Šta je novo?

Streaming sa laptopa na Hi FI

exste

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2005
Poruke
1,669
Poena
360
Moja oprema  
Laptop
ASUS Rog Strix G513 QR, Ryzen 5800H, RTX 3070 8GB
Pozdrav, koji uredjaj je meni potreban da strimujem preko wifi (hi res audio) muziku sa laptopa na HiFI (DAC+pojacalo)? Usput bi bilo dobro da ima mirror opciju tako da mogu da koristim laptop na TV-u ali kada bih slusao muziku - preskocio bih TV tj. direktno na taj neki uredjaj pa onda sa njega optickim na DAC koji ide na pojacalo. Razmisljam da je neki smart tv box koji bi valjao da ima mirror opciju sa laptopop ali valjalo bi da ima i pass trough opciju ka DAC-u ako hocu samo muziku (dakle ne na TV pa sa njega na DAC, preskocio bih da TV sa svojim DAC om brlja po zapisu)...ko je razumeo pomoci ce :)
 
Da li DAC ima opciju primanja signala bežično?
Ako ima, ne treba ti nikakav hardver, sve to može laptop i odgovarajući softver za striming.
Ako pak stvarno želiš hardver, od mene preporuka za Eversolo DMP-A6.
 
Pozdrav, hvala za savet. DAC (Rega DAC) nema opciju za primanje siganala bezicno. Eversolo ima DAC i PreAmp built-in tako da mi je to visak mada izgleda da su komponente odlicne i pravo je pitanje da li bi bolje zvucalo da se preskoci Rega DAC ili ne? Ipak nedostaje mu koliko vidim mirror sa laptopa na TV...recimo za browsing ili gledanje filmova...ima dosta opcija za muzicke servise koje ne koristim...imam svoju bilbioteku a muziku skladistim u flac ili wav ...do sada sam koristio usb na kojem je muzika ili filmovi i asus o play digitalni player koji podrzava 24 bit-a i onda pass trough opcija na dac za zvuk i to je to tj. preskocim tv da brlja po signalu...o play je 12 godina star i nema h265 podrsku sto vec predstavlja problem, samo x262 i h264...sada bih jednostavno hteo sa laptopa gde je sve da idem direktno mirror na TV preko tog nekog uredjaja ali da signal ostane clean pre DAC-a, vise od toga mi nije potrebno ali svakako ako nema onda mi je pitanje kako da uradim upgrade, digitalni player, novi tv, novi dac ili neki kombinovani uredjaj....
 
Poslednja izmena:
šta je trenutno uključeno u USB-in na Rega DACu?
 
Ništa :) dva opticka su in na dac-u, jedan od TV-a drugi od O Play.
 
Zar ne možeš jednostavno USB kablom povezati laptop i DAC? :unsure:
 
Zar ne možeš jednostavno USB kablom povezati laptop i DAC? :unsure:
mogu ali bas skidaj laptop sa stand-a u jednoj sobi i nosi u drugu...nije da je tesko traje nekoliko minta da raskacim sve sa njega (gamig periferije, monitor, stampac, dekstop zvucnici...) i prenesem u dnevnu sobu gde mi je hifi setup....ali ko velim novo je doba bežičnih veza baš zato i tražim ovu opciju - sa kablovima mi je resivo svakako. Neki streaming uredjaj svakako - meni streaming treba samo da bih to radio sa laptopa, service ne web-a ne koristim ali nije vazno ako ih ima jer u vežini slučajeva zato su i napravljeni radi spotify-a i sl. servisa... sutina je da bih streamovao sa laptopa iskljucivo i da dobijem kvalitetan zvuk i dalje, pogledam film ili mirorujem laptop na tv-a radi browsinga...hifi streamer only mi ne daje sve to ali zvuk da...kontam da je svakako neki media player...
 
Poslednja izmena:
suštinski pustim iz dnevne sobe streaming sa laptopa, koji je u drugoj sobi, da slusam ili gledam ili browsujem sve iz dnevne sobe sa TV-a...valjda preko tog media streamera...a da to ne zvuci oprano jer hifi ne prasta ako je signal ispran onda je besmisleno...u tom slucaju ostajem na kablovima ili mozda uzmem neki laptop samo kao medija player pored hifi-ja ali stvarno mi to deluje malo bizarno...
 
Poslednja izmena:
To što ti hoćeš sa DAC-om koji imaš ne može, jer DAC nema mogućnost da prima signal bežično.
Kupi neki strimer i završi posao ili seli laptop iz sobe u sobu.
 
Da, u pravu si. Gledao sada neke od njih...koliko vidim ako bih hteo sa USB A ili C na USB B koji je na DAC- u passtrough onda bi to islo iz setovanje media player-a (winamp ili vlc, foobar) za output?
 
Nazad
Vrh Dno