Šta je novo?

Stampac u mrezi

nenandi

Slavan
Učlanjen(a)
21.04.2007
Poruke
40
Poena
309
Problem je ovakav, imam telekomov ruter hg510 na njemu prikacen dlinkov Wireless ruter DI-524 na njemu prikacen preko LAN-a desktop racunar na njemu deljen stampac HP, putem wireless imam umrezen laptop dell 1535 studio u wep 64 zastiti, e sad lap top kada je povezan preko lan kabla vidi stampac, ali kad pokusam preko wireless da vidim mrezni strampac ne vidiga, da li je to izvodljivo da mogu preko wireless da stampam i kako to da izvedem???
Hvala!
 
Na desktopu je winXP pro OEM legalan, a na laptopu Vista ultimate, IP adrese u oba slucaja sistem odredjuje sam.
Hvala
 
Ja isto imam HG510 i na to nakačen D-Link AP GWL-G700AP i isto tako delim štampač sa laptopom i imam isto podešenu 64bit WEP enkripciju, ali sve radi normalno. Jedina je razlika što ja imam AP a a ti ruter. Samo da pogledam uputstva od tvog, pa možda nešto skontamo jel ne bi trebao imati nikakvih problema te vrste, jedino ako si nešto pogrešno podesio na wirelessu
 
wireless nije nista podesavan sve je na defultu, radi net jedino ne vidi stampac i sherovane diskove, a sve to radi kada ih povezem pomocu kabla
 
wireless nije nista podesavan sve je na defultu, radi net jedino ne vidi stampac i sherovane diskove, a sve to radi kada ih povezem pomocu kabla

Kada si povezan preko kabla onda si "punopravan" član svoje mreže, a kada si povezan preko bežične mreže sistem te smatra "gostom" i nemaš iste privilegije. Neka me ostali isprave ako grešim. Moj laptop povezan preko WiFi na mrežu radi sa fiksnim adresama u TCP/IP protokolu i to radi.
Usput izgleda da nečitaš privatnu poštu.
 
Kada si povezan preko kabla onda si "punopravan" član svoje mreže, a kada si povezan preko bežične mreže sistem te smatra "gostom" i nemaš iste privilegije. Neka me ostali isprave ako grešim. Moj laptop povezan preko WiFi na mrežu radi sa fiksnim adresama u TCP/IP protokolu i to radi.
Usput izgleda da nečitaš privatnu poštu.


Ja mislim da to nema veze jedno sa drugim. Kako god se povezao, treba da je isto. Odakle računar zna da li je drugi povezan žično ili bežično. kod mene je desk povezan kablom a lap je povezan bežično, i sve radi savršeno.
 
probao sam da sam postavi Ip adrese i na lap top i na desktop, ali isto racunari se medjusobno ne vide, sta da radim?
 
Probaj prvo sve podesiti korak po korak kao OVDE pa se javi dalje da podеšavamo. Ali moraš biti detaljan što se tiče objašnjenja
 
Nazad
Vrh Dno