Šta je novo?

Sta sve moze da se napravi u domacoj radinosti

ova slika je najbolja
 
Moćno - nema šta.
I sve što treba da se hladi je kompletno pokriveno waterblock-ovima . . .
 
Poslednja izmena:
sve je to super kad imas alat, mesto de da radis i znanje :)
super je odradio lik.
 
Svaka mu cast, pored svega moras da imash i opasnu volju, ne verujem da je sve ovo zavrsio za cas.
 
Taj ima 5000-6000eura u masinama i alatima u toj radionici!!! Lepo on to radi, ali brate, sto je puno, puno je! Za mene ovo ostaje samo pusta zelja i san. Imam samo jednu stubnu busilicu, 2-3 stege, radni sto, rucne alate, gorionik... dzaba kad nemam glodalicu. Gledao sam jednu "narodnu", manju, stonu... 70-80000 dinara! Toplo sam se nasmejao :D
Za te pare mogu 100 WB da porucim da mi naprave! Naravno sa mojim materijalom.
 
Imam ja velikuuuu,ali dzabe kad ne znam da je koristim.:D
 
Ovaj ima svoju manufakturu. Brand. Malo robotizacije i moze na serisku proizvodnju. Biznis. ;)
 
Auuuu i ne koristiš to??? Treba te :whip: :D
Bilo bi lepo imati te dve stvarčice.
 
Sta znam,ja nekako gotivim Box hladjenja :D
Niti znam da koristim te masine,niti imam vremana da ucim (a i mislim da sam smotan za to,na stranu sto bi se sav isekao...znaci da napravim nesto kroz sta treba voda da ide to bi sigurno prskalo na sve strane) krastavac radim skoro svaki dan od 9-17,uglavnom na benchu i visim da prekratim dan na poslu + sto mi je zanimljivo pa visim i kad ne radim :d
 
Poslednja izmena:
cc13 je napisao(la):
To je neka stara glodalica,a imam i nekakav mali strug:


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :shock::shock::hair::hair:

Ja kao masinac mogu samo da kazem: Bogohuljenje!!! Zlocin nad zlocinima!
Ja bih sebi s tim strugom i glodalicom napravio cudo da imam. Ustvari zao mi je sto nemam pristup nekim CNC masinama, to bi tek bilo ZLO :wall:
Pao sam u tesku depresiju sad :S:
 
Haha,a ja ne znam ni razliku izmedju glodalice i struga :S:
 
Lik ima vodeno hlađenje svega, jedino mu još treba vodeno hlađenje glave da skuži:
1.) Pretjera ja
2.) Kad je već pretjera s vodenim, što će mu oni pusti ventilatori :)
 
Ja bih bez problema dao nekom sa bencha da dodje i da se posluzi besplatno,ali to je nazalost trenutno nemoguce jer su mi tu parkirana kola i nema uopste mesta.
 
Poslednja izmena:
šteta.
uglavnom , prostor imaš, osvetljenje, mašine, struju.
alat i materijal korisnik donosi a ti smisliš tarifu.
u svakom slučaju ako rešiš da oslobodiš još prostora za kola
(udomljavanjem freze) javi. kad-tad.
 
Ovo ja zovem prostorom. :d

Iza ima jos toliko, nisam uhvatio sve.

hahafh4.jpg

Doduse, ovo se naveliko koristi.
 
Poslednja izmena:
Ma ovo nije toliko komplikovano ja sam na praksi radio malo sa cnc glodalicama (bli par puta u fabrici vodio nas profesor).Program lako moze da se nabavi a ovo na slici je rucno pravljena glodalica od jedno 400 do 650 E moze lako da se napravi uz pomoc nekih osnovnih alata (stubna busilica,stega,itd.) i jedan elektro inzenjer da poveze ove kablove.
 
Nazad
Vrh Dno