Šta je novo?

Stampac za stampu na CD-ovima

Dacha!

Slavan
Učlanjen(a)
14.12.2006
Poruke
121
Poena
319
ima li ko neki predlog,hteo bi da kupim ovakav uredjaj. Poznanik mog prijatelja je kupio nekog Canon-a,cena je bila oko 100eur prosle godine...ima li jos nekih modela da mi preporucite?
 
Canon Pixma 4500

teško da ćeš ovaj model sada naći, aktuelan je IP4600 koji ima nove kertridže. Nisam siguran da li može da koristi mastilo od 4500, a ne znam ni da li se može reciklirati uopšte tj. da li mu čip dozvoljava nastavak rada kada se potroši.
 
ja imam HP Photosmart D5160, ne verejum da ga ima jos u proadaji!?
Mad mi je Pixma bila mnogo bolja!
 
Verujem, ali HP je oduvek bio mnogo praktičniji što se tiče ketridža, i cene i mogućnosti dopune ... pogotovu za nas koji imamo malo masovniju štampu, a ne mora da bude perfrktno kvalitetna štampa ....
 
Verujem, ali HP je oduvek bio mnogo praktičniji što se tiče ketridža, i cene i mogućnosti dopune ... pogotovu za nas koji imamo malo masovniju štampu, a ne mora da bude perfrktno kvalitetna štampa ....

Slazem se u potpunosti, samo sam rekao da nisam siguran da se moze naci pomenuti model (HP D5160)
 
njegova zamjena je prvo bila D5360 pa sada D5460 s tim što ovaj 5460 ima sličnu foru kao IP 4500, 5 kertridža.
 
Ja koristim HP Photosmart D5160 sto se tice stampe extra je samo eto sad trazim softver za stampu na Visti na ostalim sistemima radi extra...No sto se tice inace stampaca mislim da je najbolje ako si u mogucnosti da uzmes neki HP jer je on dosta bolji od ostalih, kao npr cujem kod epsona se zapekne glava, kod canona dolazi manje tinte u bocicama itd...Moj prijedlog zadnji sto se tice stampaca je HP ali skontaj koji ti najvise odg:) Pozz
 
a Epson ne znam, ali Canon ima nizu cenu po otisku nego HP.
 
Poslednja izmena:
ima li ko neki predlog,hteo bi da kupim ovakav uredjaj. Poznanik mog prijatelja je kupio nekog Canon-a,cena je bila oko 100eur prosle godine...ima li jos nekih modela da mi preporucite?


Cuo da ketridzi za Canon imaju chip, ali da ipak mogu da se pune spricem.
Problem je sto to moze da se odradi najvise tri puta, a da je kvalitet stampe prihvatljiv (pisem samo ono sto sam cuo).

E sad, video sam neki Epson sa nabudzenim ketridzom koji stoji pored stampaca i od kojeg tanka creva vode mastilo do glave. Punjenje je prosto, ali cena mora da je paprena.

Ako neces svaki dan stampati desetine diskova, najisplativije je platiti nekom da ti to odstampa.
Usluzno stampanje je 25 dinara po disku, pa ti vidi da li ti se isplati da kupujes stampac ili ne.
Ne zaboravi da inkjet stampaci moraju barem dva puta nedeljno nesto da stampaju, jer im se u suprotnom zapece glava/ketridz.
 
Osnov pri odredjivanju ink štampača je (pošto su oni svi isti) da li možeš uspešno da resetuješ nivo mastila u ketridžu, ako to može onda ti je štampanje džabe, ako to nemože onda si teška rika.

To se dobro raspitaj...
 
da ne otvaram novu temu
interesuje me kako se stampaju diskovi (preko kog programa itd) i koje diskove koristiti za stampu?
imam canon ip4500.
 
da ne otvaram novu temu
interesuje me kako se stampaju diskovi (preko kog programa itd) i koje diskove koristiti za stampu?
imam canon ip4500.


Na primer: Instaliras Canonove drajvere i softver koji dobijes sa ip4500. Onda startujes "Canon Solution Menu" i izaberes Print DVD/CD labels. Dalje ti se sve kaze.

Ja koristim nalepnice koje lepim na CD/DVD i onda to stampam na gore opisani nacin.

Mozes kupiti i tzv. printable CD ili DVD i na njima stampati.
 
Ja neznam da li taj canon imam mogućnos za štampanje po disku. Ako ima, a to znači da štampač ima mehanizam (specijalnu fijoku) da uvuče disk. Doduše neznam kako je to rešeno kod Canona. Ja imam HP D 5160. I koristim Pablisher (iz offisa) za štampanje na disku. A verovatno i Nero sadrži program za štampanje. Postoje još programa ali pro guglaj malo. Ja sam nabavio neke jeftine i pokazali su se dobri i za narezivanje i za štampu RIvision-prvi put čuo za njih. Pa neke bezimene, ali bitno je da tražiš diskove za štampanje (nemožeš da štampaš na svakom disku). Oni su blanko, beli kao da je zalepljna neka plastika preko diska. Izvini ako sam malo detaljniji.
 
Poslednja izmena:
i ja imam isto ip 4500.
zost interesuje me gde imaju da se kupe te nalepnice za diskove?
ja koristim najvise verbatim super azo, trenutno korsiitm neke sony-jeve.

kamikaze reci mi kakve su traxdatini diskovi, jel se brzo ostecuju ko pronco ili ne?
znam da sa verbatim da kucnem u drvo do sad nisam imao nikakvih problema. koje ti traxdatine uzimas diskove, jel imaju neki naziv? ja imam par komada na kojima su narezani neki filmovi ali gornja starna im je ista kao kod verbatima, nije za stampu.
 
i ja imam isto ip 4500.
zost interesuje me gde imaju da se kupe te nalepnice za diskove?
ja koristim najvise verbatim super azo, trenutno korsiitm neke sony-jeve.
QUOTE]

Ja sam 3 kompleta po 100 komada tih nalepnica kupio pre bar 3 godine u Novom Sadu za neke sitne pare i ne sećam se više gde je to bilo.Nisam posle to tražio jer iz pomenute količine imam još 60-ak komada.
 
Ja neznam da li taj canon imam mogućnos za štampanje po disku. Ako ima, a to znači da štampač ima mehanizam (specijalnu fijoku) da uvuče disk. Doduše neznam kako je to rešeno kod Canona. Ja imam HP D 5160. I koristim Pablisher (iz offisa) za štampanje na disku. A verovatno i Nero sadrži program za štampanje. Postoje još programa ali pro guglaj malo. Ja sam nabavio neke jeftine i pokazali su se dobri i za narezivanje i za štampu RIvision-prvi put čuo za njih. Pa neke bezimene, ali bitno je da tražiš diskove za štampanje (nemožeš da štampaš na svakom disku). Oni su blanko, beli kao da je zalepljna neka plastika preko diska. Izvini ako sam malo detaljniji.

Canon ip4500 (i neki drugi modeli Canona) može da štampa na diskovima. Kod Canona koji su pravljeni za USA tržište ta fijoka je (fizički)z aključana i ne može se štampati zbog nekih američkih propisa. Pun je internet Mailova kako se Ameri dovijaju da skinu to ograničenje.

FYI, štampa na diskovima je moguća i iz DVD rezača na Lightscribe diskovima. Za to treba poseban rezač i poseban (Lightscribe) disk.
 
Poslednja izmena:
Zbog cega lepiti nalepnice na DVD ili CD kad postoje printabilni diskovi kojima je cena skoro ista kao i obicnim?Nalepnice moze da stampa bilo koji stampac.
Imam pixmu 4500 pre njega sam imao pixmu 3000 i odlicno rade posao oko stampanja diskova.Nisam video da postoji bolji stampac za to bar ovde kod nas.

Traxdata je odlican printabilni disk,stampa je bolja nego na Verbatimu ili Skay-u
 
Poslednja izmena:
kamikaze reci mi kakve su traxdatini diskovi, jel se brzo ostecuju ko pronco ili ne?
znam da sa verbatim da kucnem u drvo do sad nisam imao nikakvih problema. koje ti traxdatine uzimas diskove, jel imaju neki naziv?


Diskovi su Made by RITEK - Traxdata DVD-R 8x Printable :type:
Nisam nasao DVD+R i 16x :(

Meni se nijedan nije ostetio, ali ja ih pazim :trust:

Verbatim ima natpis na gornjoj podlozi koji ce se videti i posle stampanja, a sama podloga je hrapava, tako da stampa mnogo bolje izgleda na Traxdata-i :trust:

FYI, štampa na diskovima je moguća i iz DVD rezača na Lightscribe diskovima. Za to treba poseban rezač i poseban (Lightscribe) disk.


A to se i posebno placa, a ne moze da se dobije full color itd... :trust:
 
Da se nadovžem na temu, da li neko ko ima iskustva saa štampom na printabilnim diskovima ima predstavu zašto mi se ovo dešava? Kada štampam sliku na običnom papiru ispadne perfektna, ali kada štampam na disku bude dobro do jednog trenutka, onda krene skroz iskrzano da štampa, vide se tragovi prevlačenja i na kraju totalno izgubi boju i ispadne krš. Pokušavao sam i kroz Photoshop i kroz neki Canonov CD LabelPrint alat, isto se dešava, isprobavao sam i različite diskove, različitih proizvođača, uvek isto.

http://imgur.com/sxkUC6y

Koristim Canon Pixma ip4800, jedno 3 godine je radio bez ikakvih problema, a onda je počeo da štuca ovako na većini diskova, uglavnom na tamnijim/crnim delovima.
 
ima da se kupi mašina za rezanje diskova i štampu na diskovima. makar je tako bilo pre 2-3 godine
vidim da proizvođač ima u ponudi i mašine koje samo štampaju

 
Dizem temu iz pepela kao Feniksa sa mog avatara 🤣
Elem, da li ima da se kupi nov stampac da moze da stampa na CD/DVD?
Ima naravno, samo naši prodavci katastrofalno vode namenske funkcije.
Ja imam canon pixma ip7250 i on ima poseban slot za diskove
 
Nazad
Vrh Dno