Šta je novo?

Sta da kupim?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nidzamen04

Zapažen
Učlanjen(a)
27.07.2022
Poruke
32
Poena
15
Dobar dan kolege forumasi. Kao clan koji ulazi povremeno na forum, zelim da vas pitam neke stvari. Navescu moju konfiguraciju ispod, pa bih voleo ako bi mi se neko javio da mi odgovori. Posto nisam finansijski sposoban sve da priustim, hteo sam da vas pitam sta je najbolje od te 6 opcije: Nadograditi RAM sa 16 na 32gb (dok igram red dead redemption 2, ponekad se ukoci zbog nedovoljno memorije, chrome tabs su u pitanju), nadograditi sa 750 na 850 vati napajanje (zbog mozda buduceg upgrada, ali nisam siguran da li ce biti dovoljno 750w za tipa rtx 4000 serije Nvidia sto su stigle), nadograditi na DDR5 (ali to ce dosta da kosta i ne verujem da cu to uzeti), kupiti 4.0 SSD (trenutno imam Samsung 970 EVO Plus 500Gb koji je pcie 3.0) ili kupiti nove periferije za racunar (specificno slusalice i gejmerske stolice, kod slusalica se desava da vibriraju kada se glasnije cuju, uz to mikrofon ne radi. a stolice su oguljene vremenom, mada to ne utice na njih koliko na estetiku)? Mozete cak vise opcija da predlozite. Predlazem sve to, jer obicno benchmarkovi sa dole navedenom konfiguracijom imaju 32gb rama uglavnom i 850w napajanje. Komponente su sledece:
Graficka karta: Nvidia Geforce RTX 3070 8Gb
Procesor: Amd Ryzen 5 5600X
Ram memorija: TridentZ G.Skill 16Gb 8x2Gb 3600mhz cl16
Napajanje: RM750x Corsair 80+ Gold
Vazdusni kuler: Coolermaster hyper 212 Rgb black edition
Kuciste: Lian Li Lancool II Mesh RGB
M.2 SSD: Samsung 970 EVO Plus 250Gb
SATA 3 SSD: Samsung 860 EVO 500Gb
HDD: Seagate Barracuda 2Tb 7200rpm
Maticna ploca: Asus B550-F Gaming Wifi II
Tastatura: Hp Omen 1100 mehanicka
Mis: Patriot Viper V530
Slusalice: HyperX II Gaming Cloud
Monitor: Asus Vg248QG
Podloga za mis: Gembird velika
 
Pa to je sasvim pristojna konfiguracija, ako misliš da nije dovoljno memorije onda eventualno 2x16GB 3600MHz Cl16
Napajanje samo ako menjaš grafičku a u tom slučaju samo 4090 ili Rx 7900 bi bilo logično da bude puno bolje.
Za DDR5 ti treba i nov CPU i nova matična a to je više od pola nove konfiguracije.Brži SSD teško da bi nešto pomogao ili se primećivao, jedino akoti treba veći za glavni disk pa onda da pređeš na PCIe gen4.
Što se periferija tiče, to jedno po jedno jer to nema veze sa performansama. Monitor je vrhunski, Za sve to ostalo imaš posebne teme pa ih prvo pročešljaj i/ili pitaj u njima. Dobićeš bolje savete.
 
Hvala puno. Odlucio sam da cu uzeti novu memoriju, tako je najbolje. Ono 32gb ce mi trebati i za igrice nadalje, ovo ostalo manje vise. Cekacu ostali sta ponude, ali hvala na savetu.
A da li zna neko zasto se napajanje pregreva? Ono imam 750w, i sada ako uzmem 850w, ne znam koliku ce to razliku da stvori? Greje se kada igram ove zahtevnije igrice poput rdr2. Takodje greje se i gornji deo kucista kod zadnjeg ventilatora
 
 
dok igram red dead redemption 2, ponekad se ukoci zbog nedovoljno memorije, chrome tabs su u pitanju

A da li zna neko zasto se napajanje pregreva? Ono imam 750w, i sada ako uzmem 850w, ne znam koliku ce to razliku da stvori? Greje se kada igram ove zahtevnije igrice poput rdr2. Takodje greje se i gornji deo kucista kod zadnjeg ventilatora
To seckanje mozhe biti shto ti se napajanje muchi. Ili je vreme za lepo chishtjenje ili napajanje slabo za tu konfu, ili loshe hladjenje u kutjishtu...
 
Pre bih rekao da je do hlađenja, meni je sa sličnom potrošnjom napajanje gore nego to ostajalo haldnio i ako je imalo 660W.
 
Ja imam coolermaster hyper 212 rgb black edition. Posto mislim da ste vi upuceni u tehnologiju, ne znam da li smatrate da je to dobro hladjenje. Inace malo se napajanje pregreva, nije ono vruce, vise je mlako u smislu da nije bas hladno, ali moze da se dodirne, ne bih opekao ruku ili nesto tako :ROFLMAO:
 
212 Evo bi bio dosta za 5600x ali treba da ima kit za AM4. Sada ga je teško naći.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno