Šta je novo?

SSD Kingston A400 I/O Error - iznenadno umro

7euffel

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,958
Poena
240
Zaletio sam se pa slučajno fulio podforum. Neka prebaci neko ko ima privilegije.

Kingston u garanciji, nešto više od godinu dana star, iz čista mira prestao da radi. Na njemu imao Windows na koji sam rjeđe ulazio pa i nije naročito eksploatisan (na drugom disku imao primarni sistem) i samo jednom nakon što sam se vratio za računar nakon pola sata odsustva vidim plavi ekran i neki winload.efi missing i error 0xc00000e9. Nakon toga od njega ni glasa.

Onda ga prebacim na drugi računar i konstantno dobijam ovaj unallocated space - not initialized u disk managementu i izbacuje I/O error. Ne mogu ni particije srediti, ni format uraditi, a ni sačuvati fajlove na neki drugi način, mijenjao sam sata kablove, ali sa svakim je isto. Sad ga skeniram sa testdiskom i imam osjećaj da ovaj test neće dočekati kraj pošto je zapeo na 0 posto. Provjeravao sam i da li je zaključan u BIOS-u i nije bio.

U suštini nije bilo nikakvih naznaka da će krepati, skroz je normalno radio, samo ga odjednom presjeklo. Već sam se pomirio da je gotov pa prije nego što ga odnesem na reklamaciju želio bih da vidim da li je neko imao sličan problem, nije neka vrijednost SSD-a pa su mi ti fajlovi koje nisam stigao bekapovati bitniji nego da mi se uvaži reklamacija (ako se i uvaži).
 
Poslednja izmena:
Ако нема налепницу на себи, може да се отвори, погледај који контролер користи. Постоје неке шансе да се поврати у живот али треба прочитати назив контролера и назив меморије.
То је шанса да евентуално повратиш податке а после тога носиш на рекламацију.
 
Ок, онда је проблем. Да би се пробо програм за опоравак, на самој плочи диска треба кратко спојити две тачке и тако довести контролер у режим уписа новог firmwarea.
Ако се не варам, на том моделу би требао да буде контролер Phision?
На жалост, ништа од покушаја повратка у живот. Боља је варијанта замена за нови а податке, податке заборави.
 
Ако нема налепницу на себи, може да се отвори, погледај који контролер користи. Постоје неке шансе да се поврати у живот али треба прочитати назив контролера и назив меморије.
То је шанса да евентуално повратиш податке а после тога носиш на рекламацију.

Nešto SATAFIRM S11? Je li to to?

Pošto mi u BIOSU više ne piše KINGSTON A400 nego piše ime tog vraga.



Iskopah taj video, mada laik sam da skontam koliko je korisno.
 
Poslednja izmena:
Nešto SATAFIRM S11? Je li to to?

Pošto mi u BIOSU više ne piše KINGSTON A400 nego piše ime tog vraga.
То је потврда да ти је "слетео" firmware са контролера. Највероватније је у питању Phision PS3111-S11. м На том контролеру то није ништа ново.
То се да решити али се мора отворити диск и кратким спајањем две тачке на плочи диска довести диск у rom mode.
Опет смо се вратили на почетак. Ако скинеш налепницу, оде гаранција. Ако вратиш диск, одоше подаци.
 
Znači neće mu pomoći ni ovo iz videa sa flešovanjem? Vidim u ovom folderu ima neki SBFK71F1, a kod mene je SBFK61K1 pa sam kontao pokušati sa tim.

Sad se dvoumim da li da ga otvorim i da probam to što si napisao pa i na uštrb garancije. Nisam siguran ni koliko sam vješt da to izvedem.

Da, 240 GB model je.
 
Pa zavisi da li su ti bitniji podaci (potencijalno) ili drugi ssd. Izvagaj sam i radi šta misliš da je bitnije.
 
Znači neće mu pomoći ni ovo iz videa sa flešovanjem? Vidim u ovom folderu ima neki SBFK71F1, a kod mene je SBFK61K1 pa sam kontao pokušati sa tim.

Sad se dvoumim da li da ga otvorim i da probam to što si napisao pa i na uštrb garancije. Nisam siguran ni koliko sam vješt da to izvedem.

Da, 240 GB model je.
Да, треба бити и вешт, имати искуства да га не циглираш. Да ти није у гаранцији, ја би ти максимално помогао. Овако, боље је да однесеш и замениш га за нови и опет гаранција.
 
Nazad
Vrh Dno