Šta je novo?

Sta da izbacim sta da ubacim za 400-500e

MisliM_StvaRnO

Poštovan
Učlanjen(a)
14.08.2016
Poruke
317
Poena
95
Posto mi graficka vrisnula resio sam da iskoristim priliku te obnovim konfiguraciju,treba mi savet ljudi koji su u toku sa komponentama sta da uzmem.

Moja sadasnja konfa:
Napajanje:Napajanje 650W LC Power Silent Giant, LC6650GP3 V2.3
Maticna:Msi 870-c45
Procesor:Amd Athlon II x4 645
Graficka: Amd Radeon HD 6850,1gb
Memorija: 4x2gb = 8gb ddr3
Hdd: 240gb ssd + 1tb

Dakle:
Kako sa nekih 400-500e obnoviti ovu kantu.Zadrzao bih napajanje,memoriju,hdd... Zamenio bih graficku,procesor i mozda maticnu?????

Monitor koji koristim je 24 inca full hd.Praktikujem full hd rezoliciju svugde.Komp se koristim za sve i svasta.Photoshop,Illustrator,3d max takodje se i zavrti neka igra kad se nadje vremena.
 
GIGABYTE nVidia GeForce GTX 1050Ti 4GB GDDR5
Intel CPU LGA1151 Intel® Dual-Core G4560, 3.5GHz
KINGSTON 8GB DDR4
Gigabyte GA-B250M-DS3H

Moze ovako?ovoj maticnoj ne treba da se flesuje bios???
Sve skupa 410e u gigatronu,winu...
Gledam na youtube da ovakva konfa gura sve novije naslove bez problema,sto je za mene vise nego dovoljno jer ionako zavrsim 2-3 igre godisnje.
Ova kombinacija graficke i procesora mi deluje savrseno,taman prate jedno drugo.Ne bih isao na Ryzen.Ustedeo bih tih 100tinjak evra jer znam da ga ne bih koristio u potpunosti.

Ok je to, ali brate za 100e preko nezvanicnih distributera iz susedne nam drzave, imas neuporedivo bolju stvar. A uzeo bi tamo CPU+GPU, ram, plocu, vent (cak i ne mora) ovde. Gde posle imas prostor i za upgrade grafe, ako ti bude trebalo, da ne govorim o future proofu am4 platforme. Kako god.
Sto se tice G4560+GTX 1050 ti, to ti je super match, ako smatras da ti ne treba vise i zelis 100e u dzepu.
 
Poslednja izmena:
Sandyja bih izbegao zbog matore ploce.

Najbolje bi bilo da za 160-170e uzmes polovan i5 i novu/polovnu sa garancijom plocu i uzmes neku malo bolju grafiku tipa 1060 6GB, trebalo bi da se uklopi za 510e, skroz mi je ispala ta kombinacija iz glave..

Imaces bolje gaming perf od Ryzen+1050Ti, opet ces imati osetno slabiji cpu od Ryzena(vise za multitasking nego za gaming), ali osetno bolji od G4560.


Skoro sam bas uzeo za sebe polovan Haswell i5 i plocu, doduse bio sam pohlepan da uzmem dobru plocu pa sam dodao 20-30e preko (svojevoljno) dodeljenog budzeta.

Ne bih nista polovno uzimao.Neko mi je gore rekao da treba da uzmen komponente da mi traju po performansama 5 godina pa onda predlozio polovne komponente.Dzabe sto ce da guraju nove naslove za 4 godine kad crknu ko ova moja graficka sad.

Samo novo dolazi u obzir.Polovno ne bih uzimao
 
Procesor ne crkava, pogotovo zakljucane i5-ice koje rade na smesnom naponu, jedino ako ih neko nije namerno przio bez hladnjaka ili sta vec pa da su degradirali, naravno ako nisu sa fabrickom greskom(mada takve ljudi zamene odmah).

Procesor i ram obicno nadzive nekoliko generacija grafickih pre nego sto se zamene, a i nakon toga rade.
Graficku, napajanje, hdd i plocu treba uvek uzeti novu ili barem pod garancijom, to su osetljive komponente.

Procesor i ram ne.
 
Neka uzme sad Pentiuma i GTX 1050-Ti (nema sanse da nadje nista jace, pa ovde na forumu prodaju RX 580 za 450 evra!) pa za koju godinu ce biti kakvih polovnih KL i5 i i7 modela, taj Pentium je vrhunska stvar za skoro sve pa i za igre u odnosu na cenu... A ocigledno se nece baviti renderingom ili slicnom gde Ryzen pravi drasticnu razliku.
 
Kako nece, pa u prvom postu je napisao da mu gejming nije prioritet.
Ima covek pare za Ryzen, a uzece Pentium, ne razumem logiku.
 
Poslednja izmena:
slažem se, 2c/4t procesor ne uzimati, bez obzira na hipi.
 
Napisao sam da koristim i 3d max,no nista preterano.Renderovao sam i sa ovim mojim sadasnjim procesorom i grafickom.Jest da komp blokira na par sati al obavi posao,tako da cu itekako osetiti razliku kad predjem na pentium i 1050ti.
 
Najgore od svega sto mozes da uradis jeste da das 410e za Pentium i 1050ti i plocu i ram.

Pentium imas za 60e(u drugim domacim radnjama i na KP),
Plocu imas za 50e(u drugim radnjama),
8gb imas za 55e~(kp, radnje),
i graficku na KP za 140-160 u zavisnosti od modela.

Sve u svemu oko 300e.
410e za te komponente je u svakom smislu previse..
 
Korišćenje 3D Max-a, makar i povremeno, po mom mišljenju eliminiše Pentium iz igre, u situaciji kada postoji mogućnost da se kupi nešto mnogo bolje. Ali kako hoćeš, tvoje su pare.
 
Bolje ti je od tog pentiuma ako ti se ne daje 500e kako se čini da uzmes i5 4xxx 130e+ploca u garanciji ili nova 50e,ram zadrzis i za 140e novu GTX 1050Ti ukupno 330e..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Vidim na kp 1050 i 1060 u nekoj mini varijanti i te mini su uglavnom jeftinije.Da li ima razlike izmedju te male mini kartice i one standardne?

Ne kombinuje mi se jak procesor sa slabijom grafickom i obrnuto.Gledam da iskoristim sve jer znam da sigurno necu recimo sledece godine da uradim upgrade graficke.Sta se sad sastavi to mu je sto mu je.

Ako bih uzimao Ryzen isao bih i na 1060 to je 450e na kp onda ako dodam i za plocu i memoriju ode na skoro 600e

Takodje mi se ne uzima ni polovna roba nikako.Izbegavam da uzimam bilo sta polovno narocito kad je u pitanju tehnika.Meni je do sada 3x vrisnula memorija 1x maticna i 1x napajanje,evo sad graficka.Dakle sad se radi upgrade za narednih 5 godina,polovno ne bih.

Da li da idem na varijantu da sacuvam svoju memoriju.Kolika je ustvari razlika izmedju ddr3 i ddr4?
 
Razlika je u naponu rama(i u slotu naravno), nije preporucljivo koristiti 1.5V(ddr3) ram na Skylake/Kaby lake, desi se i da ne radi uopste. Zvanicno podrzava samo DDR3L(1.35V) i DDR4(1.25V).

Evo kod @DukeLander radi ddr3 sa Pentiumom , na 1.5V.

Naravno morao bi da uzmes plocu koja podrzava ddr3, jer ddr3 ne ide u ddr4 socket i obratno.

Sto se performansi tice, nema neke preterane razlike ddr3-ddr4.
 
Pa mozda bih onda mogao uzeti neku maticnu za ddr3 da iskoristim svoju memoriju.
Znaci:
Ryzen
1060 6gb
Moje napajanje i memorija
Ostaje ??? Maticna (mozda bih pristao na polovnu maticnu ako bas nemam drugog izbora)
 
Mislim da ne postoji ddr3 Ryzen svakako.
 
To od 250e je ona evga mini varijanta, gledao sam review po netu, ne fali njoj nista, jeste malo toplija od bekih drugih ali nista vredno paznje. Ako mozes da se uklopis uzmi sto da ne. Samo am4 platforma ti je dosta veci future proof, lakse ces zameniti grafu kasnije nego bilo sta drugo. krastavac kazem ryzen 3 nije jos izasao, a rx 570 4gb je jako trsko naci, to bi ti verovatno bio najbolji kombo.
 
Bolje ti je od tog pentiuma ako ti se ne daje 500e kako se čini da uzmes i5 4xxx 130e+ploca u garanciji ili nova 50e,ram zadrzis i za 140e novu GTX 1050Ti ukupno 330e..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Uzmi ovako samo zameni 1050Ti za 1060 ako ti se jača grafa uzima i to je to...
Ovde je polovan samo procesor i on se ne kvari ne brini za njega,najkvarljiviji su maticna i graficka i oni su novi..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Vrh Dno