Šta je novo?

Hardver SSD SILICON POWER UD85 1TB PCIe 4.0 ili SSD SAMSUNG 980 PRO 1TB PCIe 4.0

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

miskoruzic

Zapažen
Učlanjen(a)
13.06.2022
Poruke
60
Poena
20
Razmišljam se šta kupiti između ova dva brenda, sa obzirom da znam je Samsung mnogo jači brend, e sada da li vredi duplo više novca, kada je u pitanju PCIe 4.0 interfejs, (SSD SILICON POWER UD85 1TB PCIe 4.0'' - 5,950 din) ili (SSD SAMSUNG 980 PRO 1TB PCIe 4.0 - 12,270 din)?
A kada je u pitanju PCIe 3.0 interfejs, razmišljam se između (SSD SILICON POWER A60 1TB PCIe 3.0 - 5,382 din) ili (SSD SAMSUNG 970 EVO Plus 1TB PCIe 3.0 - 8,550 din)?
Da li Samsung stvarno cenovno vredi toliko u odnosu na ove slabije brendove Silicon Power, Kingston, Patriot, Adata itd?
Inače, ja već više godina imam i koristim kao primarni hard za operativni sistem (SSD SAMSUNG 860 EVO 250GB 2,5'') i veoma sam zadovoljan njegovim radom.
Hvala unapred na oggovoru.
 
Zavisi za šta ti treba SSD. U oba slučaja upoređuješ diskove iz dve različite klase - niže (SP) i više (Samsung). Stoga, ako se baviš nečim zahtevnim i znači ti ubrzanje, da, uostalom ne baš. U slučaju da se odlučiš za Samsung, obavezno skini Samsung Magician i instaliraj novi firmver.
 
Ako uzimas u domacim radnjama onda ti je bolja opcija Kingston KC3000,1TB je oko 9500.
U klasi je sa 980 PRO,cak mozda i malo bolji.
 
Zavisi za šta ti treba SSD. U oba slučaja upoređuješ diskove iz dve različite klase - niže (SP) i više (Samsung). Stoga, ako se baviš nečim zahtevnim i znači ti ubrzanje, da, uostalom ne baš. U slučaju da se odlučiš za Samsung, obavezno skini Samsung Magician i instaliraj novi firmver.
Da, zaboravio sam da napomenem, SSD mi treba najviše za gejming.
 
Video sam sinoc na Amazonu da ima SAMSUNG 980 SSD 1TB PCIe 3.0x4, NVMe M.2 2280 za 45e, ako ti odgovara, razmisli i ovu opciju.
 
Zavisi za šta ti treba SSD. U oba slučaja upoređuješ diskove iz dve različite klase - niže (SP) i više (Samsung). Stoga, ako se baviš nečim zahtevnim i znači ti ubrzanje, da, uostalom ne baš. U slučaju da se odlučiš za Samsung, obavezno skini Samsung Magician i instaliraj novi firmver.
Za neupućene, što je bitan novi Firmware? Pazario sam nedavno 980 pro 1tb...koristim kao sekundarni disk, storage samo za igre na laptopu
 
Nazad
Vrh Dno