Šta je novo?

Sta sad? [neuspeli winflash]

popbranko

Slavan
Učlanjen(a)
16.11.2007
Poruke
30
Poena
304
Pilikom flashovanja biosa sa Winflashom nesto je krenulo po zlu ..............:-devil-:
Ploca je DFI bloodiron p35t2rl.Sve u svemu vise ne radi,ona se pali ali samo to.
Dali ima leka ili Recycle bin!Dali je moguce nekako flashovati bios iz ovakvog stanja ploce!?
 
Poslednja izmena:
Samo ako bios cip moze da se vadi,da ti neko sredi to na eprom programatoru,ili apdejt "na zivo" sa cupanjem i vracanjem cipova.
Prva opcija je bezbolnija,samo treba naci ko ima to,probaj da pitas cika Peru,moguce da on moze da ti pomogne.
 
Chip je sigurno "soketotovan" ,tako je na svim novijim plocama.Ploca ti nije za staro gvozdje,zivkaj malo servise,potreban ti je neki ko radi sa DFI programom i poseduje eprom programator za tvoju plocu.MOzda ti i ne naplate nista...:)
 
Kontaktiraj usera: Ledeni
 
Recycle bin.Ali probaj sto ti kazu ljudi ako nadjes nekoga da se bakce sa tim.
 
Recycle bin.Ali probaj sto ti kazu ljudi ako nadjes nekoga da se bakce sa tim.
Sta korpa bre???Pa isti problem su mi ljudi u Pakomu resili za 5 minuta i nisu mi cak ni naplatili!Ti ako si bacio plocu samo sto joj bios obrisan onda si se lepo zeznuo...Ne teraj i druge da cine istu gresku!
 
Nisam bacao nikad ali nisam nikad ni radio a da meni trebe ja bih nekako napravio.Ja bih mu rekao kako ali nisam nikada"imao prilike " da zaznem plocu prilikom flesovanja.I ja sam mu rekao da proba sto mu ljudi kazu jer vidim da su nesto radili po tom pitanju!!!vdr1981 a jesi li ti popravio neku???Neka kaze sta je uradio na kraju da i mi saznamo
 
hajde nemojte vishe da budzite besmislene postove.
 
Za ove nervozne strucnjake :d

kada ubijete bios mozete se slobodno obratiti meni i sve ce biti vrlo brzo reseno.
 
Cak te i avatar reklamira... :D
 
Za vas što spominjete recycle bin, ovako sam ja pre par godina uradio na mojoj NF7-S. Ne vidim zašto to ne bi moglo da se uradi i na današnjim pločama.:trust:
 
Uz par cigara i malo cjaskanja Ledeni mi je uspeshno fleshovao bios i stavio novu bateriju na asus-ovoj plochi a7v133-c i prede kao nova ;]

svaka preporuka !

@popbranko..nemoj da te mrzi da se iscimash do Cerak-a !
 
UH ja se izvinjavam svima,ali usled neodloznih obaveza nisam mogao da odgovorim ranije.Hvala svima na brzim odgovorima i hvala Ledenom ali ploca je vec bila u servisu koji je blize meni, a to je zvezdara.
U svakom slucaju problem je resen zamenom samog cipa na ploci,posto je po recima CHIKE iz servisa update biosa pukao zbog ne ispravnosti samog cipa.Plocu jos nisam upalio posto sam okupiran nekom manje lepim stvarima ali javljam sta se desava za koji dan!:banana:
 
Ploca radi ko da je nova!:DHvala jos jednom svima!eeeeeekstra
P.S
....a bio sam skeptik!
 
Nemas sta da budes skeptik,u principu to je nikakav kvar,samo je mozda poblem naci nekoga ko bi to mogao da odradi...
 
Znaci ledeni moze da odradi flash na epromu.......lepo saznanje.Nadam se da se mozemo javiti ako imamo potrebu :D(a nadam se da je nikada necu imati :D,mislim moze pice ovo ono ali....).
 
Ajde da i ja napišem moje iskustvo sa flashovanjem koje je loše prošlo, matična Gigabyte P35-DS3L.

Hteo sam da update-ujem BIOS i pokrenuh program @BIOS (najnoviju verziju sa Gigabyte-ovog sajta) kad ono pri pokušaju flash-ovanja prijavljivao neke errore nekih 90% flashovanja i tako svaki put kad sam probao...
Posle nekih 2 sata neuspelih pokušaja da iz Windowsa spasem stvar, rekoh šta bude biće i restartovao sam komp. I za divno čudo ploča je davala "znake života" - ispisala neku poruku na foru "stavi BIOS fajl na root hard diska" i ja priključio HDD na drugi komp, kreirao FAT32 particiju (možda ovo nisam morao), kopirao BIOS fajl u root te particije i kad sam vratio HDD i upalio komp sve je automatski popravljeno i Windows se normalno startovao i od tada radi bez problema :)
 
Nazad
Vrh Dno