Šta je novo?

Srbija u grupi zemalja sa najsporijim protokom interneta

Ja malopre kucao na kursnoj listi na krstarici...tamo kaze da je 180 kuna oko 2300 din. :)
 
Ajde jedno pitanje za sve?

Sa kojom bi ste vi brzinom bili zadovoljni?

Ja licno bih bio zadovoljan sa cistih 2000 kb/s u download i 1000 kb/s uploada. Za neku cenu od 2000 dinara. Mislim da od toga netreba nista brze a ni sporije a mislim da je i cena ok!

Ako vec hoce da se malo popnemo na toj lestvici onda bi trebali da pocnu da slusaju malo i gradjane a ne samo svoj dzep koji vice non stop davj davj.
 
5/5 za 20e ili ti 1800din, vec te brzine za toliko para postoje u nasem okruzenju, tipa hr, ro je vec otisla daleko sa brzina/cena
 
10/5-6 ...tako neshto bi bilo sasvim ok...za nekih 50eura....ali da STVARNO tako rade i da mozhe fiksna ip za home korisnike za te pare....
 
Мени је ових 1Mb/s сасвим довољно, следећи корак би ми била брзина помоћу које је могуће гледати ХД у реалном времену. 720п за почетак, значи 5-8Mb/s. А онда 1080п, значи 15-20Mb/s. Не жури ми се да дође што пре до те брзине, а спреман сам да платим до 2500 за то.
 
10/5-6 ...tako neshto bi bilo sasvim ok...za nekih 50eura....ali da STVARNO tako rade i da mozhe fiksna ip za home korisnike za te pare....

Veruj mi, 50e mesečno za net ti neće dati ni najbogatija srednja klasa na svetu... Ne vidim kako to može da bude ok, ma koje brzine davali...

Izgleda da smo se mi malo zaneli kolike su plate napolju i koliko ljudi plaćaju različite usluge...
 
Poslednja izmena:
Pa ja mislim da ovde 90% ljudi nisu basic internet korisnici sa najslabijim adsl/cable paketima.....I sumnjam da ljudi koji ovde dolaze rade za minimalce...mada mozhda s e varam...
 
Ipak je 50eu za net mesecno mnogo para- referenca bi trebalo da bude ono sto se nudi za 20-25 eu a sve iznad toga je previse i ne moze nikad biti vredno para koje se izdvajaju.

E sad kad bi neko ponudio triple-play varijantu, znaci CATV,NET,TEL, sa par HD kanala i besplatnim telefoniranjem ka odredjenim destinacijama ja bi dao i 100eu.
 
ja ne radim u sbb-u ali npr znam da optika radi dobro ... tj ikom je malo bolji ali je sbb npr 2-gi po kvalitetu signala/cene posle ikom-a.

ja imam ikom i nemam nikakvih problema, ali zar nije prica da ima vrlo losu mrezhu? ako su tako dobri sto se ne digitalizuju vise?

triple play je i meni najzanimljiviji za nekih 60 u EU se dobija extra triple play ponuda sa npr. 50 Mbita, besplatnim lokalom i oredjenim brojem minuta za inostranstvo i neki normalan kablovski program... iako sa tom brzinom ti i ne treba kablovska :D ja i danas ne koristim tv(cak ga i nemam)
 
Poslednja izmena:
Iz svih napred navedenih postova vidi se da je najveci broj zahteva za BITNO veci upload negde u rangu 0.5-1 Mbit/s, naravno da to bude na pocetnim paketima,a za download tu je negde opste misljenje da bi oko 4 Mbit/s bio dobar prosek za oko 15-20 eura mesecno. E sad je druga stvar kolko Telekomova infrastruktura to moze tehnicki da isprati u vecem delu Srbije. Ja imam srecu te mi je centrala na 100-150m od kuce tako da bi mogao da primam pun ADSL2+ signal kad puste mada to sigurno nikad necu da platim jer mi ne treba ali, kao sto rekoh 4/1 Mbit/s bio bi spreman da platim do 20e mesecno, televizor ne gledam vise od 2-3 sata nedeljno, samo mi skuplja prasinu.
 
Za sada je najbolje ikom 4mbit-a/512kbit po pitanju download/upload(2800 din).Za prakticno istu stvar sbb naplacuje oko 4000 din. Ali su obe extremno stabilne i dobre.

Za razliku od sugavog adsl-a.

Niko nema vise od 512 uploada- osim akademske mreze i studentskih domova nekih gde npr upload ide i preko 20 mbit-a .... losim danima.
 
Verovatno je mislio na cenu zajedno sa kablovskom televizijom (jer ne mozes uzeti net ako ne placas i tv). Na SBB je 8/512 (plus tv) oko 4200 dinara.
Na IKOM je 4/512 (plus tv + pay tv) 2800 dinara, a 6/512 (plus tv + pay tv) je 3900 dinara.
Po mom misljenju, ovaj paket 4/512 na IKOM-u je trenutno best buy na srpskom trzistu.
 
А шта кажете на ову вест

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska_eu/clanak/art-2009,8,24,,173751.jl
EU će uložiti milijune eura u ultrabrzi mobilni internet
...Novac za istraživanje na projektu Dugoročne evolucije napredne tehnologije (LTE) bit će na raspolaganju od 1. siječnja iduće godine. Konačni je cilj ponuditi korisnicima “mobilni internet nekoliko stotina puta brži nego postojeće 3G mreže”.

Nova LTE tehnologija će pretvoriti mobitele u moćna prijenosna računala, a milijuni novih korisnika će dobiti ultrabrzi pristup internetu gdje god se nalazili, stoji u priopćenju EK.

LTE bi trebao donijeti korisnicima bitno niže cijene i mobilne širokopojasne brzine do :smash: jednog gigabita :smash: u sekundi....

замислите за пар година приче - е имам само 500 мб/с, спор ми нешто нет :laugh:
 
Pa nema nikakve sumnje da ce nam ove brzine za 5, 6 godina izgledati smesno, ali pitanje je gde se SADA nalazimo u odnosu na svetske standarde. I to nije samo akademska rasprava. Pojedine igre za xbox360 uzasno laguju ako zapadne nekome iz nase zemlje da hostuje mec, jer je upload na nivou arfickih republika.
 
LOL koja surova istina ...... za 1Mbit upload morate firmu da imate.....strashno....
 
Nazad
Vrh Dno