Šta je novo?

Hardver SSD za PlayStation 5

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Marija 12

Zapažen
Učlanjen(a)
19.01.2023
Poruke
16
Poena
15
Drugari moze preporuka? Hocu kod nas da uzmem neku karticu od 1-2T ali da nije skupa jer sam se lepo iskesirala oko konzole. Gledah svasta na netu ali nisam sigurna sta uzeti. I da napomenem nemam mogucnost nabavke sa strane, znaci nesto sto ima kod nas a da sljaka bez zezancije.
 
Kingston kc3000 i fury renegade rade sigurno, adata legend 840 i 850 bi trebalo da rade, netac nv7000 takodje bi trebalo da radi(kinez i najjeftinija opcija u 2tb)......
To su otprilike najjeftinije opcije za kupovinu kod nas, neko je skoro spominjao i neki budzet kingston koji takodje radi, ali zaboravih koji je u pitanju
 
Kingston kc3000 i fury renegade rade sigurno, adata legend 840 i 850 bi trebalo da rade, netac nv7000 takodje bi trebalo da radi(kinez i najjeftinija opcija u 2tb)......
To su otprilike najjeftinije opcije za kupovinu kod nas, neko je skoro spominjao i neki budzet kingston koji takodje radi, ali zaboravih koji je u pitanju
Sve ovo je oko 100-120e od 1TB a ja sam nasla u Subotici crosair od 1TB za 125e a njega sony preporucuje za instaliranje u konzolu. Mislila sam da nema nesto povoljnije ali izgleda da u ovom sportu nema nista povoljno 🤣🤣🤣
 
Ako je MP600 sa kulerom kao na slici slobodno uzmi taj, svakako je bolje opcija sa kulerom nego bez. A generalno i Sony preporucuje da SSD ima svoj kuler.
Ja sam za svoj PS5 uzeo WD_BLACK SN850.

Cene SSD drajvova su i dalje visoke tako da je slaba ponuda nekih budzet opcija, a za PS5 bih radije uzeo nesto provereno.
 

Prilozi

  • th-1567589918.jpg
    th-1567589918.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 36
Ja sam u moj PS5 ubacio već pola godine Patriot Viper VP4300 1TB, fercera odlično
 
U CG, mada vidim ima i kod vas, čekiraj eponudu
 
Ako je MP600 sa kulerom kao na slici slobodno uzmi taj, svakako je bolje opcija sa kulerom nego bez. A generalno i Sony preporucuje da SSD ima svoj kuler.
Ja sam za svoj PS5 uzeo WD_BLACK SN850.

Cene SSD drajvova su i dalje visoke tako da je slaba ponuda nekih budzet opcija, a za PS5 bih radije uzeo nesto provereno.
Nemam pojma moram pogledati... Ne razumem se u te stvari ali polako ucim. Javljam da li je taj model
Ja sam u moj PS5 ubacio već pola godine Patriot Viper VP4300 1TB, fercera odlično
Pogledacu i taj sto vise opcija imam ti cu lakse kupiti. Uporedim par modela i lakse mi da se odlucim za bolji. Ne valja kada je samo jedna opcija u ponudi 😉
 
Ako je MP600 sa kulerom kao na slici slobodno uzmi taj, svakako je bolje opcija sa kulerom nego bez. A generalno i Sony preporucuje da SSD ima svoj kuler.
Ja sam za svoj PS5 uzeo WD_BLACK SN850.

Cene SSD drajvova su i dalje visoke tako da je slaba ponuda nekih budzet opcija, a za PS5 bih radije uzeo nesto provereno.

CORSAIR 1TB MP400 M.2​

Ovo je oznaka na kartici e sada da li valja ili ne pojma nemam. Ali znam samo da ovu marku preporucuje Sony.
 

CORSAIR 1TB MP400 M.2​

Ovo je oznaka na kartici e sada da li valja ili ne pojma nemam. Ali znam samo da ovu marku preporucuje Sony.
MP400 je PCIe Gen 3 model, za PS5 je potrebno da bude Gen 4. Tako da od Corsair modela tu spada MP600.


InterfacePCI-Express Gen4x4 supported M.2 NVMe SSD (Key M)
Storage250 GB - 4 TB
Supported sizes2230, 2242, 2260, 2280, 22110
Size including heat-dissipation mechanismWidth: up to 25 mm
Length: 30/40/60/80/110 mm
Thickness: up to 11.25 mm (up to 8.0 mm from above the board, up to 2.45 mm from below the board)
Sequential read speed5,500MB/s or faster is recommended
Socket typeSocket 3 (Key M)
 
Bilo koji Gen 4. Ako ces neke sa imenom, onda juri Kingston, Western Digital, Samsung.
 
Bilo koji Gen 4. Ako ces neke sa imenom, onda juri Kingston, Western Digital, Samsung.
Nije bas tako, jer nemaju svi Gen 4 modeli iste read/write brzine. Za PS5 je potreban NVMe sa sekvencijalnim brzinama citanja od 5500MB/s ili vecim.

@Marija 12 Moj savet ti je da kupis Kingston KC3000 NVMe od 1TB, kod nas kosta 12200 din. i stavis isti u npr. Jonsbo NVMe heasink, koji je 1000 din. Mislim da ti je to najpovoljnija opcija, a da pritom imas vrhunski NVMe koji ispunjava i nadmasuje specifiklaciju potrebnu za PS5. Druga, nesto skuplja opcija je Silicon Power XS70 1TB NVMe, kosta 14760 din. i na sebi vec ima montiran heatsink.
 
Koliko se secam, mogli su i sporiji ssd-ovi, navodno ne mogu po papiru, ali rade bez problema u praksi.
Ali ne treba vagati, treba uzeti nesto iz high end klase.
 
Nije bas tako, jer nemaju svi Gen 4 modeli iste read/write brzine. Za PS5 je potreban NVMe sa sekvencijalnim brzinama citanja od 5500MB/s ili vecim.

@Marija 12 Moj savet ti je da kupis Kingston KC3000 NVMe od 1TB, kod nas kosta 12200 din. i stavis isti u npr. Jonsbo NVMe heasink, koji je 1000 din. Mislim da ti je to najpovoljnija opcija, a da pritom imas vrhunski NVMe koji ispunjava i nadmasuje specifiklaciju potrebnu za PS5. Druga, nesto skuplja opcija je Silicon Power XS70 1TB NVMe, kosta 14760 din. i na sebi vec ima montiran heatsink.
Pa ako je taj 12200 a nema taj heatsink onda je bolja varijanta taj drugi sa instaliranim u sebi. Hvala svima sto mi pomazete zaista ste divni.
 
Pa ako je taj 12200 a nema taj heatsink onda je bolja varijanta taj drugi sa instaliranim u sebi. Hvala svima sto mi pomazete zaista ste divni.
Da, i ja mislim da ti je bolje da kupis navedeni Silicon Power XS70 koji vec ima heatsink na sebi. Takodje je u pitanju izuzetno brz NVMe koji ce ti super raditi sa PS5.
 
Evo da se javim da sam porucila sa nekog naseg sajta ovaj Silicon Power XS70 gledala sam i na youtube recenzije i za sada ga hvale tako da se nadam da ce i kod mene dobro raditi. Hvala svima sto ste mi pomogli jer zaista ne znam sta bih nasla/uzela vrlo verovatno i pogresila sa kupovinom... Svakako ste mi ustedeli o vreme i novac ☺️
 
Bezobrazno pitanje, da li je cela polemika nastala jer se traze diskovi sa dobrim odnosom cene i kvaliteta ili PS5 moze da kuka na neke diskove bez razloga?
Konkretno, 990pro, da li je dobar izbor, nevezano za novac? Znam da je duplo skuplji od nekih predloga ovde.
 
Ne dobijaš ništa sa 990 Pro, plus se greje dosta. A pojavili su se i problemi vezani za njega...

Ne znam da li SSD baš mora da ispunjava neke uslove za korišćenje u PS5. Možda neki arbitrarni nivo brzine koji je izmislio Sony zbog DirectStorage ali DS podržava i Gen3 SSD-ove i neki testovi su pokazali da su vrlo upotrebljivi za to, ne zaostaju mnogo za Gen4, tako da...ne znam.
 
SSD na PS4 Pro je ok, ali ne dobijas nista, osim ako nemas ssd da ti bleji onako, pa iz dosade da promenis.
Kupuj PS5. :D
 
Da se prišljamčim na temu, isplati li se menjati HDD sa SDD na PS4 pro ovih dana, ili doplatiti još puno lešnjaka za PS5?
Da li ima efekta - ima. Brže se pokreće konzola, brže se pokreću igre. Ja sam u svoj PS4 Pro ugradio SSD od 1TB.

Da li se isplati? Nije lako odgovoriti na to pitanje, jer je više subjektivno. Meni je to bila okej investicija.
 
Silicon Power Ace A55 (skroz ok SSD za navedenu namenu) od 1TB kod nas moze da se kupi za oko 6200 din. Dakle, vrlo povoljno i nema razloga da se ne zameni spori HDD.
 
Nazad
Vrh Dno