne vidi se i ne cuje se, i jeftin je za zamenu.
 
Nazad
Vrh Dno