Šta je novo?

Steam uveo mogućnost prodaje modova preko Steam Workshop-a

Valve je sve ovo odradio amaterski. Mislim nisam iznenadjen uopce.
Apsolutna vecina tih modova je amaterski odradjena, i to je problem. Neki modovi su jednostavno premali za nekakvu naplatu. Ima tu kradje i sl.
Znaci nije to jednostavno za implementirati. Moraju postojati nekakva pravila.

Ali ove price kako ce ljudi rado platiti za dobar mod su totalne gluposti. Za svaki download mog moda da sam dobio 1 euro, danas bi bio multi-milioner. A 1 euro je nista. Znaci mislim na donacije.
To lovu bih automatski ulozio u nekakav game projekt, i naravno radio s tim timom kao developer.
Isto tako ce proci Enderal, a ne bi trebao jer tim koji ga pravi planira raditi komercijalne igre i treba im lova naravno.

A uraditi danas kvalitetan mod je velik posao.
 
Strah od krađe je neutemeljen, bilo je takvih primera kada je valve počeo da ubacuje community skinove u dota 2, bilo je pojedinaca koji su pokušali da proguraju tuđe dizajnove kao svoje, ali na kraju bi svi prevaranti bili otkriveni i kažnjeni, jedan od njih je ostao bez ~$100k kada je otkriven. I ovde bi se to već nekako regulisalo.

Što se tiče modova koji ne zaslužuju naplatu, tu bi već konzumenti glasali svojim novčanikom.
 
Slažem se sa @starac da treba da postoji provera kvaliteta, potvrda autentičnosti i odobrenje da mod vredi da se nađe na sistemu i onda taj mod može u prodaju.
Ovo što su uradili je bilo s neba pa u rebra i tako se i završilo.

Kad neko napravi dobar mod za koji treba brdo radnih sati nema razloga da mu se uzme za zlo ako hoće da ga naplati.
 
Što se tiče modova koji ne zaslužuju naplatu, tu bi već konzumenti glasali svojim novčanikom.
Tržište bi se samo postaralo za to. Modovi koji su privlačni velikom broju igrača, da ne kažem modovi koji "vrede", bi se dobro i prodavali.
 
Strah od krađe je neutemeljen, bilo je takvih primera kada je valve počeo da ubacuje community skinove u dota 2, bilo je pojedinaca koji su pokušali da proguraju tuđe dizajnove kao svoje, ali na kraju bi svi prevaranti bili otkriveni i kažnjeni, jedan od njih je ostao bez ~$100k kada je otkriven. I ovde bi se to već nekako regulisalo.

Što se tiče modova koji ne zaslužuju naplatu, tu bi već konzumenti glasali svojim novčanikom.

Kakvi konzumenti i glasanje!? Tu treba stroga kontrola.

Konzumenti i glasanje novcanikom su stvorili abominaciju pod imenom Pink. I video igre polako padaju na taj nivo.
 
Moze objasnjenje zasto je problem sto postoji i uspesno je nesto sto je lose i/ili sto ti se ne svidja, a moze vrlo lako da se izbegne?
 
^^ Zato sto svi ostali vide da je u takvim stvarima najveci novac i onda svi pokusavaju da postanu takvi. Kad vremenom vecina postnane takva jedino sto ti ostaje je da odustanes poptuno (recimo od televizije) ili da se stopis sa ostalima i pocnes da gledas parove.. :d Naravno bogate vlasnike ne zanima misljenje malog broja "pametnih ljudi" vec ogroman broj ovih drugih koji mu nabijaju rejting i pune dzepove. Pogledaj slucaj mobilne igre Kim Kardashian koje je zaradila preko 200 min dolara. : / Malo sam preterao, daleko je stanje igara od stanja televizije u Srbiji, ali eto, poenta i dalje stoji.
 
Pa da, ali nije da nema kvalitetnih stvari, ima ih dovoljno. Niko te ne tera da gledas Pink, to je poenta, i ima sta drugo da se gleda. Postoji recimo HBO, a i broj kvalitetnih serija nikad nije bio veci (sigurno ih ima i na nasim kanalima).
Isto vazi i za te mobilne igre (koje su sve uzas, imho) - da, napunili su se para, ali postoji i Pillars of Eternity, ili GTA 5. Zasto bi meni smetalo sto je igra Kim Kardashian zaradila 200m? Nek se zabavljaju sa time ljudi koji to vole, postoje i prednosti toga kad si deo manjeg trzista.
I svi ostali koji vide da su tu pare i pokusavaju da to kopiraju (glupe mobilne igre, reality programi, tupave serije...) - cisto sumnjam da su to ljudi koji bi mogli da naprave nesto kvalitetno, kad bi pokusali. Tako da ni tu nije mnogo izgubljeno.

Slicno mi je razmisljanje i za modove - sigurno cu da se opecem nekoliko puta, ali nista strasno. Ima i losih igara, pa jedina kupovina koje se secam i za kojom zalim je Skyrim. Ko nije u stanju da filtrira kvalitetan sadrzaj za sebe, nije ga ni zasluzio. Za modere to moze da bude problem, sigurno moze da se desi da neko ko je odradio dobar posao ne uspe da proda to sto je napravio, ali to vazi za svaki drugi posao. Stroga kontrola sadrzaja (ili cenzura) sigurno ne bi radila savrseno. I dalje bi prosao neko ko ne treba, ili obrnuto, i onda opet imamo isti problem. Samo sto bi krajnjem korisniku ponekad bilo teze da dodje do necega sto zeli.
 
Pa da, ali nije da nema kvalitetnih stvari, ima ih dovoljno. Niko te ne tera da gledas Pink, to je poenta, i ima sta drugo da se gleda. Postoji recimo HBO, a i broj kvalitetnih serija nikad nije bio veci (sigurno ih ima i na nasim kanalima).
Isto vazi i za te mobilne igre (koje su sve uzas, imho) - da, napunili su se para, ali postoji i Pillars of Eternity, ili GTA 5. Zasto bi meni smetalo sto je igra Kim Kardashian zaradila 200m? Nek se zabavljaju sa time ljudi koji to vole, postoje i prednosti toga kad si deo manjeg trzista.
I svi ostali koji vide da su tu pare i pokusavaju da to kopiraju (glupe mobilne igre, reality programi, tupave serije...) - cisto sumnjam da su to ljudi koji bi mogli da naprave nesto kvalitetno, kad bi pokusali. Tako da ni tu nije mnogo izgubljeno.

Slicno mi je razmisljanje i za modove - sigurno cu da se opecem nekoliko puta, ali nista strasno. Ima i losih igara, pa jedina kupovina koje se secam i za kojom zalim je Skyrim. Ko nije u stanju da filtrira kvalitetan sadrzaj za sebe, nije ga ni zasluzio. Za modere to moze da bude problem, sigurno moze da se desi da neko ko je odradio dobar posao ne uspe da proda to sto je napravio, ali to vazi za svaki drugi posao. Stroga kontrola sadrzaja (ili cenzura) sigurno ne bi radila savrseno. I dalje bi prosao neko ko ne treba, ili obrnuto, i onda opet imamo isti problem. Samo sto bi krajnjem korisniku ponekad bilo teze da dodje do necega sto zeli.

Bez kontrole nema kvaliteta! To je ****na cinjenica.
Ovaj forum nemoj kontrolirati i ubrzo ce se pretvoriti u ratnu zonu.
Isto je s igrama, modovima, itd. Za mene Skyrim, Diablo 3, novi Thief, FC 2/3/4, DA:I i ovaj prije njega, itd, su smece. A sve su dio serijala koje sam gotivio. Jednostavno nema kontrole, standarda, i svemu polako pada kvalitet.

SRO sam povukao sa Nexusa bas zbog ljudi koji ne cijene kvalitet. Dali su sebi za pravo da bez mog odobrenja miksaju moj mod sa nekakvim smecem. Jedan od tih bisera (TPC autor) je koristio moje normal mape da bi poboljsao kvalitet diffuse mapa iz drugog moda, jer autor tog moda ih nije uradio kako treba!?
Drugi biser je takodjer bez mog odobrenja miksao moj mod sa anime glupostima!?
Ovakvim biserima bih ja zabranio modovanje, ako se to uopste moze nazvati modovanjem.
 
Bez kontrole nema kvaliteta! To je ****na cinjenica.
Naravno da nije... I kvalitet je vrlo subjektivan, posebno za nesto sto zahteva kreativnost. Mnogo je lakse je proceniti da li neko troluje na forumu, nego da li igra zasluzuje da postoji. I lakse je postovati na forumu, nego napraviti igru...

Ako se zaradjuje od necega sto je neko drugi napravio (tj krade se), onda naravno da to treba da se sankcionise. Ali Diablo 3 i ostale igre su los primer, sta bi ti predlozio, da se zabrane te igre "jer su smece"? :D

Kontrola je (po mom misljenju) nuzno zlo, i volim da bude minimalna. Ponekad naravno da to nije moguce (ponekad i nije dobra ideja), ali za industriju zabave jeste i cini mi se da je bolje tako. Najgore sto moze da se desi je da mi bude dosadno par sati. S druge strane, kad kontrola zakaze, ja sam uskracen za nesto sto bi mi se mozda svidelo.
 
Poslednja izmena:
Naravno da nije... I kvalitet je vrlo subjektivan, posebno za nesto sto zahteva kreativnost. Mnogo je lakse je proceniti da li neko troluje na forumu, nego da li igra zasluzuje da postoji. I lakse je postovati na forumu, nego napraviti igru...

Ako se zaradjuje od necega sto je neko drugi napravio (tj krade se), onda naravno da to treba da se sankcionise. Ali Diablo 3 i ostale igre su los primer, sta bi ti predlozio, da se zabrane te igre "jer su smece"? :D

Kontrola je (po mom misljenju) nuzno zlo, i volim da bude minimalna. Ponekad naravno da to nije moguce (ponekad i nije dobra ideja), ali za industriju zabave jeste i cini mi se da je bolje tako. Najgore sto moze da se desi je da mi bude dosadno par sati. S druge strane, kad kontrola zakaze, ja sam uskracen za nesto sto bi mi se mozda svidelo.

Za mene je Diablo 3 apsolutno smece, i ne zasluzuje uopce da nosi naziv Diablo. Ta igra nema skoro nikakve veze sa prijasnjim.
I da, ja bih Diablo 3 i ostale igre sto sam naveo potpuno zabranio. Imamo mi igara koje su neke bitne elemente digle na visi nivo, i od tog nivoa se treba ici.
Danas to radi CDPR i niko vise. Oni su totalna antiteza.

A to da je kvalitet nesto subjektivno je prica za djecu.
Kontrola uopce ne mora ubijati kreativnost, vec je drzati u nekakvim granicama gdje kvalitet postoji. Ja na to gledam kao na sistem sa naravno pravilima.
 
Starce, nije da ti klizam, ali zaista si u pravu. Samo pazi, sada ce da navale novopecene fandevojcice da brane D3. :D
 
Za mene je Diablo 3 apsolutno smece, i ne zasluzuje uopce da nosi naziv Diablo. Ta igra nema skoro nikakve veze sa prijasnjim.
I da, ja bih Diablo 3 i ostale igre sto sam naveo potpuno zabranio. Imamo mi igara koje su neke bitne elemente digle na visi nivo, i od tog nivoa se treba ici.
Danas to radi CDPR i niko vise. Oni su totalna antiteza.

A to da je kvalitet nesto subjektivno je prica za djecu.
Kontrola uopce ne mora ubijati kreativnost, vec je drzati u nekakvim granicama gdje kvalitet postoji. Ja na to gledam kao na sistem sa naravno pravilima.
Vidiš, problem ljudi poput tebe je što uopšte ne mogu da tolerišu samo postojanje onoga u čemu oni sami ne mogu da nađu uživanje, bile to igre, knjige, muzika, TV serije... Zrela osoba je sposobna da shvati da različiti ljudi imaju različite ukuse. Ne sviđa ti se Diablo 3 i to je potpuno uredu, ali treba da shvatiš da je drugima to možda jedna sjajna igra. štaviše, ogromnom broju ljudi, ako pogledamo ocene i prodaju (još pre nego što je portovana na konzole prodata je u brojkama o kome mnoge multiplatform AAA igre mogu samo da sanjaju). Ogromna većina gamera Diablo 3 smatra jednim vrsnim naslovom.
 
Starce, nije da ti klizam, ali zaista si u pravu. Samo pazi, sada ce da navale novopecene fandevojcice da brane D3. :D

Nemaju oni sta tu braniti. Nije njihova igra, nisu je pravili.

Vidiš, problem ljudi poput tebe je što uopšte ne mogu da tolerišu samo postojanje onoga u čemu oni sami ne mogu da nađu uživanje, bile to igre, knjige, muzika, TV serije... Zrela osoba je sposobna da shvati da različiti ljudi imaju različite ukuse. Ne sviđa ti se Diablo 3 i to je potpuno uredu, ali treba da shvatiš da je drugima to možda jedna sjajna igra. štaviše, ogromnom broju ljudi, ako pogledamo ocene i prodaju (još pre nego što je portovana na konzole prodata je u brojkama o kome mnoge multiplatform AAA igre mogu samo da sanjaju). Ogromna većina gamera Diablo 3 smatra jednim vrsnim naslovom.

Ko god poznaje Blizzard zna da ce se njihova igra odlicno prodati, bez obzira sta je. Oni da se poseru u kutiju i napisu Blizzard, ljudi bi to kupili. Hype!
Sto nas dovodi do zakljucka da ovakav Diablo 3 uopste nije bio potreban.

Sto se tice ocjena, ovo je jedna od najgore ocjenjenih igara ikada. Mslim na Metacritic i naravno user ocjene.

A sto se tice moje ili bilo cije zrelosti, o tome necemo jer forumi nisu mjesto za takve rasprave. Covjeka moras upoznati malo bolje, a na forumu se to ne moze.

Ali ako bas hoces da "vidis" kako ja razmisljam, evo ti video. Ja i George se slazemo pa maltene u svemu. Ovo je dobro za budjenje!

[YOUTUBE]qZYY0U3pALk[/YOUTUBE]
 
Nemaju oni sta tu braniti. Nije njihova igra, nisu je pravili.

Pretera ga, znači, ako nisme nešto napravili ne trba da diskutujemo, čemu onda ovaj forum?
Ne brane ljudi igru,film,knjigu itd, nego svoje mišljenje, svoj stav i opredeljenje, svoje ukuse....


Kontrola je mač sa dve oštrice, kao što je i ovo što su uradili sa prodajom modova, slično i kao što je "Auction House" u Diablu 3.
Sve na navedeno može da doprinese boljem kvalitetu, ali isto tako može da ga sroza.

Steam je ogroman kao platforma, i svaki njihov potez može da ima ogroman uticaj na igračku industriju.
Ovo što su sad uradili će sigurno da istavi neke promene, samo vreme će pokazati da li su te promene pozitivne ili ne.
Dostupnost Engine-a kojima je moguće daleko lakše napraviti igru nego ranije, učinio je da imamo veliki broj indie timova, koji štancuju igre ko blesavi.
Jednom prilikom sam pisao, da to može da nam se odbije o glavu, jer će u jednom trenutku na dnevnom nivou izlaziti toliko broj igara, da nećemo moći da nadjemo šta valja, prosto će se kvalitet izgubiti u kvanitetu.
Ovaj primer možete već da vidite na Google Play i IOS marketu, a može da se oseti i na samom Steam-u, samo pogledajte Bundle igre, gde se prodaju naslovi stari svega mesec dana, jednostavno niko nije čuo da postoje.

Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali treba biti i objektivan kad nešto ocenjuješ/komentarišeš
 
Ma...
Placeni modovi su osudjeni na propast, i ne znam koliko to nekom glava treba da bude nabijena u guzicu (svoju ili tudju) pa da to ne vidi.
Internet znaci slobodna razmena znanja i informacija i tu niko pa bio cak i Valve ne moze nista.
Zamislite samo kad bi svaka susa koja je napravila neko mod ili software i podelila ga sa pucanstvom sad krenula da ga naplacuje:
Mozilla svoj Firefox, Google svoj Chrome ili cak sami pirati, ciji je rad kudikamo kompleksniji od prostog saranja po nekom editoru.
Koliko bi trebalo da onda naplati onaj 20-ogodisnjak sto je napravio 2000+ modova za Skyrim?
Decku je bio san da radi u Bethesdi, ali ga nije zaposlila Bethesda vec neko drugi.
Sta bi bese bilo od svega toga daje on samo pokusao da to naplati?
Decko je to radio iz ciste ljubavi prema igri i nije trzio nista zauzvrat ali je opet bio nagradjen a mnogi bi trebalo da se ugledaju na njega jer je modding scea tako dje mesto gde neko moze da izreklamira sebe i svoj rad.
Ovo je takodje opasno jer game developeri mogu lepo da izbace neke features-e iz igre, samo da bi ih posle prodali preko satro-modova, sto je naravno jasno svakom ko zna sam da se obuce i obuje.
Netacno je da gejmeri ne placaju za free content, najbolji primer za to je Jim Sterling koji dobija $10k mesecno ne bi li radio svoj novinarski posao onako kako treba i kako on misli da treba.
Ovak lik koji recimo igra samo Warcraft 3 i koji ni po kom osnovu nije popularan (3-4k pregleda u proseku po videu) ali biva placen da nastavi da pravi svoj sadrzaj
Ovaj moder za City Skylines prima isto pare preko Patreona
Ljudi su voljni plate i pomognu nekoga ali prvo treba da vide ko je taj, sta je uradio i sta namerava da radi.
 
Internet mozda znaci slobodnu razmenu informacija i znanja, ali ni u kom slucaju besplatnu, cak i ako krajnji korisnik nije onaj koji placa sadrzaj.
Uz duzno postovanje, ali ne znas o cemu pricas kad kazes "saranje po nekom editoru". Naravno da ima i toga, ali bilo koji ozbiljniji mod (bilo graficki ili neki overhaul) zahteva mnogo vise od "saranja po editoru".

Apsolutno se slazem sa tim da bi svaka susa pokusala da naplati kojekakve gluposti, zato ovaj model nije ni mogao da opstane. Ali s druge strane, ako se ne krsi IP, kako mozes nekom da zabranis da nesto sto je uradio naplati.
Ponavljam se opet, ali verujem da bi svaki moder imao pravo da, ako tako zeli, naplati svoj rad. Ali za to je potrebno mnogo vise od ovoga sto je Valve pokusao da progura (sto vec i radi sa kojekakvim Early Access i Greenlight programima). Potrebna je mnogo ozbiljnija moderacija i kontrola, jer kad lova udje u pricu, to prestaje da bude necija pasija i postaje posao, neko placa za uslugu i morao bi da bude adekvatno kompenzovan ako ne dobije uslugu koju je platio (u nekim ne-banana zemljama :)).

Primeri koje si naveo, to nije primenljivo ovde, jednostavno krajnji korisnik ne placa za sadrzaj i ne moze da se buni za njegov kvalitet. Patreon je, koilko zanm, sistem dobrovoljnih priloga, ispravi me ako gresim.

Ljudi jesu voljni da plate, tacno je da prvo treba da vide, ali to nije u kontradikciji sa placenim modovima. To samo zahteva daleko ozbiljniji pristup od ovoga sto je Valve pokusao da progura (i to bez prethodne najave, samo eto, izvolite).

I ja sam uzivao u dzabe contentu godinama (bez Oscuro's Oblivion Overhaul nisam mogao da zamislim da igram Oblivion), ali taj mod, na primer, vredi bar kao pola vanilla igre, toliko je dobar. Kako neko moze coveka da krivi ukoliko bi pozeleo da naplati svoj rad.
 
Poslednja izmena:
Pretera ga, znači, ako nisme nešto napravili ne trba da diskutujemo, čemu onda ovaj forum?

Ne, treba da se diskutuje. To i ja radim. Ali ne treba da se svadja oko toga, proziva, vrijedja.

Ali ako ti neko kaze da tvoj rad ne valja, a ustvari je veoma kvalitetan i priznat, imas mu pravo reci da nema pojma sta prica. Jos ako se tu radi o osobi koja nema apsolutno nikakve veze sa tim sto ti radis, nije mu to profesija ili hobi.
Ovo potpuno podrzavam.

Meni ili tebi niko ne moze zabraniti da odes u neku temu i kazes da je ta igra bez veze ili super. Ali sta se tu ima braniti?

Napravi nesto, pa brani svoje.
 
...Zamislite samo kad bi svaka susa koja je napravila neko mod ili software i podelila ga sa pucanstvom sad krenula da ga naplacuje...

a zašto je šuša?
zato što je napravila mod ili software, ili zato što se drznula da proba da ga naplati?
šta je to što je čini šušom?

zanima me, onako filozofski.
o : )
 
Internet mozda znaci slobodnu razmenu informacija i znanja, ali ni u kom slucaju besplatnu, cak i ako krajnji korisnik nije onaj koji placa sadrzaj.

Internet je uglavnom to i cak postoji citava ekonomija bazirana na free sadrzaju...
Uz duzno postovanje, ali ne znas o cemu pricas kad kazes "saranje po nekom editoru". Naravno da ima i toga, ali bilo koji ozbiljniji mod (bilo graficki ili neki overhaul) zahteva mnogo vise od "saranja po editoru".
Savet: Kad hoces da opovrgnes neciji stav, ne treba da prvo kazes nesto nije pa da onda kazes nesto jeste jer samim tim tvoja izjava postaje besmislena.
To je logika, to se u matematici zove tautologija i ne moze nigde i nikako tacno i netacno da daju tacno!
Preklinjem te da naucis da mislis pa onda ucestvuj u diskusijama, ne samo samnom vec i sa ostatkom sveta.

Modovi koji su bili postavljeni na Steamu su bukvalno bili saranje po editoru ili kradja. Cim je izaslo ovo ****** sa modovima, medju prvima sam rekao to jeste lose ali da nije strasno i da nece dugo trajati.
Eto koliko ja ne znam o cemu pricam.

Apsolutno se slazem sa tim da bi svaka susa pokusala da naplati kojekakve gluposti, zato ovaj model nije ni mogao da opstane. Ali s druge strane, ako se ne krsi IP, kako mozes nekom da zabranis da nesto sto je uradio naplati.
Ne radi se o zabrani vec o omogucavanju. Ali kazem diskusija o ovome bas i nema vise smisla jer nema misla vise proricati proslost...

Primeri koje si naveo, to nije primenljivo ovde, jednostavno krajnji korisnik ne placa za sadrzaj i ne moze da se buni za njegov kvalitet.

Fenomen, ali fenomen...
Ja tebi prikazem direktne primere gde to funkcionise i ti meni kazes da to ne postoji...
Fenomen...

Patreon je, koilko zanm, sistem dobrovoljnih priloga, ispravi me ako gresim.
Neces verovati ali sve je na dobrovoljnoj bazi, modovi su na dobrovoljnoj bazi, placanje je na dobrovoljnoj bazi, to sto smo ja i ti danas ovde je zasnovano na tome sto su neki tamo nekad bili na dobrovljenoj bazi.
Dobra volja je cudo!

a zašto je šuša?
zato što je napravila mod ili software, ili zato što se drznula da proba da ga naplati?
šta je to što je čini šušom?

zanima me, onako filozofski.
o : )

Znas ti, znas ;)
 
Poslednja izmena:
iskreno, što se mene tiče, citirana rečenica je primer palanačkog p*ose*avanja, ali sam hteo da verujem da imaš neko objašnjenje za to što pričaš. sad vidim da sam bio, što bi krvati rekli, u krivu.
 
@Miskonijus

ekonomija bazirana na free sadrzaju

Zar ti se ne cini da je ovo klasican "contradiction in terms"?

O tautologiji i matematickoj logici verujem da znam vise od tebe, ali u stvarnom svetu nije sve T i ne-T.

Samnom se u stvari pise "sa mnom".

Cim je izaslo ovo ****** sa modovima, medju prvima sam rekao to jeste lose ali da nije strasno i da nece dugo trajati.

Bilo je jako ocigledno da je pokusanom kontekstu to bila neminovnost.

Dobra volja jeste cudo, ali kao neko ko radi i zivi od "matematike", "algoritama" i "programiranja", mogu da ti kazem da se dobra volja ne jede i da ako neko pozeli da svoj rad naplati niko nije pozvan niti moze da mu to zabrani. Najvise sto ti kao pojedinac mozes da uradis je da ne kupis to sto se nudi.

Nema potreba da vatriras previse, nije ovo borba na zivot i smrt.
 
@Miskonijus



Zar ti se ne cini da je ovo klasican "contradiction in terms"?

O tautologiji i matematickoj logici verujem da znam vise od tebe, ali u stvarnom svetu nije sve T i ne-T.

Samnom se u stvari pise "sa mnom".


Kazem, fenomen...
Ti ne razumes svet oko sebe, cim po tebi nesto nema smisla to ne postoji...
Svet ide dalje, bez obzira na to koliko si ti sposoban da primecujes i apstraktno razmisljas.
Typo greske praim redovno i slobodno me ispravljaj, ja kad nesto pogresim ja prihvatim kritiku.

Nema potreba da vatriras previse, nije ovo borba na zivot i smrt.

Ja na tebe vec bio i zaboravio a i kao sto rekoh nema smisla proricati proslost.
 
Kazem, fenomen...
Ti ne razumes svet oko sebe, cim po tebi nesto nema smisla to ne postoji...

Haha...ha. :)

Typo greske praim redovno i slobodno me ispravljaj

Hocu, hvala.

ja kad nesto pogresim ja prihvatim kritiku

Reci, samo reci. Dokazi ;).


Ja na tebe vec bio i zaboravio a i kao sto rekoh nema smisla proricati proslost.

Vidim.

E da, jos samo nesto:

To je logika, to se u matematici zove tautologija i ne moze nigde i nikako tacno i netacno da daju tacno!

xor, or
 
Poslednja izmena:
Nije valjda da cu sad morati i modove da skidam preko torrenta :d
 
Nazad
Vrh Dno