Šta je novo?

STCable Fiber Optička mreža (Sat-Trakt)

Dejan1972

Slavan
Učlanjen(a)
25.03.2005
Poruke
407
Poena
320
Evo kako izgleda instalacija optičkog interneta provajdera Sat-Trakt u Vojvodini.
Komentarišite, kritikujte, hvalite,pitajte šta vas zanima.. Vaše mišljenje i iskustva su svakako dobrodošla..

Slika 1: (Spliter za 3 TV-a ostaje od stare mreže i tu se ništa ne menja)


Slika 2: Dole u sobi gde će biti modem/ruter instalira se FTTH Optical Receiver


Slika 3-4: Modem Ruter koji se trenutno dobija je ELTEX NTU-RG-5421G-Wac :rev.B (2.4 GHz 300 mbit+5Ghz 866 mbit MU-MIMO)



Slika 5-6-7: Zavisno od izabranog paketa dobija se i mali smart-iptv android box (Android 9 Pie) STTV (Echolite) koji na sebi ima 1x USB 3.0, 1x USB 2.0, TF Card i izlaz za slušalice 3.5" i naravno daljinski upravljač.




Slika 8-9-10-11-12-13-14-15-16: Nekoliko skrinšotova kako izgleda meni,podešavanja,lista kanala i sl.










Kao rezultat Trio GIGA paketa 1000/300 dobije se ovaj rezultat:
 
Generalno ceo princip izgleda kao i kod ostalih.
 
Pp da nude optiku u mestima gde je mts ušao sa istom? Koji je smisao onda uzeti od njih, imaš xx drugih opcija...
 
Dodao bih još da se uz Fiber pakete dobije i besplatno Mercusys AC12G. Više o ovom ruteru OVDE
Takođe možete zadržati stare CI+ module ili uzeti dodatni Echolite Box s tim da treba imati u vidu da je box IPTV tipa i potrebna mu je lan internet konekcija (ne dobija signal preko koaksijalnog kabela).
Kanali, raspored,broj sve ostaje isto kao i na staroj analognoj mreži..
Analogni kanali više ne postoje, pa ako ste ih pratili na nekom starom CRT televizoru direktno preko njegovog tjunera to više nije moguće..
Analogija odlazi u istoriju..Nema više "snega" i smetnji od 4G mreže..Optika je nova realnost..

VAŽNO!!! Sada svi dobijaju 9 meseci 50% od cene bez obzira da li su stari ili novi korisnici.
 
Poslednja izmena:
I ja sam već korisnik optike duže vreme, i mogu da pohvalim da je sve OK.

STB ne koristim, jer mi je vređalo inteligenciju da je CH- za kanale prema naviše i CH+ prem kanalima niže tj obrnuto od bilo kog uređaja koji sam koristio u zadnjih 30 godina. Takođe sam VOD nije na zavidnom nivou, emisije nisu sortirane itd. Pa je trebalo vrteti po daljinskom 15 minuta dok se ne dođe do željenog vremena za gledanje neke emisije pre 2 dana.

Čekamo, da bude aplikacija koju možemo da instaliramo na android box.

PS moguće da ispravljeno novim FW, ali pre dva meseca još nije bilo ispravke.
 
STB je zaista malo konfuzan..Verovatno se neko ko je pravio aplikaciju vodio time da za kanal na listi ispod treba stisnuti donji taster koji je ustvari ch - a ne gornji tj. ch + ;)
Primetio sam da iz nekog razloga nema hrvatske RTL Televizije u listi kanala..Treba tu još unaprediti mnogo čega..Verujem da što bude više korisnika da će se tu unaprediti usluga..
Barem su konačno dali neki normalniji ruter naspram onog Cisco koji je stalno pravio probleme..
 
STB je dobio ažuriranje softvera!
Šta je dodato/popravljeno?
1. Prebacivanje kanala +- sada radi kako treba (bilo je obrnuto)
2. Lista najgledanijih kanala
3. Ručno podešavanje kvaliteta strima od automatskog, najslabijeg do HD kvaliteta
4. Pregled unazad je popravljen pa sada je potrebno samo stisnuti levo/desno za premotavanje (pre je trebalo stisnuti gore pa levo desno)

Šta nije popravljeno?
1. Lista programa je i dalje bez nekih kanala kao što su npr Premier Liga, Informer...
2. Radio kanali i dalje u većini fale (trenutno ih je 14 od 51)
3. Verzija androida je i dalje na 9 (Pie)
 
Znači trebalo im je više od 5 meseci da poprave nešto banalno, najbanalnije.... beta ili bolje rečeno alfa verzija nije smela da ostane ovako sa ch + i ch- . Predpostavljam da zaključavanje kanala (za nas sa malom decom) još uvek nije rešeno.
 
Zna neko koje su im user i pass.. na ovim Ruterima? ELTEX NTU-RG-5421G-Wac :rev.B
 
stcable
admin
 
user
stcable

ili obrnuto
 
Ja imam NTU-RG-1431G-Wac, tamo se ulogujem sa user / stcable
 
Zna li neko kako da NTU-RG-5421G-Wac prebacim u bridge mod?
Izgleda da sam glup, ne pronalazim opciju, a vidim po netu da valjda postoji (bar po specifikaciji za uređaj)...
 
Pp da nude optiku u mestima gde je mts ušao sa istom? Koji je smisao onda uzeti od njih, imaš xx drugih opcija...
Konkurencija je zdrava za sve, sto vise ponuda to bolje.. A MTS je opste poznat po sporosti na intervencijam, cekas ih nekad par dana a nekad par meseci, sve zavisi kakve si srece, kao lutrija..
Sat-Trakt je dosta brzi na tome, u zavisnosti od mesta do mesta svakako, vise ima lokalnih ekipa i veca je pokrivenost monterima i tehnicarima..
Malo su vise naklonjeni manjinama (Madjari, Slovaci) te shodno tome imaju mnogo vise njihovih kanala sinhronizovanih na te jezike..
Sve ostalo je manje vise isto kao SBB kao Super Nova itd..
Zna li neko kako da NTU-RG-5421G-Wac prebacim u bridge mod?
Izgleda da sam glup, ne pronalazim opciju, a vidim po netu da valjda postoji (bar po specifikaciji za uređaj)...
Mozes jednostavno u kancelariji ST da zatrazis prebacivanje u Bridge mod, admin to uradi na serveru, a na tebi je da dalje drugim ruterima namestas mrezu.. Ili cak mozda i pozivom u KC.
 
Mozes jednostavno u kancelariji ST da zatrazis prebacivanje u Bridge mod, admin to uradi na serveru, a na tebi je da dalje drugim ruterima namestas mrezu.. Ili cak mozda i pozivom u KC.

Hvala, nije mi palo na pamet...btw, ovo iz ličnog iskustva kažeš ili nagađaš?
 
Pozivom u centar, otvaraju bez problema. Licno iskustvo
 
Nazad
Vrh Dno