Šta je novo?

Stare konzole za igranje

Mogli ste lepo da kazete da nam je doneo GT :).
 
Pao mi je IQ za 20 gledajući ovaj video i mislim da ću biti neplodan makar mesec dana zbog gledanja ovoga.

Zaključak? Da me pita učiteljica, šta si ti mali Branko naučio gledajući ovaj film - učiteljice, ja sam naučio da je kamen bolja igračka od PSP, jer duže traje.
 
Poslednja izmena:
Pao je i meni IQ posle ovog odgovora.
 
Gledao sam neku emsiju gde je receno da ja 2600 prodat u valjda 50 miliona
primeraka a da se i dan danas prodaje (?!) malo neverovatno obzirom da je proizveden 1977-e
prema pediji http://en.wikipedia.org/wiki/Atari_2600 . Takodje je navedeno da
niko ne moze da objasni toliku popularnost te konzole (najvise ih se prodalo u USA)



Jel zna neko koja je to NES igra na 7:01?
 
Poslednja izmena:
I koji je imao 5 igara, a za svaku je PS1 imao bolju :)

Naravno da nije - Panzer Dragoon Saga, NiGHTS, Virtual On, Burning Rangers, Dragon Force ... ovakvih igara nije bilo na PS1.
Uz to treba dodati Segine arkadne igre i 2d tuce koje su na PS1 bile smesne.
 
Poslednja izmena:
/\ stvarno ne znam zasto se trudis :)
 
Nisam nikada imao konzolu,kod mene je u to vreme bio aktuelan C64 i posle Amiga
Doduse imao sam PSX-a ali to se vec i ne racuna u staro :D
Mada imao sam prilike da kod drugara povremeno rabim SNES i Sega Mega Drive-Donkey Kong,Actraiser,Aladin,Mortal Combat i ostale :)
Mislim da ove konzole nisu dozivele vecu popularnost kod nas zbog tada skupih orginalnih kertridza,pogotovu za ove prostore
Za tadasnje aktuelne kompjutere si mogao da iskopiras vrlo lako sta si hteo na jeftinim disketama-tu situaciju je kod konzola preokrenuo PSX koji je doneo cd u opticaj i lako kopiranje istih po "popularnim" cenama sa pijace :D
 
Poslednja izmena:
Sega mega drive II
PS1

Sto se mene tice, PS1 i dan danas ima solidnu grafiku :p
 
Poslednja izmena:
Jel postojala neka domaca konzola za igrice...
 
mislim da nije. ali imali smo svoj racunar - TIM 011
 
PECOM je bio onaj mali kompijuter, vidjao sam ga pre 3-4 godine da se prodaje na pijaci
 
Naravno da nije - Panzer Dragoon Saga, NiGHTS, Virtual On, Burning Rangers, Dragon Force ... ovakvih igara nije bilo na PS1.
Uz to treba dodati Segine arkadne igre i 2d tuce koje su na PS1 bile smesne.

Ti si verovatno jedan od onih koji prelaze one kretenske RPGove na DSu :d

Ono shto je PS1 imao je nova generacija igara, isto kao shto danas Killzone 2 ili Uncharted 2 ili GT5 podizu standarde i daju nesto svezije od vidjenog svaki dan, tako su to radile igre na PS1. Te igre sa Sega, Nintenda i svih ostalih konzola su bile iste kao i prethodnih 10 godina, samo pojachane novim hardverom, pa Sega se i dan danas nije odlepila od toga, pogledaj Bayonetu, Sega Rally, da ne pricham o onim Sonicima koji su bili krsh i kada su se pojavili, dovoljno je da Sega potpisuje igru da bi je zaobilazio iskusno, oni se od 80ih nisu odlepili nikada. Ista je pricha recimo i za Capcom, ili Square.
 
Poslednja izmena:
Ti si verovatno jedan od onih koji prelaze one kretenske RPGove na DSu :d
Nope, igram sve sto valja, ne trazim Sony natpis pre nego sto upalim igru.

Ono shto je PS1 imao je nova generacija igara, isto kao shto danas Killzone 2 ili Uncharted 2 ili GT5 podizu standarde i daju nesto svezije od vidjenog svaki dan, tako su to radile igre na PS1.
U nekim zanrovima je to bilo tacno, u nekim drugim kao sto je recimo FPS nije(PS1 nije imao nista ni blizu Golden Eye-a) .

pa Sega se i dan danas nije odlepila od toga, pogledaj Bayonetu
Bayonetta jeste prepuna japanskih gluposti, ali sto se same borbe tice, podigla je standard daleko iznad voljenog ti GoWa.
A sem toga, u vezi Bayonette, Sega je publisher, nije developer, znas razliku nadam se.
 
Poslednja izmena:
FPS na konzoli?
No way...
 
ajoj koja kolicina gluposti u jednom postu (hint: #47)
 
eh sto volim kada neko kaze "gluposti". cim se neko ne slaze sa tudjim misljenjem odmah kaze da ovaj lupa gluposti.
svako ima pravo na svoje misljenje i to nije glupost cak i ako je taj neko pogresio.
1. Ako zelis nekome da kazes da nije u pravu uradi to na malo lepsi i civilizovaniji nacin.
2. nemoj ni da kazes nista ako nemas protiv-argument. mislis da si neko bozanstvo ovde pa je sve sto izadje iz tvojih usta(tastature :)) nekakva opsta i apsolutna istina kojoj nije potreban dokaz?!

ajde da cujemo zasto mislis nije u pravu pa da prodiskutujemo.
 
Poslednja izmena:
pomesao si me sa driverom. dovoljno dugo si ovde da znas da sa njim nema diskusije. na kraju krajeva, svako ko prati gaming od tog doba ili cak i ne mora da ga prati, samo da cita istoriju zna da driver samo troluje (to i on zna) i to je cinjenica, nikakvi drugi argumenti nisu potrebni.

Ti si verovatno jedan od onih koji prelaze one kretenske RPGove na DSu

od ovoga nije tesko biti civilizovaniji.
 
Moje omiljene retro konzole su definitivno NES i Sega Mega Drive 2.

NES i konzole su generalno bile neverovatno popularne u mom gradu - svi moji drugari su ili imali neku (najčešće NES) ili su ih iznajmljivali, pošto smo još od kraja osamdesetih imali "Segateke" koje su rentirale SMS i NES, a kasnije i Mega Drive 2 i SNES.

Nisam znao nikoga ko je imao C-64 ili Amigu i hvala bogu na tome :)

Imam svoj (naravno originalni) NES koji sam kupio početkom 1993. u Segedinu i za njega 8 igara. Ne pada mi napamet da ga ikada prodam, kao i generalno sve konzole koje imam (PS2, PSP i Wii).
 
NES i konzole su generalno bile neverovatno popularne u mom gradu - svi moji drugari su ili imali neku (najčešće NES) ili su ih iznajmljivali, pošto smo još od kraja osamdesetih imali "Segateke" koje su rentirale SMS i NES, a kasnije i Mega Drive 2 i SNES.

Nisam znao nikoga ko je imao C-64 ili Amigu i hvala bogu na tome :)

Imam svoj (naravno originalni) NES koji sam kupio početkom 1993. u Segedinu i za njega 8 igara. Ne pada mi napamet da ga ikada prodam, kao i generalno sve konzole koje imam (PS2, PSP i Wii).

Ajde navedi neke naslove koje vredi probati upravo za NES. Naslov samo , pa cu ja da vidim na You Tubety
 
Atari 2600
Famicom
Sega Mega Drive 2 ( mislim na orginalnu segu, sa kertridzima koji su kostali 30-tak maraka onda)
PlayStation
Sega Dreamcast

Od novih PS2 i Xbox360.
 
Ajde navedi neke naslove koje vredi probati upravo za NES. Naslov samo , pa cu ja da vidim na You Tubety

Rad Racer
Mike Tyson's Punch-Out!!
Super Mario Bros.
Super Mario Bros. 2
Super Mario Bros. 3
Castlevania
Castlevania III
Double Dragon II
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Arcade Game
Top Gun
Top Gun 2
...prve stvari koje mi padaju na pamet, koje sam redovno iznajmljivao i koje igram i sada preko emulatora.
 
Omiljena mi je Sega Mega Drive.
Mojih 10 najomiljenih, ekskluzivnih igara za nju:
Contra Hard Corps, Comix Zone, Bare Knuckle 3, Shinobi 3, Gunstar Heroes, Thunder Force 4, Ranger X, Vectorman 1, Alien Soldier i Golden Axe.

Moram da pomenem i:
Sonic 2, Dynamite Headdy, Aladdin, Mickey Mania, The Adventures of Batman & Robin, TMNT:The Hyperstone Heist, Twinkle Tale, Splatterhouse 3, Battle Mania 2, M.U.S.H.A, Ristar, Rolling Thunder 3, Herzog Zwei, Red Zone, Sparkster 2, Ecco the Dolphin i Decap Attack.

Omiljene Multiplatform igre:
Rock'n Roll Racing, Strider, Ghouls'n Ghosts, NBA Hang Time, Punisher, Super Street Fighter 2, Mortal Kombat 2, Earthworm Jim, Pitfall, Maui Mallard, Sunset Riders, Another World, Flashback, Virtua Racing, Out Run, Lethal Enforcers 2, WrestleMania: The Arcade Game, Lost Vikings, Prince of Persia, Dune 2, Risky Woods, Street Racer i International Superstar Soccer Deluxe.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno