Šta je novo?

Stara ploca, nabubreli elektroliti, menjati?

darkop

Čuven
Učlanjen(a)
03.02.2003
Poruke
50
Poena
609
Hteo sam da poklonim drugu stari komp koji ne koristim, i dok sam ga cistio i sredjivao primetio sam da su 3 elektrolita oko AGP-a nabubrela. Komp inace ok radi, ali ne bi bilo dobro da ga dam, pa da crkne. Da se cimam da menjam ili ce to da sljaka? Koliko se njihova svojstva promene kad se tako naduvaju (samo malo na vrhu gde i jeste krstic)? Ploca je ABIT KT7A, a graficka TNT2 32MB, a mozda bih stavio i neki GF4... Ako bih se ipak odlucio da menjam elektrolite, gde ih mogu kupiti? Ostali elektroliti su ok.
 
Servis ploce kosta oko 20evra, bez obzira koji je kvar u pitanju. Moj savet je servisiranje. Tako ce joj se produziti vek bar 2 god.
 
Ako znas mozes ih i sam zameniti, radio sam to i ploce sljakaju bez problema
 
Potrazi usera "cika Pera".On je sve kondezatore oko cpu podnozja menjao za nekih ~15€.
 
Ja sam na Abit KT7 dva puta menjao kondenzatore i riknjavali su ponovo posle nekih 6 meseci - na kraju sam je bacio. Ta ploča je bolovala od toga.
 
Hteo sam da poklonim drugu stari komp koji ne koristim, i dok sam ga cistio i sredjivao primetio sam da su 3 elektrolita oko AGP-a nabubrela. Komp inace ok radi, ali ne bi bilo dobro da ga dam, pa da crkne. Da se cimam da menjam ili ce to da sljaka? Koliko se njihova svojstva promene kad se tako naduvaju (samo malo na vrhu gde i jeste krstic)? Ploca je ABIT KT7A, a graficka TNT2 32MB, a mozda bih stavio i neki GF4... Ako bih se ipak odlucio da menjam elektrolite, gde ih mogu kupiti? Ostali elektroliti su ok.




http://www.badcaps.net/forum/
 
Nazad
Vrh Dno