Šta je novo?

Stremio

I firestick 4k max ima wifi6 ako ti više odgovara.
 
Koji li je protok potreban za gledanje tih boljih snimaka od 80-100GB? Net mi je 600Mbit, ali preko Eon boxa to izgleda nece biti izvodljivo...
Ja gledam velike fajlove preko TV-a (LG OLED) preko pretraživača, a preko EON box ne mogu
 
Sad sam se igrao sa tim vecim izvorima i pusta ako se u Stremiu izabere externi player npr VLC.
Znaci nije do Shielda ili Firesticka nego do Stremio playera, ni do brzine neta.
Jedino sto VLC ne pusta DV samo HDR.
 
Sad sam se igrao sa tim vecim izvorima i pusta ako se u Stremiu izabere externi player npr VLC.
Znaci nije do Shielda ili Firesticka nego do Stremio playera, ni do brzine neta.
Jedino sto VLC ne pusta DV samo HDR.
Misliš do Stremio playera za Android boxove? Pošto taj isti player preko bowsera na LG TV-u radi super. I na PC-ju.
 
Probaj Just player isto pušta sve.
 
Misliš do Stremio playera za Android boxove? Pošto taj isti player preko bowsera na LG TV-u radi super. I na PC-ju.
Radi taj player super i na Shieldu do 90GB, nego smo se pitali da li je do snage Firesticka ili Shielda sto ne pusta ili secka kod ogromnih izvora preko 100GB.
Posto sve to sto nece radi ako se izabere externi player onda nije do uredjaja ili neta.
Stremio web neznam koji player koristi nisam ni probao na TV a na kompu u linuxu nece da pusti preko 90GB mora externi player.
 
Čudno. Ja sam ga pre koristio.
 
Imao sam slične probleme sa najvećim fajlovima, uglavnom biram one oko 75GB i nema problema. Razliku u kvalitetu ne primećujem. Kombinacija Kodi / Shield, gledam na LG G3.
 
Ljudi podrazumevaju da to sto im wifi na testu pokaze odredjenu brzinu moze da se odrzi konstantno dok se strimuje ogroman fajl. Nazalost, u praksi nije tako. Sasvim je upotrebljivo do jedne granice, a ako nemate BAS dobro wifi resenje (ruter i uredjaj koji dobro radi sa njim u vasem okruzenju), jako tesko idu najveci fajlovi. Vazi za sve android box/stick varijante, s tim sto na to jos treba dodati da kod nekih wifi prosto slabije radi od ostalih.
 
Vidis o tome nisam razmisljao slaba mi oprema Ruter ROG Rapture GT-AX6000, Nvidia Shield 2017, 2019 pro, ATV 4K x 3 i 1x Max na optici 1000/500 🤣🤣🤣
 
Vidis o tome nisam razmisljao slaba mi oprema Ruter ROG Rapture GT-AX6000, Nvidia Shield 2017, 2019 pro, ATV 4K x 3 i 1x Max na optici 1000/500 🤣🤣🤣
To nema nikakve veze sa onim što je Ivan rekao i to je tačno. I ja imam na Shieldu wifi skoro max brzinu 800/60 pa i dalje ponekad štuca u odnosu na žicu. O ps5 i online igranju i da ne pričam. Gde god možeš mrežni kabl je uvek bolje imati. A sada znaš i zašto.
 
Nigde nisam napisa da koristim WIFI za streaming samo sam testirao, Shieldovi su mi svi na kablu to je rekao/pitao covek koji je pokrenuo ovu pricu no nebitno.
 
Hvala svima koji su se uključili u raspravu, baš se rasplamsalo 😅

Što reče @PapaBear66 kad se odabere externi player ništa ne štuca, probao dosta linkova i sve radi super.
Jedino što me nervira kod Just Playera je da ne mogu podesiti veličinu/font titla i sl.

Na kraju sam uzeo ipak Firestick 4K Max ovaj novi, na Amazonu bio jeben deal 44 EUR, to mi je ipak prihvatljivije od Shielda koji je 4x skuplji na kraju.
A i vrijeme je da se umirovi stari FS 4K, skoro 5 godina je služio.
 
Da te dugo i dobro sluzi :)
I mene svrbe prsti da ga uzmem ali moram pvo da se otarasim ove gomile sto imam, nakupilo ih se
 
Gde nalazite tako velike fajlove? Od kako sam uzeo RD i podesio Stremio (pre 10ak dana) jedino Openhajmer je bio 4k od 60ak GB. Ovo ostalo što sam gledao, sve 1080p i 720p po par GB. Ili ja možda gledam pogrešne filmove...
 
Tako ni ja nisam vidjao vece od 80GB dok nismo ovde poceli da pricamo pa sam potrazio, ima i te kako.
Imas LOTR 135GB ili tako nesto, rece Antara pa potrazi ako te zanima.
Cenim da koristis ko i svi Torentio plug in, mozda ga nisi dobro podesio vezano za kvalitet streamova koje zelis da imas.
Ja se zadovoljavam sa 50-80GB samo da ima seedove i vozi.
 
Oppenheimer od 85gb nije ni jednom štucnuo na Stremiu - mi box prve generacije.
 
I meni pusta taj bez problema, probaj 92GB ima dva oba nece da mi pusti na default playeru.
Dok Titanik od 92GB pusta bez problema tako da nije samo velicina vec i kako je ripovano i koji su codeci mesani audio i video itd itd.
Probas pa ako radi super ako ne a bas oces taj izvor onda externi player i to je to.
 
Poslednja izmena:
kolko je dobar ovaj stremio, bukvalno sve sto ti treba...inace gledam filmove na lg LG TV preko browsera, radi 4k lagano, samo izgleda da DV sadrzaj ne moze da pusti, nego uvek bude HDR
jel zna neko jel ima neki nacin da pusti DV preko LG browsera?
 
kolko je dobar ovaj stremio, bukvalno sve sto ti treba...inace gledam filmove na lg LG TV preko browsera, radi 4k lagano, samo izgleda da DV sadrzaj ne moze da pusti, nego uvek bude HDR
jel zna neko jel ima neki nacin da pusti DV preko LG browsera?
LG koliko znam ne podržava DV samo HDR formate.
 
pa LG C1 , podrzava preko netflix-a i HBO-a, al ne i kad se strimuje iz browsera izgleda...nesto sam video na internetu, da i preko dlna servira kad se pusta, treba da se konvertuje u mp4 da bi pustao DV
 
Podrzava sad sam testirao LG C1 web browser stremio, zavisi od izvora. Grand Turizmo pusta u DV npr.
Pusta ali je izbirljiv, zavisi od ripa kako je uradjen i naravno ako je DTS samo ce pustiti sliku.
Nisam uspeo na stremio web da nadjem kako se bira drugi tonski zapis jer ih uvek ima vise, tipa DTS I DD 5.1 ili drugi jezik ako ima.
 
Meni se uopće ne želi ulogirati na Stremio na browseru, LG C9. Izbacuje neku grešku.
 
Podrzava sad sam testirao LG C1 web browser stremio, zavisi od izvora. Grand Turizmo pusta u DV npr.
Pusta ali je izbirljiv, zavisi od ripa kako je uradjen i naravno ako je DTS samo ce pustiti sliku.
Nisam uspeo na stremio web da nadjem kako se bira drugi tonski zapis jer ih uvek ima vise, tipa DTS I DD 5.1 ili drugi jezik ako ima.
da, u pravu si, vidim ako izvor ima MX onda pusta u DV.
 
Nazad
Vrh Dno