Šta je novo?

Stativ ~ 100€

Erik011

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2012
Poruke
3,446
Poena
285
Eh da, jos jedno pitanje posto vidim da je bas krs izbor stativa kod nas, sta u nekom rangu do 100-ak evrica valja? Nesto sa fluidnom glavom zbog videa bi bilo idealno. Gledao sam Velbon videomate, ali kazu da je glava dobra, ali stativ klimav :(
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa nije bas krs izbor, naprotiv, vrlo je pristojan obzirom na trziste i okolnosti.
Za 100 evrica dobijas low level glavu i stativ u paketu, za pristojne rezultate razmisljaj pre svega o dupliranju budzeta!
 
Tipa 50% stvari za koje sam pitao nema na stanju nigde.
Dupliranje budzeta ce morati da saceka nazalost, valja uzeti jos koji objektiv, torbu itd. Uzecu onda neki pristojan stativ pa cu uzeti odvojeno samo glavu. Ciljao sam na Velbon EX-540, valja li cemu?
 
Pa to sto nema na stanju je kao i za svaku drugu stvar koja se prodaje na komad mesecno ovde, skupa memorija, skupa ploca, slup objektiv, skup stativ. Dobro je da moze da se nabavi uz malo cekanja! :d
Sto se tice ovog Velbona, kao i sve druge slicne Hama, Siomigadjura i Za****samvek opcije od 50e, ocekuj da radi jedno mesec dana, a onda ce sve lagano poceti da curi. Dakle ne bacaj pare na ovakve gluposti, bez 100e ne govorimo o elementarnoj, indoor stabilnosti, jer za napolje vaze sasvim druga pravila. Na stativu i glavi se ne stedi 50-100e, jer koja je logika stavljati opremu od par soma evra na krsh stativ i glavu i rizikovati. Dakle, ako nemas para za elementarno pristojan stativ i glavu, dakle 100e, onda ne kupujes vec cekas da skupis pare, u medjuvremenu fotografski stativ moze da radi posao, nesto kao ovo npr.
http://www.fotodiskont.rs/test-modela/velbon-sherpa-5370d-2289.html
 
Nazad
Vrh Dno