Šta je novo?

SSD apdapter 2.5" -> 3.5"

Igor

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
268
Poena
620
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel 12900K & SILENT LOOP 2
Matična ploča
ASUS ROG MAXIMUS Z690 HERO
RAM
KINGSTON DIMM DDR5 64GB 5600MHz Fury Beast
Storage
SAMSUNG MZ-V8P1T0BW 980 PRO 1TB M.2
PSU
Seasonic PRIME TX-1000, 1000W
Kućište
Corsair Carbide 600C
Monitor
Dell U4021QW
Miš & tastatura
REALFORCE R2 & Logitech MX Master 3S
Mobilni telefon
iPhone 15 PRO MAX
Pristup internetu
  1. Optički internet
Uzeo sam danas dva Excelram Mangusta SSD-a, jedini problem je sto ne dolaze sa adapterom za 3.5". Da li neko zna gde to kod nas da pronadjem?

Hvala!

* Molim moderatore da isprave gresku u topic-u :(
 
Poslednja izmena:
72602585.jpg


151,51 din

Kelco , bivsi radio klub: KLIK

Ja uzimao pre nove godine. Nije nesto posebno lijepo ali je jeftino i radi posao.
 
Uh, kad vidim kako ovo grdno izgleda :p... mom Crucial-u sasvim fino tamo na vr' DVD-RW-a :D:D:D
 
Grdno da grdnije ne moze. Mada kada se ofarba u crno, druga je prica. Da mi sad sve nije zatvoreno i zapakovano u kuciste, fotografisao bih.
 
:D:D:D

Verujem :)


2 Igor:
Mozda da ides na varijantu da pazaris to od nekoga ko je kupio CM 690 II Advanced... uz tu verziju se dobijaju sine ;)
Cisto kao predlog ;)
 
Sto bi reko Cola, ne bi ja tu nista dirao...

Stavis ga na pod ili iznad dvdrw-a i ne diras ga. Nit se greje, nit se vrti, niti mu treba neki poseban polozaj... Samo ga ucvrstis sa sundjerom ili ga otkacis ako selis kuciste negde...
 
Bilo je pre koji mesec u Gigatronu Scythe 2.5" to 3.5" adaptera, treba pogledati.
 
Da si Vertex 2 uzeo ne bi ti ni adapter koji dobijas uz njega pomogao:).
Imbecili...
 
Haha to sam odma rekao cim sam dovukao vertex u srbiju i otpakovao ;)

Ali stvarno treba biti posebno glup pa da napravis onakav neodgovarajuci adapter! Ja ne znam na cemu su ga oni probali... Da je neka kung-fu firma pa ajde...
 
Meni je odgovarao, ne znam o cemu pricas? Malo ga je teze namestiti, ali nije neodgovarajuc.
 
Ja sam se malo namucio sa tim adapterom za vertex 2. Ali sam uspeo :)
 
Pa sta znam, ja izvadio hdd kavez i sve namestio za 15ak minuta. Prvo usrafio ssd na adapter, posle usrafio adapter u kavez, vratio kavez, i to je to.
 
U Antec P182 ne moze...
 
U chieftec lbx b b sl nece; ne odgovara rastojanje rupa!
 
objasnite mi jedno.. sta ce vam ti adapteri? ssd se ne greje skoro nista, ovi koji imaju metalno kuciste imaju citavih 50gr, plasticni ni toliko, nema pokretnih niti lomljivih delova, nema vibracija da ga treba namestati na silikonske nosace itd... zavrnes mu bukvalno jedan sraf i stojace gdegod ti padne na pamet, ili ne mora ni taj jedan sraf, stavis ga i prosto stavis jos jedan na njega i dogod ne sutnes kuciste stojace... mozes cak da uzmes zvaku pa da ga zalepis ako ti ne padne nista drugo na pamet, da ne pominjem da mu apsolutno ne smeta ni da visi gdegod treba...
 
Lepse izgleda u adapteru... samo to :)
 
ovi konkretni adapteri su meni gadni, tako da ni ta funkcija nije ostvarena..

video sam onaj neki case koji u 5.25 pakuje 4x2.5, to jos solidno izgleda, ali i dosta kosta koliko se secam...
 
ovi konkretni adapteri su meni gadni, tako da ni ta funkcija nije ostvarena..
Naravno, mislio sam na fabricke adaptere koji se (uglavnom) dobijaju uz same SSD-ove, ne na ono nakaradno cudo s' pocetka ove teme...

Nesto poput ovoga, na primer:

OCZ-Vertex-2-SSD-Adapter-Tray.jpg
 
objasnite mi jedno.. sta ce vam ti adapteri? ssd se ne greje skoro nista, ovi koji imaju metalno kuciste imaju citavih 50gr, plasticni ni toliko, nema pokretnih niti lomljivih delova, nema vibracija da ga treba namestati na silikonske nosace itd... zavrnes mu bukvalno jedan sraf i stojace gdegod ti padne na pamet, ili ne mora ni taj jedan sraf, stavis ga i prosto stavis jos jedan na njega i dogod ne sutnes kuciste stojace... mozes cak da uzmes zvaku pa da ga zalepis ako ti ne padne nista drugo na pamet, da ne pominjem da mu apsolutno ne smeta ni da visi gdegod treba...
Necu da mi se desi da zbog slucajnog udarca u kuciste on odleti negde u pm i da se pokvari. To je jedini razlog. I iskreno, ne vidim sto se uopste o ovome prica kao da je nesto normalno kada je definitivno nenormalno.
 
poenta je sto NE moze da se pokvari od udarca u kuciste... puno pre ce da ti crkne maticna, napajanje, graficku u slotu da ne pominjem... po ovome mozes skakti (da preformulisem JA bih mogao da skocim po ssd-u i da mu se nista ne desi, a ovi koji me znaju znaju i kolki sam...)
zavrni ga jednim srafom ako te bas brine za koje bilo mesto, a mozes sigurno spakovati bar 2 na mesto za flopi u svakom kucistu (u mom antecu bas ne bi bilo zgodno, jer tu i nema pravog 3.5" mesta
elem konvertor da 1 ssd zauzme 1 3.5" mesto mi je potpuno sulud, sa stanovista optimizacije prostora, osim sto su mi gadni.. ovaj za raid mi se bas svidja, al kontam da je zestoko skup |)
ne mogu da nadjem onog za 4x2.5" kod nas ali kontam da je taj bas super, evo kako izgleda:
http://www.newegg.com/Product/Produ...-_-Server+-+RAID+Sub-Systems-_-SNT-_-16710002

ili 6 u jedan 5.25
http://www.chieftec.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=533&Itemid=769

ja sam uveren da sam video chiefa u pinu za 4 komada, ali ga sad ne vidim vise u cenovniku...
 
Poslednja izmena:
Jeste to tacno ali on ako izleti moze da pokvari neku od gore navedenih komponenti, zar ne?
Uostalom, sto uopste o ovom pricamo kada su definitivno trebali to da urade kako treba.

Super je ovaj za 4 SSD-a...
 
Sto se OCZ adaptera tice, razmak rupa je ok, ali su rupe uske za normalne srafove za HDDove. Dakle rupe su uze od onih na HDDovima, sto ne bi trebalo da je slucaj.
 
objasnite mi jedno.. sta ce vam ti adapteri? ssd se ne greje skoro nista, ovi koji imaju metalno kuciste imaju citavih 50gr, plasticni ni toliko, nema pokretnih niti lomljivih delova, nema vibracija da ga treba namestati na silikonske nosace itd... zavrnes mu bukvalno jedan sraf i stojace gdegod ti padne na pamet, ili ne mora ni taj jedan sraf, stavis ga i prosto stavis jos jedan na njega i dogod ne sutnes kuciste stojace... mozes cak da uzmes zvaku pa da ga zalepis ako ti ne padne nista drugo na pamet, da ne pominjem da mu apsolutno ne smeta ni da visi gdegod treba...

+1

uzimas poslednju rec tehnike - i dodajes gvozdje!?

a zasto ne izbusite dve rupe i zasrafite? ja ni hdd nikad nisam vezivao sa vise od 2 srafa, pa necu ni ssd

a cude me i ovi "slucajni" udarci u kuciste, jel taj komp u nekoj boks sali :d
 
Poslednja izmena:
Sto se nosaca tice moj je najbolji. To dolazi sa CM 690 Advanced i mislim da moze da se kupi negde. Kingston Desktop Kit je odvratan.


Evo ga :)
XVrbq.jpg


A sto je jos bolje odozdo ima mesta i rupa za jos 1. Planirano.

To je obicna fioka od svakog CM 690 a ubacen je taj mali deo.
Video kada je covek doneo zapakovan taj deo samo. Odakle ne znam.
 
Poslednja izmena:
Ama ljudi, da li ste vi normalni. Pa zasto opravdavate firmu kojoj smo platili i hdd i adapter a adapter nema svrhu! Sta je s vama. Zar ste se toliko navikli na srpske proizvode kojima uvek nesto fali da morate da opravdavate firmu koja je ocigledno napravila gresku.
 
ja nikog ne opravdavam i ja i ti uopste ne pricamo o istim stvarima. tema je gde naci, a moje pitanje je bilo sta ce ti. vrlo malo diskova dolazi u toj varijanti sa adapterom i uglavnom su skuplji od varijante bez adaptera, no ja cak i tako ne vidim potrebu da iko plati taj adapter.
e sad na stranu ako neko daje adapter uz disk koji ne valja, tj ako kontam ti se zbog toga zalis, ali verovatno valja za neko "obicno" kuciste samo vecina boljih kucista ima svoj sistem montaze 3.5" uredjaja i onda taj adapter, tako opsti ne valja...
 
72602585.jpg


151,51 din

Kelco , bivsi radio klub: KLIK

Ovi se u Kelcu vode kao da su za 3.5" HDDove, da li si siguran da i 2.5" mogu da se ugrade sa ovim ?

Hvala

Ja uzimao pre nove godine. Nije nesto posebno lijepo ali je jeftino i radi posao.

Jesi li siguran da je ovo za 2.5" diskove. U Kelcu se vode kao da su za 3.5" modele
 
Nazad
Vrh Dno