Šta je novo?

Sta posle Nexus 5X?

veruskicc

Poštovan
Učlanjen(a)
24.06.2015
Poruke
16
Poena
55
Pozdrav,
pratim forum vec duze vreme,ali se nisam ukljucivala u rasprave.
Odlucila sam da prodam svoj Nexus 5X zbog dobro poznatog problema zato sto je kupljen na kp i nema validnu garanciju.
Imam dilemu,kojim telefonom da zamenim Nexusa.Suzila sam izbor na ova 4 modela:
*Huawei P8 lite 2017 (Honor 8 lite)
*Huawei Nova
*Huawei P10 lite
*Samsung Galaxy C5
Buzdet je oko 250e,pa ako imate jos neki predlog slobodno napisite.
Hvala unapred :)
 
Znam da ce biti downgrade,zato sam ga i otpisala ☺️ Ali svejedno,hvala na predlogu ☺️
Da li neko mozda zna koji od ova cetiri ponudjena telefona ima najbolju kameru?


Sent from my Pixel using Tapatalk
 
P10 lite ti je iznad budzeta...
Ako ga probijas,onda MI 5S bez razmisljanja, apsolutna preporuka. Imas sa 1god garancije na Kp.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Isti problem imam sta uzeti i P10 lite mi je nekako najprihvatljiviji, stim sto bih ga ja uzimao kod telenora pa izadje nesto manje uz paket koji inace koristim. Sad jos kad bi se javio neko ko je koristio i 5x i p10 lite pa da se ima poredjenje iz prve ruke.
 
Ja posle ovog skandala s memorijom, baš imam problem da bilo kome preporučim Huawei. Iako sam prezadovoljan telefonom, jajarisanje ne tolerišem.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Ispostavilo se da ufs2.1 na p10 nije samo ufs2.1 ima i ufs2.0 i eMmc5.1 + 2 različite generacije ram memorije. A onda se ispostavilo da su to isto uradili i na mate 9.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Nažalost, preko potrebna tema. Velika šteta za N5x. Ja sam ga imao samo nekoliko dana, nov, odmah su krenuli problemi nakon ote na 7 (tako sam ga uzeo), te sam ga vratio.
Dakle, mogućnost root (reklame su zadivljale, dakle adaway je moranje), kamera, podrška za community romove. Da li mi se čini da je mi 5s skoro pa jedini izbor? Kao da nije zastupljen ovde u većoj meri. Kamera i jeste i nije presudna, ali mi konkretno treba da slikam dete u pokretu. Poziranje je naravno nemoguća misija. Brz shutter, i veliki senzor za manje svetla.
Fotke koje je pravio 5x daleko nadmašuju ip7. U petak na poslu baš poredismo u apsolutno istim uslovima.
 
Poslednja izmena:
Preveliki broj crkava, pogotovo nakon OTA update.
 
Nije jedini LG koji je problematican, tu je G4 sa istim problemom, G5 sa ekranom i jos neki modeli, ne znam tacno.
 
Oh dear God pa ne crkava 5x kao g4, znači ne svaki već tu i tamo[emoji23] za 250e nema telefona koji je približno dobar kao sexus [emoji14] ja bih išao na honor 8, p9 ali sve je to skupoo.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne znam koliko se ljudi iz 5x teme slazu sa tobom :D
 
Ja msm da je minimum 10 crklo i to samo ovde.. Kad se ode na reddit i procita sve ono, pomislio bi covek da je apokalipsa :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja nisam naša adekvatnu zamenu. Ovi kinezi tipa Mi5 imaju dobar hardver, ali softverska podrška 0. Nadam se da će mi Mađari servisirati 5X, pa da dočekam na jesen ovaj mid-range Pixel o kom se šuška.
 
Moze neko konkretno da kaze posle kojeg poteza telefon crkava?

Ja imam 5x 16GB zadnji official rom root-ovan i sve radi kao sat godinu dana vec.

Jel treba na nesto da obratim paznju? O cemu se radi? :)
 
Posle OTA update-a najvise crkava.
 
@Ryo, spremi 1000e onda [emoji23]
1k evra za fon bez garancije i dvogodišnjom podrškom naspram apple-ove internacionalne garancije i četvorogodišnje softverske podrške, Pixel kida, epski deal u najavi :)
Šalu na stranu, očekujem da bi mogli izbaciti nešto kao 5X sa 3GB RAM-a i 32GB kao default za ~300-350 evra, što bi mi skroz leglo, videćemo.

Ako failuju opet, ne gine patnja sa bootloaderom i flashovanjem na Mi5/6.

O cemu se radi? :)
Hardverski problem, nema zaštite, crkava i sa official i sa custom romovima, bez pravila. Google je priznao problem, menja telefone kupljene na store-u i posle isteka garancije ako upadnu u bootloop.
 
Poslednja izmena:
@Ryo
Mi5s je pikiran zbog istog camera senzora kao pixel, ima RR, vidim i Lineage/Cyano oba na 7.1.2 base ... Sto se sw tice to mi je sasvim ok.
Sad, qualcom kao da napusta Kryo jer je 835 zapravo A72 (A73?) core i svakako nije Kryo 280, no, performanse su toliko dobre da mi je potpuno svejedno. Licno, kako ja koristim mob, to ne mogu nigde videti.
Ako je tacno, bootloader unlock ide na zahtev za mi5(s), ali ga svakako dobijes.
 
Poslednja izmena:
Baš htedoh da napišem.
Kamera ne može da se poredi sa nexus 5x/6p a ne pixelom.
Senzor je samo jedan deo priče, a softver drugi.
Daleko od toga da su slike sa mi5s loše, jednostavno su na nexusu bolje :)
 
Naravno, videh par testova. No nisam video test sa aosp romovima i/ili 3rd party softverom. Ne znam mogu li google imx drajveri baš tako da se "zalepe", ostaje i " optika"
Pitanje je šta onda u sličnom cenovnom rangu? Na forumu ovde ne videh da se komentarišu community romovi ...
 
Zato što ih i nema, bar ne fully functional za mi5s.
Source su izbacili tek pre par dana, trebalo bi da krene lineage ovih dana pa ćemo videti.
A guglov HDR+ je rezervisan samo za nexus/pixel telefone a baš taj deo softvera i pravi tu najveću razliku.
 
Nazad
Vrh Dno