Šta je novo?

Stigao PhenomII u Srbiju!

  • Začetnik teme Začetnik teme neogeo
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

neogeo

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
10.08.2002
Poruke
5,768
Poena
770
Pocetna MPC ze PhenomII 940 BlackEdittion je oko 23.900,00 DIN !!!

Pocetna MPC ze PhenomII 920 je oko 21.100,00 DIN !!!
 
Poslednja izmena:
Ok je cena za 940BE.
Ali se nadam da ce ih uskoro biti povoljnije, recimo oko 220-230€ 🙂
 
nije tako strasno sto se cene tice...ja sam ocekivao da ce biti skuplji jer ipak je ovo Srbija
 
Ok je cena za 940BE.
Ali se nadam da ce ih uskoro biti povoljnije, recimo oko 220-230€ 🙂

Mislim da će to ubrzo i slediti - samo da se omasove na tržištu. Koliko vidim i intel spušta cene. Pa kud ćemo lepšu situaciju.🙂
 
Cen je fes zaista!
 
jesu li vec rasprodati? 🙂
 
Ma nisu ni stigli na rafove treba jos 10 tura pre-orderovano pa su odmah do kupaca😀
 
Pa cekajte ljudi sta je tu fer cena?Koliko sam ja shvatio to su trebali da budu procesori kojima treba da se menja prva tura x2 procesora sto i ja cekam...ne pada mi na pamet da dajem 230Eu,ocekivao sam da ce do leta biti 100-120EU ali to nema sanse da se desi ako im je ovo udarna cena...pa ondasnje cudo od fenoma 1 je po izlasku bilo 150Eu zar ne bi i phenom 2 trebao tako?
 
Pa cekajte ljudi sta je tu fer cena?Koliko sam ja shvatio to su trebali da budu procesori kojima treba da se menja prva tura x2 procesora sto i ja cekam...ne pada mi na pamet da dajem 230Eu,ocekivao sam da ce do leta biti 100-120EU ali to nema sanse da se desi ako im je ovo udarna cena...pa ondasnje cudo od fenoma 1 je po izlasku bilo 150Eu zar ne bi i phenom 2 trebao tako?

kako si samo omashio poentu, zlo i naopako.

nije ovo nikakva zamena za "prvu turu x2" procesora, shta god si pod time mislio - ovo je top end procesor jedne od dve svetske CPU firme. ovo je procesor koji se kolje sa Intelovim quad procesorima, i to realno kolje, gde ti intelovi modeli imaju od iste, pa do skoro duple cene u odnosu na PII.

AMD planira da izbaci josh Quad varijanti, i Phenom, i Athlon quad procesore, a ovi koji su trenutno izbacheni su jedni od jachih. ne znam shta bi ti, da ti ga daju u "dzoru" za potrosheni X2, i da im odnesesh jedan lis' ruzmarina, i 2 karamele ?
 
Skup si reklo bi se 😀

MP za 940 je 22500 😉

A za 920 je 19000 😉

:wave:

Da li je pojavljivanje Phenoma II uticalo na pad cene Phenoma I ili je i dalje "uticaj svetske krize i ojačavanje dolara"(kod nas)u pitanju😉Cena koju si ti dao je sasvim ok za novi highend CPU sam očekivao daleko veću cenu ali fora je što sam u 99% slučajeva kada neko kao ti i zorz navede neku cenu u temama dolazio do saznanja da nisu tačne!Doduše sve zavisi ko je koja "ruka"jelte:d
 
Da li je pojavljivanje Phenoma II uticalo na pad cene Phenoma I ili je i dalje "uticaj svetske krize i ojačavanje dolara"(kod nas)u pitanju😉Cena koju si ti dao je sasvim ok za novi highend CPU sam očekivao daleko veću cenu ali fora je što sam u 99% slučajeva kada neko kao ti i zorz navede neku cenu u temama dolazio do saznanja da nisu tačne!Doduše sve zavisi ko je koja "ruka"jelte:d

Ako je 13500 za 9950BE spushtena cena onda jesu pale cene :d

Kolko ja vidim, a cini mi se da vidim dobro, za sad niko nije spustio cenu ni dinara, ni jedan ni drugi tabor. Ja cekam Q9550S ili obican Q9550 poshto ce im pasti cena 😉

:wave:
 
mislim da je bolje q9650, njemu ce najvise pasti cena 🙂
 
Ako je 13500 za 9950BE spushtena cena onda jesu pale cene :d

Kolko ja vidim, a cini mi se da vidim dobro, za sad niko nije spustio cenu ni dinara, ni jedan ni drugi tabor. Ja cekam Q9550S ili obican Q9550 poshto ce im pasti cena 😉

:wave:
Pa ja i kazem da nije spustena ako je suditi po IT svetu mada cene tamo uzimam sa rezervom🙂Nisam stavio navodnike na pad😀
 
Poslednja izmena:
ilidan, integra, rossi, i yoti - zaboga, ajd shto vam sigovi shljashte u drugim bojama, nego shto bombardujete sa smajlijima, chitajuci vash postove jedan za drugim, osetih polako epilepsiju kako navire ...
 
Igorice pa sta je forum bez smajlija 🙂
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa cekajte ljudi sta je tu fer cena?Koliko sam ja shvatio to su trebali da budu procesori kojima treba da se menja prva tura x2 procesora sto i ja cekam...ne pada mi na pamet da dajem 230Eu,ocekivao sam da ce do leta biti 100-120EU ali to nema sanse da se desi ako im je ovo udarna cena...pa ondasnje cudo od fenoma 1 je po izlasku bilo 150Eu zar ne bi i phenom 2 trebao tako?
Cena se formira prema performansama. X4 940 je procesor visoke klase, recimo kao Intel Q9550. Za 100-120 € mozes da kupis recimo B3 Phenom 9550 na 2.2 Ghz ili X3 8750BE na 2.4, ili neki Wolfdale Intel dual core na 3 Ghz, npr E8400, za manje para mozes da kupis i Core 2 Duo e5200 ili Athlon X2 7750 Black Edition na 2.7 Ghz.
 
Poslednja izmena:
ilidan, integra, rossi, i yoti - zaboga, ajd shto vam sigovi shljashte u drugim bojama, nego shto bombardujete sa smajlijima, chitajuci vash postove jedan za drugim, osetih polako epilepsiju kako navire ...
Sensei čemu nervoza ?Da ovde nema smajlija u opciji ja ih ne bih ni koristio nismo u manastiru ***😉Fedja da li mi možeš reći koje su temperature sa box kulerom na default vrednostima kod 920BE?-smajli-
 
Sensei čemu nervoza ?Da ovde nema smajlija u opciji ja ih ne bih ni koristio nismo u manastiru ***😉Fedja da li mi možeš reći koje su temperature sa box kulerom na default vrednostima kod 920BE?-smajli-

nije nervoza, nego sam mislio da je totalno neprikladno da nakon svoje rechenice i ja stavim smajli 🙂
 
Ljudi shta se deshava sa cenama, nije ni 15dana na trzishtu, cena mu je pala vishe od 3000 din :zgran: ...
Danas listam cenovnik i ne verujem, mislio da je greshka, 940-ica je oko 19000 :zgran: , izgleda da cu i ja zaplivati AMD vodama koliko vidim :S:

:wave:
 
za koliko prodajes taj q6600?
 
polako ilidan, treba chovek da izvrshi celu transakciju - plocha, CPU, da shvati da je pogreshio kupovinom Nvidie, i tako .. 😛
 
Ljudi shta se deshava sa cenama, nije ni 15dana na trzishtu, cena mu je pala vishe od 3000 din :zgran: ...
Danas listam cenovnik i ne verujem, mislio da je greshka, 940-ica je oko 19000 :zgran: , izgleda da cu i ja zaplivati AMD vodama koliko vidim :S:

:wave:

Hehe, to je lepo cuti! Ovo do sada ovako brzo pojeftinjenje mislim da nismo videli ni za jednu komponentu?

polako ilidan, treba chovek da izvrshi celu transakciju - plocha, CPU, da shvati da je pogreshio kupovinom Nvidie, i tako .. 😛

😛 lol
 
Poslednja izmena:
za koliko prodajes taj q6600?

Pusti PM pa se mozda i dogovorimo shtogod 🙂

polako ilidan, treba chovek da izvrshi celu transakciju - plocha, CPU, da shvati da je pogreshio kupovinom Nvidie, i tako .. 😛

nVidia is the law 😀

Ati nikad vishe, posle 4850 😛

ON

Stvarno sam prijatno iznenadjen, to ce mozda da znaci i da ce moj voljeni q9550 da padne malo pa ipak ostanem veran Intelu 🙂

:wave:
 
Nazad
Vrh Dno